Archiwum wiadomości

Czewiec 2017

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 29 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4641

Wyniki II otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych

Burmistrz Nowogrodźca podaje do publicznej wiadomości informację o wysokości przyznanych kwot na wsparcie  realizacji zadań publicznych dla organizacji pozarządowych oraz dla innych podmiotów&nbs... Czytaj więcej..

Edukacja
6336

Kocham Cię szkoło

W Gimnazjum w Nowogrodźcu po raz kolejny uczniowie prezentowali swoje umiejętności w konkursie „Mam talent”. Zorganizowano także turniej „Kocham Cię Szkoło”, na wzór znanego programu telewizyjnego.... Czytaj więcej..

Wiadomości
5250

Gmina Gorzyce gminą partnerską

W dniach 23-25 czerwca 2017 r. delegacja gminy Nowogrodziec w składzie: Burmistrz Nowogrodźca – Robert Relich, Przewodnicząca Rady  Miejskiej – Antonina Szelechowicz, Przewodniczący Komisji Rozwo... Czytaj więcej..

Wiadomości
5176

20 lat Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu działa już 20 lat.   W sali szkoły w Nowogrodźcu zorganizowano uroczystości jubileuszowe. Zaproszono m.in.  przedstawicieli organizacji, stow... Czytaj więcej..

Wiadomości
5437

Radni byli jednogłośni

Miał być deficyt, a jest nadwyżka. Chodzi o podsumowany budżetu 2016 roku w Gminie i Mieście Nowogrodziec. Na sesji radni udzielili absolutorium burmistrzowi – jednogłośnie.   ... Czytaj więcej..

Kultura i sport
4633

Przypomnijmy sobie jeszcze raz - kresowe klimaty

W dniu 4 czerwca br. odbyła się VIII Edycja Święta Kresowego w Gierałtowie. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą przed obrazem Matki Bożej ze Świrza. Przewodnictwo nad uroczystością przejął ksiądz... Czytaj więcej..

Wiadomości
4828

Absolutorium dla Burmistrza jednogłośnie

W dniu 21 czerwca 2017 roku w Domu Kultury PROMYK w Nowogrodźcu odbyła się XXXIX Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu .Głównym punktem obrad było sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy i Miasta Nowog... Czytaj więcej..

Kultura i sport
4756

Bieg uliczny „Nowogrodziecka 10-tka” przeszedł do historii

Bieg uliczny „Nowogrodziecka 10-tka” przyciągnął do miasta nad Kwisą całą rzeszę fanów biegania. Jedni przebiegli dystans 300 metrów, inni 2 kilometrów, najbardziej zaprawieni w bojach biegacze pob... Czytaj więcej..

Edukacja
6181

Wielki sukces uczniów z Gierałtowa

Uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie wzięli udział w 6. Ogólnopolskim Konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować" . Konkurs składał się z trzech etapów: w pierwszym uczn... Czytaj więcej..

Gospodarka i inwestycje
5201

Przedszkole Publiczne w Zebrzydowej dla dzieci!

W czerwcu br. zakończono realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 polegającego na komplek Czytaj więcej..

Wiadomości
3408

Witamy Siostry w skromnych progach domu!

11 czerwca odbyły się główne uroczystości związane z 800-leciem sprowadzenia Sióstr Pokutniczek do Nowogrodźca. Udział w nich wzięli: Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Ewa Szymańska, Senator Rzeczy Czytaj więcej..

Gospodarka i inwestycje
4896

Kolejne 20 km kanalizacji

Przyszedł czas na drugi etap inwestycji w ramach projektu „Rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Nowogrodziec”. Zadanie obejmuje budowę 20 km sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach C... Czytaj więcej..

Wiadomości
3909

Gminne Święto Pečenica już wkrótce! Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców i Gosci Gminy Nowogrodziec na wyjątkową imprezę - Gminne Święto Pečenica! Obchody Gminnego Święta Pečenica odbędą się w dniach 1 i 2 lipca 2017 roku w Czytaj więcej..

Wiadomości
3217

Koncert Zespołu Muzyki Sakralnej "Lumen"

 W ramach obchodów 800-lecia sprowadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty  do Nowogrodźca,  10 czerwca 2017 r. (sobota) o godz. 19.30 zapraszamy serdecznie na koncert zespołu L Czytaj więcej..

Wiadomości
3348

O 800-leciu Radio Plus z Legnicy

O klasztorze w Nowogrodźcu i losach sióstr Magdalenek na naszych ziemiach z s. Wiesławą Kopij rozmawiał na antenie Radia Plus z Legnicy ks. Waldemar Wesołowski   >>><<< Czytaj więcej..

Wiadomości
3208

"Kresowo" w Gierałtowie - VIII Edycja Święta Kresowego w Gierałtowie

W dniu 4 czerwca br. odbyła się VIII Edycja Święta Kresowego w Gierałtowie. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą przed obrazem Matki Bożej ze Świrza. Przewodnictwo nad uroczystością przejął ksiąd Czytaj więcej..

Edukacja
3729

Inwestujemy w młodzież !

 Uczniowie z klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach odwiedzili w dniu 31 maja 2017 roku Urząd Miejski w Nowogrodźcu. Pomysł zrodził się w środowisku uczniowskim, zaś Czytaj więcej..

Wiadomości
3367

800 lat sprowadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty do Nowogrodźca

 Zapraszamy serdecznie na uroczyste obchody jubileuszu 800 – lecia sprowadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty do Nowogrodźca          &nbs Czytaj więcej..

Wiadomości
3402

TV Łużyce "Na tapecie – Robert Relich, burmistrz Nowogrodźca"

Zachęcamy Państwa do obejrzenia programu TV Łużyce pt. Na tapecie – Robert Relich, burmistrz Nowogrodźca. W programie, między innymi, o bieżących i zaplanowanych inwestycjach, o ruchu w spec Czytaj więcej..

Wiadomości
3041

Polsko-Czeska Konferencja Naukowa

Po raz pierwszy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u J. I. Schnabla" zorganizowano konferencję naukową pt. "Józef Ignacy Schnabel i jego epoka" z okazji 250. rocznicy urodzin k Czytaj więcej..

Wiadomości
3121

Jubileusz 70-lecia OSP w Czernej

Praca strażaka jest jedną z najbardziej stresujących, ale też społecznie najbardziej docenianą. To strażacy każdego dnia, dla innych ludzi, narażają swoje zdrowie, a nawet życie. Pomagają nie tylk Czytaj więcej..

Wiadomości
3213

OGŁOSZENIE BURMISTRZA NOWOGRODŹCA - NGO

 OGŁOSZENIE BURMISTRZA NOWOGRODŹCAw sprawie zgłaszania przedstawicieli organizacji pozarządowych do prac w komisji konkursowej >>Więcej informacji - BIP<< Czytaj więcej..

Wiadomości
3261

VIII Święto Kresowe w Gierałtowie - zapraszamy!

   Serdecznie zapraszamy na VIII Święto Kresowe w Gierałtowie, które odbędzie się 4 czerwca 2017 roku. Czytaj więcej..

Wiadomości
3070

Seniorzy z Nowogrodźca z wizytą w Wittichenau

Grupa Seniorów z Nowogrodźca (Dom Dziennego Pobytu) i Lubania (Ośrodek Wsparcia Dziennego), w ramach projektu pt. „SENIORZY W SIECI” poznaje tajemnice robienia udanych zdjęć podczas wspólnych zaję Czytaj więcej..

Wiadomości
3318

Uśmiech Dziecka

To był dzień pełen uśmiechów, radości i wspólnej zabawy! Dzieci z terenu gminy Nowogrodziec bawiły się 1 czerwca na festynie zorganizowanym specjalnie dla nich, w Nowogrodźcu.  >>Zapras... Czytaj więcej..

Wiadomości
3056

Przypomnijmy sobie jeszcze raz te wspaniałe chwile - Muzyka u J. I. Schnabla

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Muzyka u J. I. Schnabla” zabrzmiał w Nowogrodźcu już po raz dziewiąty. Melomani mieli możliwość wysłuchania pięciu znakomitych koncertów. Była Czytaj więcej..

Wiadomości
3015

Informacja dla Rolników

  Urząd Miejski w Nowogrodźcu podaje informacje dla Rolników dotyczące zagrożenia upraw kukurydzy - ploniarką zbożówką. Źródło: Delegatura WIORiN w Lwówku Śląski Czytaj więcej..

Wiadomości
3001

Nowoczesne rozwiązania w gospodarce odpadami komunalnymi w Gminie Nowogrodziec

Duże ilości odpadów komunalnych wytwarzanych w gęstej zabudowie miejskiej są przyczyną wielu problemów związanych z logistyką i ergonomią umiejscowienia pojemników do seg Czytaj więcej..

Wiadomości
2957

XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki „EKOPIOSENKA 2017”

Dnia 19 maja 2017 roku w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbyły się przesłuchania konkursowe XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ekologicznej „EKOPIOSENKA 2017”, nato Czytaj więcej..

Wyników 1 - 29 z 29