Archiwum wiadomości

Grudzień 2016

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 26 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Edukacja
1830

Razem w pełni sprawni - sukces uczniów z gminy Nowogrodziec

Dnia 16 grudnia 2016 roku uczniowie Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu wzięli udział w uroczystej Gali podsumowującej tegoroczną edycję projektu: „Razem w pełni sprawni”. W Czytaj więcej..

Wiadomości
2245

Ograniczenie niskiej emisji na terenie województwa dolnośląskiego

 InformacjaBurmistrza Nowogrodźca                    Mając na uwadze silną potrzebę poprawy jakości Czytaj więcej..

Wiadomości
1607

Będzie gruntowna przebudowa

Zaplanowano gruntowną przebudowę budynku po spółce Veritas, odkupionego przez Gminę Nowogrodziec. Znajdą w nim swoje miejsce przedsiębiorcy, osoby poszukujące biura, planowane są także mies Czytaj więcej..

Wiadomości
1329

Wystawa świąteczna w nowogrodzieckim ratuszu

W Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu można oglądać kolejną wystawę rękodzielniczych wyrobów świątecznych. Swój kunszt prezentują twórcy ludowi, Panie z Kół Gospodyń Wiejsk Czytaj więcej..

Wiadomości
1535

„Prawie nowy” dach do wymiany

W Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu przecieka dach. Do wymiany niestety jest całe pokrycie dachowe, wielospadowe, z wymianą obróbki blacharskiej, rynien i innych niez Czytaj więcej..

Wiadomości
1600

Sesja budżetowa

W dniu 22 grudnia 2016 roku w Domu Kultury „PROMYK” w Nowogrodźcu odbyła się XXXII Sesja Rady Miejskiej, której głównym punktem porządku obrad było rozpatrzenie i podjęci Czytaj więcej..

Edukacja
1856

Uczennica naszej gminy Laureatem Powiatowego Konkursu Literackiego

19 grudnia br. w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu odbyła się gala wręczenia nagród Laureatom Powiatowego Konkursu Literackiego pn. „Zatrzymać w czasie&r Czytaj więcej..

Wiadomości
1519

TV Łużyce - Kolęda na Nowogrodzieckim Rynku

>>Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. Kolęda na Nowogrodzieckim Rynku 2016<< Czytaj więcej..

Wiadomości
1410

Wyróżnienia górnicze dla naszych Mieszkańców

Dnia 25 listopada 2016 roku na zaproszenie Pana Sławomira Mokrzysza - Prezesa Zarządu Surmin Kaolin S.A. w Nowogrodźcu Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich uczestniczył w Święcie Górnik&oacu Czytaj więcej..

Wiadomości
1619

Wielki projekt dla wsi – rozwój infrastruktury, ochrona środowiska i zdrowia Mieszkańców

Gmina i Miasto Nowogrodziec otrzymała ponad 27 mln zł dotacji na realizację II etapu uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Śro Czytaj więcej..

Wiadomości
1457

Za nami „Kolęda na Nowogrodzieckim Rynku”

W dniu 15 grudnia 2016 roku na Nowogrodzieckim Rynku odbyła się kolejna edycja wspólnego kolędowania. W oficjalnym powitaniu słowa życzeń wypowiedzieli Burmistrz Nowogrodźca Robert Rel Czytaj więcej..

Wiadomości
1372

Apel Burmistrza Nowogrodźca - Uwaga na potrzebujących pomocy!

Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty życia dotyczy w t Czytaj więcej..

Wiadomości
1600

Święta idą...

Składam serdeczne podziękowania za przesłane piękne kartki świąteczno-noworoczne. Składane przez Państwa życzenia napełniają optymizmem, niosąc nadzieję na lepsze jutro… Dziękuję Burmistr Czytaj więcej..

Wiadomości
1465

Ponad 15,5 mln zł na projekt informatyczny

Relacje TV ŁUŻYCE pt. Ponad 15,5 mln zł na projekt informatyczny W dniu 12 grudnia 2016 roku Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich w imieniu Gminy Nowogrodziec podpisał aneks do umowy partnerskiej Czytaj więcej..

Wiadomości
1936

Kolęda na Nowogrodzieckim Rynku

 W czwartek 15 grudnia br. będzie można przygotować się do nadchodzących świąt podczas „Kolędy na Nowogrodzieckim Rynku”. Tradycyjnie już organizatorzy zaplanowali ciekawy program Czytaj więcej..

Edukacja
2040

Reprezentantki Polski z Nowogrodźca

W dniach 1-6 grudnia 2016 roku w Myślenicach odbyły się konsultacje Kadry Polski Rugby 7  Kobiet. Powołanie dostały nasze dziewczyny, uczennice Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu: Czytaj więcej..

Wiadomości
2226

Informacja MGOPS w Nowogrodźcu

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu informuje, że druki do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2016/2017 można pobierać w godzinach pracy Działu Świadczeń Rodzinnych w w/w d Czytaj więcej..

Edukacja
1142

Śniadanie daje moc

Już po raz kolejny nasza Szkoła Podstawowa w Nowogrodźcu przyłączyła się do programu „Śniadanie Daje Moc”. W tym dniu, 8.XI.2016, wspólnie ze szkołami z całej Polski, uczniowie Czytaj więcej..

Wiadomości
1801

Kolęda na Nowogrodzieckim Rynku

Serdecznie zapraszamy na "Kolędę na Nowogrodzieckim Rynku"!W programie m.in. Szopka Bożonarodzeniowa, kiermasz świąteczny,sprzedaż karpia i choinek, degustacja potraw świątecznych. Ponadto - wysta Czytaj więcej..

Wiadomości
1403

Wyniki konsultacji społecznych

  Wyniki konsultacji społecznych dotyczących: „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2017” oraz „Gminnego Programu Przeciwdzia Czytaj więcej..

Wiadomości
2061

Projekt budżetu Gminy i Miasta Nowogrodziec na 2017 rok

Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca przedłożył Radzie Miejskiej w Nowogrodźcu projekt budżetu, który jest planem finansowym. Cele i zadania określone w projekcie budżetu, które zost Czytaj więcej..

Wiadomości
1527

Harmonogram naborów wniosków

LGD Partnerstwo Izerskie zaprasza Państwa do zapoznania się z harmonogramem naborów wniosków o udzielenie wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowan Czytaj więcej..

Podatki
11617

Podatek leśny - 2018

Wysokość stawek podatku leśnego na 2018 rok 0,220m3 drewna x 197,06 zł = 43,3532 zł Załącznik nr 5 - Informacja w sprawie podatku leśnego Załącznik nr 6 – Deklaracja na podatek leśny podstawa pra... Czytaj więcej..

Podatki
11765

Podatek rolny - 2018

Podatek rolny Wysokość stawek podatku rolnego na 2018 rok     1. dla gruntów gospodarstw rolnych          2,5 q x 51,50 zł = 128,75 zł, &nb... Czytaj więcej..

Podatki
8046

Podatek od środków transportowych - 2018

Wysokość stawek podatku od środków transportowych na 2018 rok Roczne stawki podatku od środków transportowych: Od autobusów, w zależności od liczby miejsc do siedzenia poza miejscem kierowcy: m... Czytaj więcej..

Podatki
13513

Podatek od nieruchomości - 2018

Podatek od nieruchomości Wysokość podatku od nieruchomości na 2018 rok budynki  1. Budynków mieszkalnych lub ich częsci od 1m2 powieerzchni użytkowej - 0,70 zł, 2.   od budynków Czytaj więcej..

Wyników 1 - 26 z 26