Archiwum wiadomości

Maj 2018

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 25 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
50

Praca Aleksandry i Luizy najlepsza w województwie

>>Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. Praca Aleksandry i Luizy najlepsza w województwie<< Aleksandra i Luiza, uczennice szkoły w Nowej Wsi, wzięły udział w 24. S Czytaj więcej..

Wiadomości
144

I etap budowy chodnika zakończony

Nastąpił odbiór techniczny chodnika przy ulicy Słowackiego w Nowogrodźcu. To wspólna inwestycja gminy i powiatu. >>Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. I etap budowy ch Czytaj więcej..

Wiadomości
139

Zabiegi ratownicze agrolotniczego zwalczania szkodników

Urząd Miejski w Nowogrodźcu przekazuje informację Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu o planowanych zabiegach agrolotniczego zwalczania szkodników. Informacja Regionalnej Dyr Czytaj więcej..

Wiadomości
375

Rewitalizacja Rynku w Nowogrodźcu

Rewitalizacja Rynku w Nowogrodźcu trwa. Są jednak małe przestoje, które niepokoją i mieszkańców i urzędników. Dlaczego – o tym w materiale. >>Zapraszamy do obejrzenia relacji TV Łużyce pt Czytaj więcej..

Wiadomości
381

Gminny Dzień Dziecka

    ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA GMINNY DZIEŃ DZIECKA W NOWOGRODŹCU! Szczegółowy program imprezy na placy przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Czytaj więcej..

Wiadomości
328

Ochotnicze Straże Pożarne zrealizowały ważne ćwiczenia

8 maja br. na terenie zakładu Surmin – Kaolin S.A. w Nowogrodźcu Ochotnicze Straże Pożarne Gminy i Miasta Nowogrodziec odbyły wspólne ćwiczenia z jednostką Ratowniczo – Gaśniczą Komendy Powiatowej P Czytaj więcej..

Wiadomości
261

Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi

9 maja br. Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę na realizację inwestycji pn. „Modernizacja budynku Zespołu Szkół w Nowej Wsi”. Wykonawcą inwestycji jest firma DRECON Sp. z o.o. ze Szprot... Czytaj więcej..

Wiadomości
275

FINALIŚCI XII DOLNOŚLĄSKIEJ GALI PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

26 kwietnia 2018 roku w Centrum Kultury „Agora” we Wrocławiu odbył się XII Dolnośląski Koncert Galowy Piosenki i Pieśni Patriotycznej ph. „ Moją Ojczyzną Polska jest…”. W tej pięknej i podniosłej uroc... Czytaj więcej..

Wiadomości
341

Jubileusz 35-lecia Zespołu "Milikowianki z Kapelą" z Milkowa

Zespół „Milikowianki z Kapelą” z Milikowa obchodzi w tym roku 35-lecie działalności. Z tej okazji wszystkim Członkom Zespołu Folklorystycznego życzymy wszelkiej pomyślności, dużo sukcesów oraz dalszej... Czytaj więcej..

Wiadomości
368

Światowy dzień książki w Nowogrodźcu

23 kwietnia obchodzony jest „Światowy dzień książki i praw autorskich”. To doskonała okazja, aby propagować czytelnictwo wśród najmłodszych. W Przedszkolu Publicznym w Nowogrodźcu uczczono ten dzień ... Czytaj więcej..

Wiadomości
449

Apel Burmistrza Nowogrodźca o utrzymanie czystości i porządku

Drodzy Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec! Bardzo często można zaobserwować, że pobocza, przydrożne rowy czy lasy zaśmiecane są różnymi przedmiotami, odpadkami niewiadomego pochodzenia, najcz Czytaj więcej..

Wiadomości
425

X EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO „MUZYKA U J. I. SCHNABLA”

Tegoroczna Jubileuszowa X edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J. I. Schnabla” odbędzie się w dniach 5–9 września 2018 roku w Nowogrodźcu i zbiegnie się z drugim ważnym wydarzeniem Czytaj więcej..

Wiadomości
273

Burze z gradem

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że od godz. 14:15 dnia 10.05.2018 do godz. 22:30 dnia 10.05.2018 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz pory... Czytaj więcej..

Wiadomości
291

Mamy niepodległą !

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi przygotowała uroczysty apel i wystawę z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Szkoła dba o wychowanie młodzi... Czytaj więcej..

Wiadomości
244

Informacja o otrzymanym dofinansowaniu na zadanie - Usuwanie azbestu z terenu Gminy i Miasta Nowogrodziec

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich uprzejmie informuję, że w wyniku przeprowadzonego w 2018 roku konkursowego naboru wniosków na przedsięwzięcia związane z realizacją gminnych programów usuwania az Czytaj więcej..

Wiadomości
255

Doczekali się remontu szkoły

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał dzisiaj umowę na modernizację budynku Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. To ostatnia szkoła w gminie, która czekała na remont. Inwestycja będzie kosztowała po... Czytaj więcej..

Wiadomości
225

"Odjazdowy Bibliotekarz - Brzegiem Kwisy" po raz piąty w Nowogrodźcu!

Dnia 16 maja 2018 roku o godzinie 9.00 Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu – Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu organizuje rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz - Brzegiem Kwisy”. „Odjazdowy ... Czytaj więcej..

Wiadomości
295

Pamiętamy i pamiętać będziemy - Narodowy Dzień Zwycięstwa

Dzisiaj w Nowogrodźcu uroczyście uczczono 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej, która była największym konfliktem zbrojeniowym w historii świata. Z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa Kombat... Czytaj więcej..

Wiadomości
310

VII Przegląd Piosenki Religijnej w Gościszowie

Dnia 29 kwietnia 2018 roku w Gościszowie już po raz siódmy spotkali się wykonawcy piosenek religijnych z różnych gmin powiatu bolesławieckiego.Przyjechało 124 wykonawców z dziesięciu miejscowości. Zaś... Czytaj więcej..

Wiadomości
293

X edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J. I. Schnabla” - 5–9 września 2018r.

Tegoroczna Jubileuszowa X edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J. I. Schnabla” odbędzie się w dniach 5–9 września 2018 roku w Nowogrodźcu i zbiegnie się z drugim ważnym wydarzeniem Czytaj więcej..

Wiadomości
452

Zbiórki odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że w okresie wiosennym na terenie każdej miejscowości Gminy Nowogrodziec Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu przeprowadzi zbiórki odpa Czytaj więcej..

Wiadomości
184

Mamy Niepodległą !

Serdecznie zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu na wystawę Mamy Niepodległą! Otwarcie wystawy w dniu 9 maja 2018 roku.   ... Czytaj więcej..

Wiadomości
288

Życzenia Burmistrza Nowogrodźca z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka

            Z okazji Dnia Strażaka w imieniu Mieszkańców Gminy i Miasta Nowogrodziec oraz swoim własnym pragnę złożyć serdeczne życzenia oraz słowa uznania za pełnioną Czytaj więcej..

Wiadomości
379

Wiejski Dom Kultury w remoncie

Z myślą o Mieszkańcach miejscowości Czerna została podpisana przez Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha umowa na wykonanie modernizacji budynku Wiejskiego Domu Kultury oraz Ochotniczej Straży P... Czytaj więcej..

Wiadomości
320

Boisko wielofunkcyjne dla wszystkich

W trosce o poprawę jakości życia społeczności lokalnej Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę na realizację inwestycji pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego w Czernej”. Nowe boisko będz... Czytaj więcej..

Wyników 1 - 25 z 25