Archiwum wiadomości

Sierpień 2018

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 27 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
5670

Odnowiona szkoła

Szanowni Uczniowie oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi. Mamy dla Was radosną informację: zakończyła się przebudowa wnętrza Waszej szkoły. Zapraszamy w poniedziałek ... Czytaj więcej..

Wiadomości
6232

Rewitalizacja Rynku w Nowogrodźcu - TV Łuzyce

>>Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. Rewitalizacja rynku w końcu znów ruszy<< 4,5 miliona złotych będzie kosztowała w sumie rewitalizacja centrum Nowogrodźca, w t Czytaj więcej..

Wiadomości
5935

I Gminny Festiwal Sportu

26 sierpnia br., w niedzielny poranek, odbyła się po raz pierwszy organizowana w Nowogrodźcu impreza pod nazwą Gminny Festiwal Sportu. Tego dnia na Stadionie Miejskim czekało na uczestników wiele atra... Czytaj więcej..

Wiadomości
5775

Ogłoszenie o wynikach konsultacji

Ogłoszenie o wynikach konsultacji społecznych dotyczących projektu Uchwały w sprawie ustalenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, maksymalnej liczby zezwoleń na sprze... Czytaj więcej..

Wiadomości
6145

Wznowienie prac - Rewitalizacja płyty ul. Rynek i ul. Kościuszki w Nowogrodźcu

Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, pozyskał dotację z Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa w wysokości blisko 3,2 mln zł na rozwój miasta. W dniu 26 lipca 2018 roku została podpisana umowa prze... Czytaj więcej..

Wiadomości
6297

Jubileusz 70 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zebrzydowej

Dnia 25 sierpnia 2018 roku w Zebrzydowej odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 70 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zebrzydowej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną w kościele par... Czytaj więcej..

Wiadomości
5746

Rządowy program „Aktywna tablica” w Gminie Nowogrodziec

Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, podpisał w dniu 16 lipca 2018 roku umowę z Wojewodą Dolnośląskim na udzielenie wsparcia finansowego w formie dotacji na realizację programu „Aktywna tablica”. „A... Czytaj więcej..

Wiadomości
6913

Święto Chleba i Dożynki w Milikowie

W tym roku Dożynki Gminne gminy Nowogrodziec połączone zostały ze Świętem Chleba, które od 23 lat organizowane jest w Milikowie. >>Zachęcamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. Świ... Czytaj więcej..

Wiadomości
6267

Nowy parking

>>Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. Nowy parking<< A teraz coś, co ucieszy kierowców z Nowogrodźca. Przy ul. Sienkiewicza będzie nowy parking na kilkadziesiąt miejsc. Czytaj więcej..

Wiadomości
6881

Ostrzeżenie pogodowe - burze

Urząd Miejski w Nowogrodźcu przekazuje informację Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 8... Czytaj więcej..

Wiadomości
6432

Rozwija się sport w gminie Nowogrodziec

W dniu 22 sierpnia 2018 roku Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, podpisał umowę dotyczącą wsparcia realizacji zadania publicznego pt. „Prowadzenie szkolenia sportowego i udział w rozgrywkach drużyno... Czytaj więcej..

Wiadomości
6747

Plon niesiemy, plon - Milików świetował

>>Zapraszamy Panstwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. Wieńce – ludowe dzieła sztuki<<   19 sierpnia 2018 roku Mieszkańcy i Goście Gminy Nowogrodziec świętowali z dwóch powod Czytaj więcej..

Wiadomości
5959

Partnerska wizyta w zaprzyjaźnionych Gorzycach

Na zaproszenie Pana Leszka Surdy, Wójta Gminy Gorzyce, w dniach 13-16 sierpnia br. delegacja Gminy Nowogrodziec na czele z Burmistrzem Nowogrodźca Robertem Relichem odwiedziła partnerską Gminę Gorzy Czytaj więcej..

Wiadomości
6259

Wsparcie ze środków z Funduszy Europejskich

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) zorganizował w dniu 30 sierpnia 2018 roku w Jeleniej Górze bezpłatne spotkanie informacyjne&n Czytaj więcej..

Wiadomości
6110

Informacja Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie"     Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wnios... Czytaj więcej..

Wiadomości
6501

Remont „Muzy” znów rusza

>>Zapraszamy do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. Remont „Muzy” znów rusza<< Po przerwanym kontrakcie na remont nowogrodzieckiej Muzy – teraz prace znów ruszają. Przetarg wygrała spra Czytaj więcej..

Tablica Ogłoszeń
6268

Wiadomości
5927

Wnioski na okres zasiłkowy 2018/2019 - przypominamy

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu informuje o możliwości składania wniosków na okres zasiłkowy 2018/2019 od dnia 1 sierpnia 2018 roku.  Od 01.08.2018 r. Dział Świadczeń Rodz... Czytaj więcej..

Wiadomości
8669

Dożynki i Święto Chleba 2018

>>Dożynki i Święto Chleba 2018 - zapowiedź TV Łużyce<< Dożynki Gminy Nowogrodziec oraz 23 Święto Chleba w tym roku odbędą się w jednym czasie i w jednym miejscu. Podwójne święto już w naj Czytaj więcej..

Wiadomości
6563

Gwiazdy na Gminnym Festiwalu Sportu w Nowogrodźcu

>>Gwiazdy na Gminnym Festiwalu Sportu - TV Łużyce<< Gminny Festiwal Sportu po raz pierwszy odbędzie się w Nowogrodźcu. Zaplanowano wiele sportowych atrakcji dla najmłodszych i starszych. Czytaj więcej..

Wiadomości
7066

Prozdrowotna inwestycja - największe osiągnięcie społeczne

>>Relacja TV Łużyce pt. Prozdrowotna inwestycja za 12 mln zł<< „Jest to moje największe osiągnięcie społeczne. Planowałem zadanie inwestycyjne od wielu lat, spełnia się moje zawodowe Czytaj więcej..

Wiadomości
6102

Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty w trybie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2018 r. poz. 450) na realizację zadan... Czytaj więcej..

Wiadomości
6592

Na przekór samotności

Dom Dziennego Pobytu w Nowogrodźcu świadczy usługi osobom w wieku 60+, które chcą spędzać czas atrakcyjnie i w miłym towarzystwie. Dom funkcjonuje od 2011 roku. Wciąż można się zapisywać do tego wyjąt... Czytaj więcej..

Wiadomości
6237

Modernizacja Wiejskiego Domu Kultury oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej

Końcem lipca Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich odebrał wykonanie inwestycji pn. „Modernizacja Wiejskiego Domu Kultury oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej”. Wykonawcą inwestycji była firma M Czytaj więcej..

Wiadomości
6117

Na rzecz rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Projekt Partnerstwa na rzecz rozwoju Dolnośląskich MMŚP i ich pracowników obejmuje rozwój kompetencji pracowników zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami przedsiębiorstw poprzez dofinansow Czytaj więcej..

Wiadomości
6231

Niszczycielska nawałnica w gminie Nowogrodziec

W sobotę, 4 sierpnia br., w godzinach popołudniowych przez gminę Nowogrodziec przeszła nawałnica, która w krótkim czasie wyrządziła wiele szkód - zniszczyła dziesiątki drzew, podtopione zostały gospod... Czytaj więcej..

Wiadomości
6084

Prace społecznie użyteczne 2018

W miesiącu lipcu 2018 roku w ramach programu realizowanego w Gminie Nowogrodziec pt. Prace Społecznie Użyteczne, zostały wykonane prace porządkowe na terenie naszej gminy. >>Więcej informacji -... Czytaj więcej..

Wyników 1 - 27 z 27