Archiwum wiadomości

Styczeń 2014

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 31 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
10411

Burmistrz Nowogrodźca ogłasza konkurs na hejnał Nowogrodźca

Nowogrodziec to miasto z tradycjami, w sensie zarówno szeroko pojmowanego rękodzielnictwa, jak i sztuki. Nieodłącznym symbolem muzycznych tradycji Nowogrodźca jest znany już na całym Śląsku Międz Czytaj więcej..

Wiadomości
3830

O podatkach w strefie ekonomicznej

Drodzy Mieszkańcy, jednym z najważniejszych problemów, które zamierzamy rozwiązać we współpracy z Przedsiębiorcami w strefie ekonomicznej, to zrównoważenie rozwoju poprzez udział firm w życiu gospo Czytaj więcej..

Edukacja
5809

Mistrzostwa Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu w Tenisie Stołowym

24 stycznia 2014 roku na Hali Sportowej przy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, odbyły się wewnątrzszkolne zawody w tenisie stołowym.W rywalizacji uczestniczyło 23 sportowców. W kategori Czytaj więcej..

Wiadomości
5889

Apel Uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi włączyli się w obywatelskie obchody Święta Wolności (4 czerwca 1989 r.) i pod opieką Pani Ireny Stelmach realizują pr Czytaj więcej..

Wiadomości
5644

Spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych

Dnia 25 stycznia 2014 roku w Bolesławcu odbyło się kolejne XIV integracyjne spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych. Pod przewodnictwem delegata Biskupa Legnickiego Księdza Doktora Jarosła Czytaj więcej..

Informacja turystyczna
51715

Materiały do pobrania

      Folder - Zabytki Gminy i Miasta Nowogrodziec Folder - Największy Garniec na Świecie Folder - Miasto Nowogrodziec Mapa Gminy Mapa Miasta   Czytaj więcej..

Wiadomości
5773

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Nowogrodźca

W niedzielę 2 lutego 2014 roku w hali sportowej przy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu zostanie rozegrany Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Nowogrodźca. W zawodach wezmą ud Czytaj więcej..

Wiadomości
6174

Ogłoszenie

Burmistrz Nowogrodźca zwraca się do podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego wymienionych w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznym i o wolontariacie (teks Czytaj więcej..

Wiadomości
6193

Wzorcowe oczyszczanie ścieków komunalnych w Gminie Nowogrodziec

Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska umorzył kary nałożone na Gminę Nowogrodziec w latach 2003, 2004 i 2005 za odprowadzanie ścieków z oczyszczalni komunalnej w Nowogrodźcu do rzeki K Czytaj więcej..

Wiadomości
8347

Rok wyzwań

Opieka zdrowotna w Polsce jest krytykowana za kolejki, limity i inne ograniczenia w dostępie do usług medycznych. Powszechna opinia na temat złej sytuacji polskich szpitali stoi w sprzeczności do Czytaj więcej..

Wiadomości
6577

Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej

Dnia 15 stycznia 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej. W imprezie sportowej udział wzięły Szkoły Podstawowe z Nowogrodźca, Czernej i Gierałtowa.W Czytaj więcej..

Wiadomości
5288

Badania mammograficzne w Nowogrodźcu

Zapraszamy Panie na badania mammograficzne, które będą wykonywane 23 stycznia 2014 r. (czwartek) w MAMMOBUSIE, ustawionym przy Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu (Rynek 1). Rejestracja na badania - Czytaj więcej..

Wiadomości
5752

Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec w Piłce Siatkowej Szkół Gimnazjalnych

Dnia 17 stycznia 2014 roku w hali sportowej przy Gimnazjum w Nowej Wsi odbyły się Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec w Piłce Siatkowej Szkół Gimnazjalnych. Organizatorem imprezy sportowej był Gminny Czytaj więcej..

Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
5942

Ostrzeżenie meteorologiczne

Przewiduje się miejscami opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 8 Nazwa biura IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorolo Czytaj więcej..

Wiadomości
5865

Posiedzenie Zgromadzenia Związku Gmin „Kwisa”

Dnia 16 stycznia 2014 roku w Nowogrodźcu odbyło się Zgromadzenie Związku Gmin „Kwisa". W posiedzeniu wzięli udział Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogrodźcu Czytaj więcej..

Wiadomości
6420

Gminne Centrum Kultury i Sportu zorganizowało XXII Finał WOŚP w Nowogrodźcu

W dniu 12 stycznia 2014 roku Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu zorganizowało XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. >>Więcej informacji - Gminne Centrum Kultury i Spo Czytaj więcej..

Wiadomości
5256

Ogłoszenie Burmistrza Nowogrodźca o otwartym konkursie ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych poprzez organizacje pozarządowe

Burmistrz Nowogrodźca ogłasza otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych poprzez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty uprawnione do prowadzenia działalności w sferze p Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
8512

Informacja Burmistrza Nowogrodźca o terminach wnoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od miesiąca stycznia 2014 r.

Informacja Burmistrza Nowogrodźca o terminach wnoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od miesiąca stycznia 2014 r.... Czytaj więcej..

Wiadomości
5194

Certyfikat Zachowaj Trzeźwy Umysł

Gmina Nowogrodziec otrzymała certyfikat Zachowaj Trzeźwy Umysł za zaangażowanie się w przedsięwzięcia ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013. Celem kampanii, podejmującej problem pro Czytaj więcej..

Wiadomości
9106

Informacja Burmistrza Nowogrodźca o terminach wnoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od miesiąca stycznia 2014 r.

Drodzy Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec. Informuję, iż od 1 stycznia 2014 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszczane będą miesięcznie „z dołu" do 15 dnia każdego miesiąca, n Czytaj więcej..

Wiadomości
5577

Prace inwestycyjne w Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich w Lubaniu

Obecnie na terenie Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich w Lubaniu trwają prace ziemne związane z realizacją inwestycji pn. „Budowa instalacji do kompostowania oraz pozostałych budowli związanyc Czytaj więcej..

Wiadomości
6035

Nowe konkursy dla organizacji pozarządowych

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkursy otwarte na realizacje zadań publicznych, które są skierowane do organizacji pozarządowych i będą realizowane w 2014 roku: Czytaj więcej..

Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
6549

OSTRZEŻENIE Nr 2

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1Obszar: województwo dolnośląskie - Sudety i Przedgórze SudeckieWażność: od godz. 18:00 dnia 09.01.2014 do godz. 06:00 dnia 10.01.2014Przebieg: Przewiduje się ... Czytaj więcej..

Wiadomości
5646

Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu czynna jest również w soboty!

Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców Gminy i Miasta Nowogrodziec do korzystania z zasobów biblioteki również w soboty. Biblioteka, jako instytucja publiczna Czytaj więcej..

Wiadomości
6133

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu organizuje w dniu 12 stycznia 2014 roku XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej informacji ... Polecamy https://pl-pl.facebook.com/ Czytaj więcej..

Wiadomości
6443

Orszak Trzech Króli 2014 w Nowogrodźcu

Dnia 6 stycznia 2014 roku, tradycyjnie w Święto Objawienia Pańskiego, po raz trzeci ulicami Nowogrodźca przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku największe uliczne jasełka na świecie odbyły sie Czytaj więcej..

Wiadomości
9866

Nowy Dyrektor SPZZOZ w Nowogrodźcu

Dnia 03.01.2014 r. w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowogrodźcu odbyło się spotkanie, na którym Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podziękował Karolowi Łapotowi za dłu Czytaj więcej..

Wiadomości
10794

Remont garażu OSP w Zebrzydowej

W dniu 31 grudnia 2013 roku Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę z Firmą „JARBUD" z Lubania na wykonanie remontu garażu OSP w Zebrzydowej. Remont polega, między innymi, na wykonaniu Czytaj więcej..

Edukacja
6879

Matematyczne talenty w Gimnazjum w Nowogrodźcu

Uczniowie Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu od lat odnoszą sukcesy w konkursach matematycznych. Mijający rok 2013 zapisał się w tej dziedzinie w sposób szczególny.Gimnazjaliści uczest Czytaj więcej..

Wiadomości
5820

Podziękowania Burmistrza Nowogrodźca za życzenia świąteczno-noworoczne

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich składa serdeczne podziękowania za nadesłane życzenia Bożonarodzeniowe oraz Noworoczne. Wielka ilość kartek przesyłanych tradycyjnie i pocztą elektroniczną nade Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 31