Archiwum wiadomości

Lipiec 2015

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 30 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4202

Relacje fotograficzne - "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

Przedstawiamy Państwu >>Relacje fotograficzne - "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" autorstwa Stanisława Żółtańskiego   >>Artykuł "Mogiłę pradziada ocal od zapomnie Czytaj więcej..

Wiadomości
4327

Nowy Sołtys Zagajnika

  Urząd Miejski w Nowogrodźcu zawiadamia, iż dnia 29 lipca 2015 r. podczas Zebrania wiejskiego wsi Zagajnik dokonano wyboru nowego sołtysa wsi. Nowym Sołtysem Zagajnika została Pani Katarzy Czytaj więcej..

Wiadomości
3629

Prace nad nową Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Izerskie

W związku z rozpoczęciem nowego okresu programowania 2014 – 2020 oraz możliwością uzyskania pomocy finansowej ze środków unijnych w ramach inicjatywy LEADER, RLKS (rozwój lokal Czytaj więcej..

Wiadomości
5149

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie W dniach od 08 do 15 lipca br. Radni Rady Miejskiej w Nowogrodźcu Kazimierz Czerniak i Piotr Nieratka, Nauczyciel historii Krzysztof Czytaj więcej..

Wiadomości
4015

Nowogrodziec zaprasza!

Zapraszamy gorąco na koncert GrubSona w dniu 15 sierpnia tego roku o godzinie 20.30 - pierwszym dniu obchodów Święta Dni Gminy i Miasta Nowogrodziec pn. ”III JARMARK GARNCARSKI & Czytaj więcej..


Wiadomości
7808

Dni Gminy i Miasta Nowogrodziec pn. ”III JARMARK GARNCARSKI – WIELKI GARNIEC z Nowogrodźca nad Kwisą”

Serdecznie zapraszamy w dniach 15-16 sierpnia 2015 roku na Dni Gminy i Miasta Nowogrodziecpn. ”III JARMARK GARNCARSKI – WIELKI GARNIEC z Nowogrodźca nad Kwisą”! Przewidziano w Czytaj więcej..

Tablica Ogłoszeń
3852

Najładniejsza Zagroda w Powiecie Bolesławieckim

Konkurs pn "Najładniejsza Zagroda w Powiecie Bolesławickim"   Warunki wzięcia udziału w konkursie oraz karta zgłoszeniowa    ... Czytaj więcej..

Tablica Ogłoszeń
3590

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego   ... Czytaj więcej..

Wiadomości
3437

Zbliża się termin składania wniosków

Uprzejmie informujemy, że w miesiącu sierpniu w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji Czytaj więcej..

Wiadomości
3722

Nowy plac zabaw w Kierżnie

Pod koniec czerwca br. zakończono budowę nowego placu zabaw dla dzieci w miejscowości Kierżno. Ze względu na trudności związane z wyborem terenu realizacji projektu oraz formalności związane z od Czytaj więcej..

Wiadomości
4548

Kolejny etap realizacji Projektu w ramach „Planu gospodarki niskoemisyjnej”

Gmina Nowogrodziec przystąpiła do opracowania Planu gospodarki niskoemisyjnej (PGN), utworzenia bazy danych do oceny gospodarki energią oraz inwentaryzacji źródeł niskiej emisji. Na opracow Czytaj więcej..

Wiadomości
4457

Dyżury interwencyjno-wspierające

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że od 21 lipca 2015 roku do 11 sierpnia 2015 roku działalność Klubu Abstynenta „CZUJNOŚĆ” w Nowogrodźcu będzie zawieszona z powodu nieobecności gos Czytaj więcej..

Tablica Ogłoszeń
5010

Oddaj Krew

Oddaj Krew - zostań bohaterem i uratuj życie innego człowieka     Oddaj krew - harmonogram krwiobusu... Czytaj więcej..

Wiadomości
6680

Święto Pečenicy 2015

W sobotnie popołudnie 4 lipca po raz kolejny odbyło się Święto Pečenicy 2015 w Parku Dworskim w Gościszowie. Organizatorem imprezy było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, Rada Sołecka Czytaj więcej..

Tablica Ogłoszeń
4008

Pismo od Wojewody Dolnośląskiego

Pismo od Wojewody Dolnośląskiego... Czytaj więcej..

Tablica Ogłoszeń
4160

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na dzierżawę gruntów rolnych

Nadleśnictwo Węgliniec ogłasza przetarg nieograniczony na dzierżawę gruntów rolnych     Ogłoszenie o przetargu... Czytaj więcej..

Edukacja
3686

Ogólnopolski sukces uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu

Jagoda Kozdra uczennica klasy III b Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Twoja Wymarzona Kopalnia Czekolad Czytaj więcej..

Wiadomości
3750

„Mali Gościszowianie” na Festiwalu w Kazimierzu

Młodzieżowa grupa śpiewacza „Mali Gościszowianie” z Gościszowa została laureatem tegorocznej edycji prestiżowego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wis Czytaj więcej..

Wiadomości
4804

Rozstrzygnięcie II konkursu ofert na realizację zadania publicznego

Ogłoszenie Burmistrza o rozstrzygnięciu II konkursu ofert na realizację zadania publicznego >> czytaj dalej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu<< Czytaj więcej..

Wiadomości
3784

EKOPIOSENKA 2015

Milena Konieczna, uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu, została uczestniczką XX Ogólnopolskiego Festiwalu „EKOPIOSENKA 2015”. Festiwal, w którym wzięło ud Czytaj więcej..

Wiadomości
3850

IV Przegląd Piosenki Religijnej – Jesteście Przyszłością Świata

Przegląd Piosenki Religijnej pod tytułem „Jesteście Przyszłością Świata” odbył się 31 maja 2015 roku w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gościszowie. Organizatorem Przegląd Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
9068

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych 2015/16

Czerna Gierałtów (czwartek) Gierałtów (piątek) Godzieszów Gościszów Kierżno Milików Milików - Jodłowa + Kolonia Nowa Wieś Nowa Wieś Kol. Bieniec No... Czytaj więcej..

Wiadomości
3586

Nowogrodziec na Skate Maraton

Dnia 5 lipca tego roku w miejscowości Osiecznica odbył się VIII Skate-Maraton Borów Dolnośląskich. W zawodach wzięło udział 344 zawodników. Zawodnicy zmagali się w upale w trzech ka Czytaj więcej..

Edukacja
4318

Na I miejscu w województwie

Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu zajęło I miejsce w finale wojewódzkim konkursu „Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”, organizowanego przez Dolnośląskieg Czytaj więcej..

Wiadomości
3743

Gościszowianki w Chorwacji

  Zespół Gościszowianie na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Kulturalnego „Wisła” we współpracy z Stowarzyszeniem Reemigrantów z Bośni oraz Przyjaciół z Czytaj więcej..

Wiadomości
3603

Koszmar się powoli kończy

Gmina Nowogrodziec zawarła umowę z Powiatem Bolesławieckim w sprawie dofinansowania przebudowy drogi z Gościszowa w kierunku Ocic (Gmina Bolesławiec) TV Łużyce Koszmar się powoli kończy Czytaj więcej..

Wiadomości
3583

Dyżury interwencyjno-wspierające

  Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, iż w dniach 2 i 9 lipca 2015 r. oraz 20 i 27 sierpnia 2015 r. dyżury interwencyjno-wspierające realizowane w ramach Centrum Uzależnień i Profilaktyki Czytaj więcej..

Wiadomości
3695

TV Łużyce - Ruch w specjalnej strefie

Materiał TV Łużyce : Ruch w specjalnej strefie. Zapraszamy do obejrzenia TV Łużyce: Ruch w specjalnej strefie.  Zapraszamy do obejrzenia. Czytaj więcej..

Wiadomości
3582

TV Łużyce - W końcu bezpiecznie

Zapraszamy do obejrzenia materiału TV Łużyce dotyczącego budowy chodnika przy ul. Strzeleckiej i Kaolinowej w Nowogrodźcu  TV Łużyce:  W końcu bezpiecznie     Wcześniej o bu Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 30