Archiwum wiadomości

Październik 2017

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 24 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4038

TV Łużyce " Środek tygodnia - Robert Relich"

Zachęcamy do obejrzenia programu TV Łużyce "Środek tygodnia - Robert Relich". W programie między innymi o pracach nad budżetem na rok 2018, a także o rozwoju gminy Nowogrodziec. >>TV Łużyce - Czytaj więcej..

Wiadomości
3393

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU WIEDZY O ŚWIĘTEJ JADWIDZE ŚLĄSKIEJ

Już po raz szósty został zorganizowany Gminny Konkurs Wiedzy pod hasłem „Życie i Działalność świętej Jadwigi Śląskiej”. Głównym celem tego konkursu jest rozbudzenie zainteresowań osobą świętej Jadwigi... Czytaj więcej..

Wiadomości
3991

Zapraszamy na bezpłatne badania profilaktyczne chorób serca

Zapraszamy Mieszkańców Nowogrodźca do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych poświęconych diagnozie chorób serca. Przeprowadzi badania Fundacja NEUCA dla Zdrowia. Kardiobus będ Czytaj więcej..

Wiadomości
3794

Chęć poznania historii Małej Ojczyzny

Na początku października 2017 roku odbyła się pierwsza część warsztatów w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie w ramach projektu "Odkrywki. Sztuka i działania w terenie".Projekt odkrywko... Czytaj więcej..

Wiadomości
3608

Konsultacje społeczne w sprawie Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok

Burmistrz Nowogrodźca zaprasza do udziału w konsultacjach projektu uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy i Miasta Nowogrodziec z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mo... Czytaj więcej..

Wiadomości
3586

Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec

Zapraszamy serdecznie na Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec 2017!... Czytaj więcej..

Wiadomości
3670

Dla najmłodszych piłkarzy

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu ma nową sportową propozycję dla dzieci i młodzieży. Zaprasza najmłodszych piłkarzy roczników 2007-2012 na treningi z profesjonalnymi trenerami. >>D... Czytaj więcej..

Wiadomości
3873

Gala Wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Nowogrodźca

W dniu 16 października 2017 roku w Auli Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu odbyła się jubileuszowa X uroczystość związana z przyznaniem Stypendiów oraz Nagród Burmistrza Nowo Czytaj więcej..

Wiadomości
3772

Nasz Senior zdobył prawo jazdy!

"Jeśli chcesz cieszyć się długim życiem, nie rozleniwiaj się po przejściu na emeryturę. Dołącz do grona innych seniorów, rozpocznij naukę na uniwersytecie trzeciego wieku, szkol się, zaangażuj się w w Czytaj więcej..

Wiadomości
4017

Wizyta oficjalnej delegacji Gminy Nowogrodziec w partnerskiej Gminie Srbac

Na zaproszenie Naczelnika Gminy Srbac Mladjana Dragosavljevića w dniach 12-15 października br. oficjalna delegacja z Gminy Nowogrodziec na czele z Burmistrzem Nowogrodźca Robertem Relichem i Przewodni... Czytaj więcej..

Wiadomości
4093

Centrum z prawdziwego zdarzenia

Rewitalizacja płyty Rynku i ul. Kościuszki – to rozpoczęta, nowogrodziecka inwestycja, która znacznie zmieni wizerunek centrum miasta. >>Zapraszamy Państwa serdecznie do obejrzenia programu TV ... Czytaj więcej..

Wiadomości
3595

Czwarty maraton zumby w Nowogrodźcu

W najbliższą niedzielę, 22 października, odbędzie się czwarta edycja „Maratonu zumby” w Nowogrodźcu. Każdego roku impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem – w końcu jest mądra moda na zdrowy st... Czytaj więcej..

Wiadomości
3878

Skrót do specjalnej strefy

  Będzie to nowa droga do pól w Wykrotach oraz „skrót” do specjalnej strefy ekonomicznej – podpisano umowę i już wykonawca ma rozpocząć budowę drogi. Zapraszamy do obejrzenia materiału TV Łużyc Czytaj więcej..

Wiadomości
3849

Dzień Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty składam serdeczne życzenia zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów w pracy zawodowej i w życ Czytaj więcej..

Wiadomości
3966

Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec - Świętej Jadwigi Śląskiej

W poniedziałek, 16 paździenika 2017 roku  będziemy obchodzić Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec - Świętej Jadwigi Śląskiej. Dnia 22 stycznia 2010 r. Rada Miejska w Nowogrodźcu podjęła... Czytaj więcej..

Wiadomości
3774

Bezpiecznie i z kulturą!

Dwa zadania inwestycyjne realizowane są w Nowogrodźcu – jedno obok drugiego – chodzi o przebudowę placu manewrowego przy Straży Pożarnej oraz zagospodarowanie terenu przy Gminnym Centrum Kultury i Spo... Czytaj więcej..

Wiadomości
3698

Zapraszamy na ZUMBA MARATON!

Źródło: GCKiS w Nowogrodźcu... Czytaj więcej..

Wiadomości
4556

Apel Burmistrza Nowogrodźca do Mieszkańców Gminy i Miasta Nowogrodziec

Szanowni Mieszkańcy! Mając na uwadze rozpoczęty kolejny sezon grzewczy, zwracam się z apelem i prośbą o nie spalanie odpadów  w piecach domowych, kominkach i ogniskach.   Dym ze spalanych ... Czytaj więcej..

Wiadomości
3464

Gminny konkurs wiedzy pod hasłem „Życie i działalność Świętej Jadwigi Śląskiej”

Gminne Centrum Kultury i Sportu – Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu organizuje Gminny Konkurs Wiedzy o patronce Gminy i Miasta Nowogrodziec - Świętej Jadwidze Śląskiej. Celem konkursu jest zainteresowa... Czytaj więcej..

Wiadomości
3718

Inwestycje drogowe w Zagajniku

                                                        &nbs Czytaj więcej..

Wiadomości
3602

Kolejna inwestycja drogowa ukończona

7 września 2017 roku zakończyła się pomyślnie przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Zabłocie. W dniu 14 czerwca 2017 roku Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę do... Czytaj więcej..

Wiadomości
3761

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Co roku w Nowogrodźcu obchodzone jest Święto Seniora - Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W związku z tym wydarzeniem Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich składa serdeczne życzenia wszystkim Seniorom... Czytaj więcej..

Wiadomości
3821

Muzyka jak lekarstwo

Trochę muzyki i radości – to prezent od zespołu folklorystycznego Czernianki dla starszych ludzi z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Nowogrodźcu. To było bardzo miłe przedpołudnie, które urozmaiciło c... Czytaj więcej..

Wiadomości
3749

Spotkanie w sprawie pomocy dla osób bezdomnych

Zjawisko bezdomności jest powszechnie uznawane za najcięższą formę wykluczenia społecznego, wiąże się bowiem nie tylko z brakiem miejsca do zamieszkania, ale także uniemożliwia prawidłowe funkcjonowan... Czytaj więcej..

Wyników 1 - 24 z 24