Archiwum wiadomości

2018

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 177 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Tablica Ogłoszeń
173

Wiadomości
151

Wnioski na okres zasiłkowy 2018/2019 - przypominamy

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu informuje o możliwości składania wniosków na okres zasiłkowy 2018/2019 od dnia 1 sierpnia 2018 roku.  Od 01.08.2018 r. Dział Świadczeń Rodz... Czytaj więcej..

Wiadomości
808

Dożynki i Święto Chleba 2018

>>Dożynki i Święto Chleba 2018 - zapowiedź TV Łużyce<< Dożynki Gminy Nowogrodziec oraz 23 Święto Chleba w tym roku odbędą się w jednym czasie i w jednym miejscu. Podwójne święto już w naj Czytaj więcej..

Wiadomości
504

Gwiazdy na Gminnym Festiwalu Sportu w Nowogrodźcu

>>Gwiazdy na Gminnym Festiwalu Sportu - TV Łużyce<< Gminny Festiwal Sportu po raz pierwszy odbędzie się w Nowogrodźcu. Zaplanowano wiele sportowych atrakcji dla najmłodszych i starszych. Czytaj więcej..

Wiadomości
469

Prozdrowotna inwestycja - największe osiągnięcie społeczne

>>Relacja TV Łużyce pt. Prozdrowotna inwestycja za 12 mln zł<< „Jest to moje największe osiągnięcie społeczne. Planowałem zadanie inwestycyjne od wielu lat, spełnia się moje zawodowe Czytaj więcej..

Wiadomości
259

Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty w trybie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2018 r. poz. 450) na realizację zadan... Czytaj więcej..

Wiadomości
393

Na przekór samotności

Dom Dziennego Pobytu w Nowogrodźcu świadczy usługi osobom w wieku 60+, które chcą spędzać czas atrakcyjnie i w miłym towarzystwie. Dom funkcjonuje od 2011 roku. Wciąż można się zapisywać do tego wyjąt... Czytaj więcej..

Wiadomości
329

Modernizacja Wiejskiego Domu Kultury oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej

Końcem lipca Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich odebrał wykonanie inwestycji pn. „Modernizacja Wiejskiego Domu Kultury oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej”. Wykonawcą inwestycji była firma M Czytaj więcej..

Wiadomości
220

Na rzecz rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Projekt Partnerstwa na rzecz rozwoju Dolnośląskich MMŚP i ich pracowników obejmuje rozwój kompetencji pracowników zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami przedsiębiorstw poprzez dofinansow Czytaj więcej..

Wiadomości
464

Niszczycielska nawałnica w gminie Nowogrodziec

W sobotę, 4 sierpnia br., w godzinach popołudniowych przez gminę Nowogrodziec przeszła nawałnica, która w krótkim czasie wyrządziła wiele szkód - zniszczyła dziesiątki drzew, podtopione zostały gospod... Czytaj więcej..

Wiadomości
279

Prace społecznie użyteczne 2018

W miesiącu lipcu 2018 roku w ramach programu realizowanego w Gminie Nowogrodziec pt. Prace Społecznie Użyteczne, zostały wykonane prace porządkowe na terenie naszej gminy. >>Więcej informacji -... Czytaj więcej..

Wiadomości
354

Bogactwo samorządów

  Z przyjemnością informujemy Państwa, że wg rankingu dochodów jednostek samorządu terytorialnego w Polsce, organizowanego corocznie przez czasopismo „Wspólnota”, Gmina Nowogrodziec uplasowała s Czytaj więcej..

Wiadomości
648

Zapraszamy do Milikowa na Dożynki Gminne oraz Święto Chleba

   Serdecznie zapraszamy 19 sierpnia 2018 r. do Milikowa na coroczne Święto Plonów - Dożynki Gminne oraz Święto Chleba           Czytaj więcej..

Wiadomości
254

Ogłoszenie o konsultacji

  Burmistrz Nowogrodźca zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących projektu uchwały w sprawie ustalenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, maksymalnej li Czytaj więcej..

Wiadomości
251

Trening systemu wczesnego ostrzegania ludności

Niniejszym informujemy, że w dniu 01 sierpnia 2018 r. (środa) o godzinie 17.00 na terenie Gminy i Miasta Nowogrodziec zostanie przeprowadzony trening systemu wczesnego ostrzegania ludności. Wyemi Czytaj więcej..

Wiadomości
582

Umowa na rewitalizację Rynku podpisana

Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca pozyskał dotację z Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa  w wysokości blisko 3,2 mln zł na rozwój miasta. W dniu wczorajszym tj. 26 lipca w Nowogrodźc Czytaj więcej..

Wiadomości
536

Nabór dodatkowy - dotacja na wymianę pieców

Ogłoszenie Burmistrza Nowogrodźca o dodatkowym naborze wniosków o dofinansowanie zadania służącego ograniczeniu niskiej emisji polegającego na zmianie systemu ogrzewania.  Szczegółowa treść Czytaj więcej..

Wiadomości
393

W drodze na Jasną Górę

Właśnie wyruszyły piesze pielgrzymki z całego kraju na Jasną Górę. Pielgrzymka Diecezji Legnickiej wyruszy 29 lipca. W drodze jest już grupa Zgorzelecka, do której dołączają nowi pątnicy. Już p Czytaj więcej..

Wiadomości
1189

Nadal trwa nabór na urzędników wyborczych

Szczegółowe informacje na temat trwającego naboru kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego znajdziecie Państwo na stronach internetowych Krajowego Biura Wyborczego - Delegatura w Jeleniej Górze h... Czytaj więcej..

Wiadomości
414

Zaproszenie na konsultacje - możliwości pozyskania środków z UE

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na indywidualne konsultacje nt. MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA ŚRODKÓW Z UNII EUROPEJSKIEJ w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego,  który odbędzie s Czytaj więcej..

Wiadomości
527

Benefis Tomasza Bochenka – Teatr Stary w Bolesławcu

Tomasz Bochenek, świat już o nim usłyszał, a z całą pewnością usłyszy jeszcze więcej. Młody artysta, wychowanek Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, to nieprzeciętnie utalent... Czytaj więcej..

Wiadomości
535

PECENICA – Gościszów 2018

Peczenica w Gościszowie to tradycyjne święto Pieczonego Prosiaka, które odbywa się już od niemal dwóch dekad. Wspaniałe, regionalne jedzenie, występy zespołów lokalnych i wielu zaproszonych, konkursy ... Czytaj więcej..


Wiadomości
511

Spotkanie Zespołu Interdyscyplinarnego 2018

Utworzenie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie jest efektem wejścia w życie nowych przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz towarzyszących jej reg... Czytaj więcej..

Wiadomości
610

Inwestycja za milion

Budowa boiska sportowego pełnowymiarowego, drogi dojazdowej, biegnącej z Milikowa do Nowogrodźca oraz doprowadzenie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a także instalacja oświetlenia uliczneg... Czytaj więcej..

Wiadomości
492

SUKCES MILIKOWIANEK

Podczas 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Milikowianki otrzymały III nagrodę w kategorii zespołów śpiewaczych. W konkursie festiwalowym wykonały trzy pieśni: Stoj... Czytaj więcej..

Wiadomości
599

Fundusz Sprawiedliwości dla Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy i Miasta Nowogrodziec

W dniu 28 czerwca 2018 roku na sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich przekazał urządzenia i wyposażenie dla Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy i Miasta Nowogrodzie... Czytaj więcej..

Wiadomości
709

Powołano komisję ds. szacowania strat spowodowanych suszą

Susza dała się we znaki rolnikom. Burmistrz Nowogrodźca wystąpił do Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o powołanie Gminnej Komisji do spraw szacowania szkód, na obszarach dotkniętych suszą, na tereni... Czytaj więcej..

Wiadomości
515

Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018 - GŁOSUJ NA SWOJEGO FAWORYTA!

Zachęcamy Państwa do udziału w plebiscycie Gazety Wrocławskiej pt. Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018. W plebiscycie biorą udział kandydaci z terenu Gminy Nowogrodziec. Głosowanie w etapie powia... Czytaj więcej..

Wiadomości
508

Zamieszkaj w Nowogrodźcu - nowe mieszkania już wkrótce

Stan zaawansowania prac przy kamienicy z funkcją handlowo-usługową oraz mieszkalną, w centrum Nowogrodźca – to stan surowy. Inwestycję prowadzi spółka "Hydro–Tech". Zakończenie budowy planowane jest ... Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 177