Archiwum wiadomości

Marzec 2018

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 27 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
684

Dzień otwarty w ARiMR w Bolesławcu

Urzad Miejski w Nowogrodźcu informuje, że w związku trwającą kampanią naboru przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków obszarowych, Biuro Powiatowe ARiMR w Bolesławcu zaprasz... Czytaj więcej..

Wiadomości
777

Klimat Świąt Wielkanocnych

Wielkanoc to w polskiej tradycji, w tradycji chrześcijańskiej najważniejsze święto w roku. Aby podkreślić wyjątkowość tych świąt przygotowujemy się do nich w sposób szczególny. Nieocenioną wiedzę Czytaj więcej..

Wiadomości
763

Trwa nabór na urzędników wyborczych

Szczegółowe informacje na temat trwającego naboru kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego znajdziecie Państwo na stronach internetowych Krajowego Biura Wyborczego - Delegatura w Jeleniej Górze ... Czytaj więcej..

Wiadomości
798

Badanie ankietowe GUS dotyczące uczestnictwa w podróżach

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w dniach od 3 do 20 kwietnia 2018 r. w wylosowanych mieszkaniach na terenie całego kraju, Główny Urząd Statystyczny prowadzi badanie reprezentacyjne Czytaj więcej..

Wiadomości
699

Badanie ankietowe GUS dotyczące spójności społecznej

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w dniach od 5 lutego do 30 maja 2018 r. w wylosowanych mieszkaniach na terenie całego kraju, Główny Urząd Statystyczny prowadzi już trzecią edycję b Czytaj więcej..

Wiadomości
706

Badania ankietowe Głównego Urzędu Statystycznego

  Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. w wylosowanych mieszkaniach na terenie całego kraju, Główny Urząd Statystyczny prowadzi badanie Czytaj więcej..

Wiadomości
691

KORYTARZ ŻYCIA – kampania społeczna na rzecz bezpieczeństwa na drodze

Strażacy z OSP Czerna wzięli udział w realizacji spotu informacyjnego mówiącego o tym jak ważne jest niesienie pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz jak powinni zachować się kierowc Czytaj więcej..

Wiadomości
835

Zapraszamy na Nowogrodziecki Jarmark Wielkanocny!

Już w najbliższą sobotę tj. 24.03.2018r. na placu przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Kilkunastu wystawców zaprezentuje swoje wyroby: pisanki, palmy Czytaj więcej..

Wiadomości
710

Aktywny Dolny Śląsk - Budżet Obywatelski

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że 19 marca ruszył nabór wniosków do III edycji wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Przeznaczono milion złotych na inicjatywy sportowe, turystyczne i kultura Czytaj więcej..

Wiadomości
628

Aktywizacja i integracja społeczności lokalnej - nabór wniosków na projekt grantowy

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że "Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdr Czytaj więcej..

Wiadomości
753

Pomoc dla szpitala w Bolesławcu

W dniu 15 marca 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę z Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu Adamem Zdaniukiem,     &nbs Czytaj więcej..

Wiadomości
693

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2018 odbyły się 14 marca 2018 r. o godzinie 10:00 w Domu Strażaka w Nowogrodźcu. Organizatorem był Komitet Organizacyjny Ogólnopolski Czytaj więcej..

Wiadomości
795

Gratulacje dla Sołtysa Gościszowa!

W dniu 16 marca 2018 roku w hotelu Agro Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Sołtys Roku 2017". Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wyró Czytaj więcej..

Wiadomości
835

Koło Gospodyń Wiejskich w Wykrotach ma 60 lat

Koło Gospodyń Wiejskich w Wykrotach obchodziło Jubileusz 60-lecia działalności. Uroczystości odbyły się w świetlicy w Wykrotach, a zaproszono na nie samorządowców, byłych członków Koła i po prostu – w... Czytaj więcej..

Wiadomości
968

Skatepark się sprawdza

Nowy skatepark w Nowogrodźcu wypełnił się po brzegi wysportowanymi młodymi ludźmi. Na rowerach, deskorolkach i rolkach próbowali swoich sił.   ... Czytaj więcej..

Wiadomości
939

Kobiety z pasją

Kobiety z pasją – tak krótko można powiedzieć o bohaterkach spotkania z kulturą polską zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet. Swoją drogą do sukcesu podzieliły się panie: Elżbieta Magarewicz – wła Czytaj więcej..

Wiadomości
804

Szkolenie Podstawowe Strażaków ratowników OSP

W dniach od 10.03.2018 r. do 19.05.2018 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu organizuje kurs podstawowy ratowników OSP. Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich skierował Strażakó Czytaj więcej..

Wiadomości
1013

Spotkanie z kulturą polską

7 marca w Domu Kultury Promyk w Nowogrodźcu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Coroczne święto nawiązuje do wybranej kultury europejskiej, a w związku z tym, iż w tym roku obchodzimy 10 Czytaj więcej..

Wiadomości
1050

Wyniki otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych

Burmistrz Nowogrodźca podaje do publicznej wiadomości informację o wysokości przyznanych kwot na wsparcie realizacji zadań publicznych dla organizacji pozarządowych oraz dla innych podmiotów  u Czytaj więcej..

Wiadomości
950

Człowiek to najlepsza inwestycja

Od 1 sierpnia 2017 roku Gmina Nowogrodziec realizuje Projekt pt.: „Szkoły Marzeń” numer RPDS.10.02.01-02-0043/17, w ramach Osi Priorytetowej 10 - Edukacja, Działanie: 10.02 - Zapewnienie równego dos Czytaj więcej..


Wiadomości
929

Wiadomości
1023

Prośba o pomoc pogorzelcom

W połowie lutego wybuchł pożar w Gościszowie. Niestety domu nie udało się uratować,  w pożarze straciła dach nad głową trzyosobowa rodzina. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zapalenie Czytaj więcej..

Wiadomości
907

Gminna Akademia Piłkarska w Nowogrodźcu

Od stycznia 2018 roku w Nowogrodźcu prowadzone są zajęcia sportowe dla dzieci od 6 do 15 roku życia w Gminnej Akademii Sportowej działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Dzieci trenują Czytaj więcej..

Wiadomości
1019

Wywiad z Burmistrzem Nowogrodźca w TV Łużyce

Zapraszamy do obejrzenia programu TV Łużyce „ Na tapecie – Robert Relich, burmistrz Nowogrodźca”. W programie między innymi o rozpoczętych i planowanych inwestycjach, nowych miejscach pracy w specja Czytaj więcej..

Wiadomości
1009

Opieka specjalistyczna w Nowogrodźcu

W Nowogrodźcu przy ul. Cichej 4 powstaną nowe placówki związane ze świadczeniem usług społecznych dla mieszkańców – będzie to Dom Opieki Specjalistycznej, Dom Pomocy Społecznej oraz Zakład Rehabilit Czytaj więcej..

Wiadomości
955

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowił w 2011 roku parlament w hołdzie bohaterom niepodległego bytu Państwa Polskiego, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji. W dniu dzisiej Czytaj więcej..

Wyników 1 - 27 z 27