Archiwum wiadomości

Maj 2017

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 41 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
5305

Gminne Obchody Dnia Dziecka

Serdecznie zapraszamy 1 czerwca na Gminne Obchody Dnia Dziecka! >>Więcej informacji - GCKiS w Nowogrodźcu<< Źródło: GCKiS w Nowogrodźcu Czytaj więcej..

Wiadomości
4975

Zapraszamy do Gierałtowa na Święto Kresowe

04 czerwca 2017 r. zapraszany na VIII już Święto Kresowe w Gierałtowie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, mi.in. inscenizację w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w G Czytaj więcej..

Wiadomości
5252

Twoja krew - moje życie. Przyłącz się do akcji!

19 czerwca 2017 r. (poniedziałek) zachęcamy serdecznie wszystkich Ludzi Dobrej Woli do przyłączenia się do akcji honorowego oddawania krwii, która będzie miała miejsce w Nowogrodźcu przy Ra Czytaj więcej..

Wiadomości
5630

800 lat sprowadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty do Nowogrodźca

Serdecznie zapraszamy do Nowogrodźca 10 i 11 czerwca 2017 r. na obchody 800-lecia sprowadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty do Nowogrodźca. Zapraszamy Państwa do obejrzenia pro Czytaj więcej..

Wiadomości
5266

Jubileusz Gościszowianek

 Zapraszamy do obejrzenia relacji TV Łużyce z 35-lecia Zespołu Gościszowianki! Czytaj więcej..

Wiadomości
5311

Dobra inicjatywa!

Dobiegła końca inwestycja polegająca na budowie altany w zabytkowym parku Dworskim w Gościszowie. Wartość zadania opiewa na kwotę ok. 40 000,00 zł. Prace rozpoczęły się w 2016 roku, kiedy w ramach Czytaj więcej..

Wiadomości
5010

Informacje dla Rolników

Urząd Miejski w Nowogrodźcu podaje informacje dla Rolników dotyczące zagrożenia upraw rzepaku ozimego - zgnilizną twardzikową oraz pszenicy ozimej - mszycą i skrzypionką. Źródło: De Czytaj więcej..

Wiadomości
5299

Finalista Olimpiady ze Szkoły Podstawowej w Wykrotach

Alex Rusinek, uczeń kl.6 Szkoły Podstawowej im.Tadeusza Kościuszki w Wykrotach, w dniu 12 maja br. uczestniczył w finale III Olimpiady Wiedzy o KGHM Polska Miedź i Regionie w Sali Miedziowej w Sie Czytaj więcej..

Wiadomości
5143

Mamy piękny dach na budynku szkoły!

19 maja 2017 roku pomyślnie zostały zakończone prace związane z modernizacją pokrycia dachu na budynku Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu. Inwestycja, która została ro Czytaj więcej..

Wiadomości
4905

Mieszkańcy Gościszowa mają długo oczekiwaną drogę

Mieszkańcy Gościszowa od wielu lat czynnie zabiegali o naprawę drogi powiatowej z Gościszowa do Bolesławca. Modernizacja niniejszego odcinka drogi od dłuższego czasu stanowiła priorytet w dążeniac Czytaj więcej..

Wiadomości
5167

Plac zabaw gotowy przed wakacjami!

W połowie maja zakończyły się prace związane z budową placu zabaw w Parzycach. Plac zlokalizowany został przy boisku sportowym. Wykonawcą inwestycji była firma NOVUM Sp. z o.o. Sp.k. ze Szczytna. Czytaj więcej..

Wiadomości
4939

Zmiana zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych

Od 1 lipca 2017 r. zgodnie z uchwałami Rady Miejskiej w Nowogrodźcu na terenie Gminy Nowogrodziec ulegają zmianie zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla nieruchomośc Czytaj więcej..

Wiadomości
5064

Piłkarski sukces ministrantów z Nowogrodźca

Piłkarska reprezentacja ministrantów z Nowogrodźca wzięła udział w XII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Króluj nam Chryste.Turniej ten Czytaj więcej..

Wiadomości
5584

Piłkarskie święto orlików

Na stadionie KS Piast Wykroty 7 maja br. siedem drużyn w kategorii Orlik zmagało się o miano najlepszej. Dodatkowym przeciwnikiem młodych piłkarzy okazała się niestety pogoda, lecz mimo nienajleps Czytaj więcej..

Wiadomości
4820

Gminny Konkurs Wiedzy o życiu J. I. Schnabla oraz historii Festiwalu

W dniu 17 maja 2017 roku w Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu odbył się Gminny Konkurs Wiedzy na temat życia J. I. Schnabla oraz historii Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J. I Czytaj więcej..

Wiadomości
5673

Przebudowa budynku przy ul. Lubańskiej nr 39 w Nowogrodźcu na salę wielofunkcyjną

Na początku kwietnia 2017 roku Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę na roboty budowlane dotyczące przebudowy byłej sali gimnastycznej w budynku dawnego kościoła ewangelickiego przy u Czytaj więcej..

Wiadomości
4811

II otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych

 BURMISTRZ NOWOGRODŹCAdziałając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity: Dz. U. 2016, poz. 1817, ze zm.) Czytaj więcej..

Wiadomości
5043

Harmonogram oraz miejsca zbiórek odpadów wielkogabarytowych

  Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że w okresie wiosennym na terenie każdej miejscowości Gminy Nowogrodziec Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu Czytaj więcej..

Wiadomości
5105

Finałowy dzień IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u J.I. Schnabla"

W ostatnim dniu IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J.I. Schnabla” odbył się niezwykły Finałowy Koncert "Praska Serenada" w wykonaniu Orkiestry Kameralnej im. Józ Czytaj więcej..

Wiadomości
4986

Studia festiwalowe „Muzyka u J. I. Schnabla"

>>Studio festiwalowe „Muzyka u J. I. Schnabla” – Pięć dni z muzyką<< >>Studio festiwalowe „Muzyka u J. I. Schnabla” – Czekamy na Tatarską Pie Czytaj więcej..


Wiadomości
4844

Czwarty Dzień IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u J.I. Schnabla"

  W czwartym dniu Festiwalu, w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu, odbył się niezwykły koncert. Nowogrodziecka publiczność gościła gwiazdę czeskiej sceny operowej Czytaj więcej..

Wiadomości
4988

Trzeci Dzień IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u J.I. Schnabla" - Yazcite

Trzeci dzień Festiwalu minął pod znakiem muzyki tatarskiej. Spore zainteresowanie publiczności wzbudził piękny koncert Yazcite, co oznacza po tatarsku "Pieśń o wiośnie". Artyści zainspirowani Czytaj więcej..

Wiadomości
5212

Drugi Dzień IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u J.I. Schnabla" - Perły Muzyki Obojowej

18 maja, w drugim dniu IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego pn. "Muzyka u J.I. Schnabla" nowogrodziecka publiczność podziwiała dzieła w wersji na fortepian i obój w wykonaniu znakomityc Czytaj więcej..

Wiadomości
4849

Studio festiwalowe „Muzyka u J. I. Schnabla” – Czekamy na Tatarską Pieśń o Wiośnie

IX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Muzyka u I. J. Schnabla” z roku na rok przyciąga coraz więcej widzów. Nigdzie bliżej nie ma koncertów na tak wysokim poziomie, w wyko Czytaj więcej..

Wiadomości
4977

Polsko-czeskie warsztaty muzyczne podczas Festiwalu "Muzyka u J.I. Schnabla" w Nowogrodźcu

Polsko-Czeskie dwudniowe warsztaty muzyczne oraz wspólny koncertw Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu.  Dzieci z Polski, którzy uczestniczą w zajęciach Sek Czytaj więcej..

Wiadomości
5029

IX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Muzyka u Józefa Ignacego Schnabla" otwarty!

17 maja br. w Nowogrodźcu w kościele p.w. św. Mikołaja został uroczyście otwarty przez Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha IX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Muzyka u J.I. Schnabla".Już po ra Czytaj więcej..

Wiadomości
5134

MUZYKA U JÓZEFA IGNACEGO SCHNABLA

  Szanowni Państwo, wielkimi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia IX edycji nowogrodzieckiego festiwalu muzyki klasycznej. Już w środę w kościele pw. św. Mikołaja w Nowogrodźcu koncertem orga Czytaj więcej..

Wiadomości
4815

Ważna Informacja - bezpłatny transport na wszystkie festiwalowe koncerty!

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Festiwalem Muzycznym "Muzyka u Józefa Ignacego Schnabla", Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że podczas pięciu festiwalowych dni z Czytaj więcej..

Edukacja
4739

Finalista III Olimpiady Wiedzy o KGHM i Regionie ze Szkoły Podstawowej w Wykrotach

Alex Rusinek uczeń kl.6 Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach w dniu 12 maja 2017r. uczestniczył w finale III Olimpiady Wiedzy o KGHM i Regionie w Sali Miedziowej w Sieroszowicach. Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 41