Archiwum wiadomości

Marzec 2013

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 58 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
3752

OGŁOSZENIE BURMISTRZA NOWOGRODŹCA

     DNIA 07 KWIETNIA 2013 r. O GODZINIE 16:00 W WIEJSKIEJ SALI SPOTKAŃ W KIERŻNIE ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE WIEJSKIE MIESZKAŃCÓW W SPRAWIE PRZEPROWADZENIA WYBORÓW SOŁTYSA WSI KIERŻN Czytaj więcej..

Uncategorised
51995

Fontanna GARNIEC na Rynku

Zapraszamy do obejrzenia materiału TV Łużyce - Największy na świecie TV Łużyce - Największy na świecie Zobacz galerię 

Prezentacja Garniec

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
   Opracowanie: U. Bober (UM Nowog Czytaj więcej..

Wiadomości
9442

EGZAMIN STRAŻAKÓW

    W dniu 23 marca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu odbył się egzamin po zakończonym kursie z Ratownictwa Technicznego.      Czytaj więcej..

Wiadomości
3962

Godziny pracy Urzędu w Wielki Piątek

W dniu 29 marca 2013 r. (Wielki Piątek) Urząd Miejski w Nowogrodźcu czynny będzie w godz. od 7.30 do 12.00  Za niedogodności serdecznie przepraszamy. Uwaga! W związku z terminem składania Czytaj więcej..

Wiadomości
3685

Wizyta studyjna „Rozwój obszarów wiejskich - agroturystyka” w Nowogrodźcu

     Dnia 21 marca br. w Nowogrodźcu odbyła się wizyta studyjna w ramach spotkania grupy roboczej działającej pod nazwą „Rozwój obszarów wiejskich - agroturystyka" w projekcie: R Czytaj więcej..

Uncategorised
40967

Pliki cookies na naszych stronach

Cookies to małe pliki tekstowe zapisywane na komputerze Użytkownika lub innym urządzeniu mobilnym, w czasie korzystania przez niego ze stron Internetowych. Pliki te służą m.in. korzystaniu z różnych f... Czytaj więcej..

Wiadomości
7355

Komunikat Burmistrza Nowogrodźca o składaniu deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Drodzy Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec      Uprzejmie informuję, iż zgodnie z zapisami znowelizowanej ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządk Czytaj więcej..

Wiadomości
4403

Nowogrodziec - Miasto Dobrego Garnca

    W dniu 14 marca 2013 roku Gmina Nowogrodziec podpisała umowę z Konsorcjum w składzie: Lider - Zakład Usług Ogólnobudowlanych Roman Krawiecki i Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handl Czytaj więcej..

Społeczeństwo
59478

Kultura

   Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Muzyka u J. I. Schnabla TERMIN – MajMIEJSCE – NowogrodziecORGANIZATOR – Gminne Centrum Kultury i Sportu w NowogrodźcuWSPÓŁORGANIZATOR - Urząd Miejski Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
25693

Rejestr Działaności Regulowanej

  PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE ODBIERANIAODPADÓW KOMUNALNYCH – OBOWIĄZEK WPISU DO REJESTRU DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ Zgodnie z Ustawą z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
37659

Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI Pobierz... Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
18393

Ewidencja udzielonych zezwoleń na opróżnianie zbiorników bezodpływowych

Lp. Imię i nazwisko lub nazwa podmiotu prowadzącego działalności Zakres prowadzenia działalności Teren objęty prowadzoną działalnością Data i numer decyzji 1. Jadwiga Mudrak WYWÓZ Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
25604

KPGO 2014

Krajowy plan gospodarki odpadami 2014 Pobierz (Uwaga - duży plik! 9,88MB)... Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
24298

WPGO 2012

Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego 2012 Pobierz (Uwaga - duży plik - 9,45MB)... Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
11574

Informacja Burmistrza Nowogrodźca dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych

Szanowni Państwo,   Dnia 1 lipca 2013 r. wprowadzony zostanie nowy system gospodarki odpadami komunalnymi, w którym Gmina Nowogrodziec przejmuje obowiązki z zakresu odbioru i zag Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
11958

Informacja o dotychczasowych umowach na odbiór odpadów komunalnych

  Drodzy Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec    Dnia 1 lipca 2013 r. wprowadzony zostanie nowy system gospodarki odpadami komunalnymi, w którym Gmina Nowogrodziec przejmuje obowią Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
25228

Uchwały dotyczące nowego systemu Gospodarki Odpadami

UCHWAŁA nr VI/21/15 z dnia 9 lutego 2015 r.w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki opłaty na terenie Gminy Nowogrodziec Pobierz UCHWAŁA nr XXII/144/16 z d... Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
24225

Jak wygląda nowy system?

Nowy system gospodarki odpadami w Gminie >>>   Czytaj więcej..

Informacje
51312

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Harmonogram oraz miejsca zbiórek odpadów wielkogabarytowych - czerwiec 2020 Aktualności Harmonogram odbioru odpadów komunalnych - 2020/2021 Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunal... Czytaj więcej..

Wiadomości
9944

Młodzi Zapobiegają Pożarom

     W dniu 13 marca br. w Domu Strażaka odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzi Zapobiegają Pożarom". Do etapu gminnego przystąpiło Czytaj więcej..

Wiadomości
8694

Dzień Sołtysa - Gospodarza i Opiekuna wsi

     W dniu 11 marca br. w Gminie Nowogrodziec obchodzono Dzień Sołtysa - Gospodarza i Opiekuna wsi. Od 1990 roku Sołtys jest organem wykonawczym jednostki pomocniczej gminy wiej Czytaj więcej..

Wiadomości
3870

Dzień Kobiet w Gminie Nowogrodziec

  Dnia 8 marca br. w Domu Kultury Promyk odbył się koncert muzyki żydowskiej. Tradycyjną muzykę żydów Europy Wschodniej zaprezentował duet RUACH - niezwykłe polsko-żydowskie małżeństwo wydobywa Czytaj więcej..

Dla turysty
48378

ZABYTKI - ZEBRZYDOWA

 Kościół parafialny     Kościół parafialny pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża św. Na jego miejscu stała wcześniejsza świątynia, pochodząca sprzed roku 1346. W 1470 zniszczona prz Czytaj więcej..

Dla turysty
46217

ZABYTKI - ZABŁOCIE

Jeszcze do roku 1945 najciekawszym zabytkiem był dwór z folwarkiem, który stał na miejscu dzisiejszego kościoła. Pozostałością po całym założeniu są niewielkie resztki parku poddworskiego. Obecnie we ... Czytaj więcej..

Dla turysty
51163

ZABYTKI - WYKROTY

Kościół  pod wezwaniem św. Michała i Anny     Kościół wedle lokalnych opracowań pochodzi jeszcze sprzed 1200r. Wymieniony jest jednak po raz pierwszy dopiero w 1346r., w dokumen... Czytaj więcej..

Dla turysty
47236

ZABYTKI - PARZYCE

Kapliczki przydrożne     We wsi nie ma jakiś szczególnie cennych  zabytków, natomiast nie ulega kwestii, że warto przejść przez Parzyce w poszukiwaniu starych świątków i kaplicz... Czytaj więcej..

Dla turysty
47686

ZABYTKI - MILIKÓW

Krzyże pokutne     W centrum wsi, nieopodal starego browaru napotkamy dwa ukryte za płotem kamienne krzyże pokutne. Opracowano na podstawie książki M. Olczaka i Z. Abramowicza, Now... Czytaj więcej..

Dla turysty
61891

ZABYTKI - NOWOGRODZIEC

 Kościół parafialny pw. św. Piotra i Pawła       Górujący nad miastem Kościół parafialny pod wezwaniem św. Piotra i Pawła wzmiankowany był po raz pierw Czytaj więcej..


Dla turysty
53066

ZABYTKI - GOŚCISZÓW

Gościszów jest miejscowością, w której znajduje się najwięcej zabytków i są to chyba najciekawsze obiekty na terenie gminy. Kościół parafialny p.w. Matki Bożej Częstochowskiej     ... Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 58