Archiwum wiadomości

Wrzesień 2018

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 46 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
1606

Świetlica w Gościszowie!

>>Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. Świetlica jak marzenie w Gościszowie<< W Gościszowie będzie budowana zupełnie nowa świetlica wiejska.  Gmina Nowogrodziec Czytaj więcej..

Wiadomości
1560

Budowa chodnika przy ulicy Chrobrego zakończona

Wspólna inwestycja gminy Nowogrodziec i województwa dolnośląskiego, opiewająca na kwotę 1 mln 100 tys. zł., znacząco poprawiła bezpieczeństwo kierowców, ale przede wszystkim pieszych.  W bie Czytaj więcej..

Wiadomości
2039

Komunikat Burmistrza Nowogrodźca !

                                  &nbs Czytaj więcej..

Wiadomości
1823

Będzie świetlica wiejska w Gościszowie

Trwają prace dotyczące budowy świetlicy wiejskiej w Gościszowie. Świetlica znajdować się będzie przy Parku Dworskim. Obejmować ona będzie salę wielofunkcyjną ze sceną i miejscem do zabawy mieszczącą o... Czytaj więcej..

Wiadomości
1811

Gmina Nowogrodziec w programie „Niepodległa”

Gmina Nowogrodziec, wpisując się w ogólnokrajowe obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przystąpiła do projektu „Godność. Wolność. Niepodległość” przygotowanego przez Minister... Czytaj więcej..

Wiadomości
1683

Remonty za ponad milion zł

Koszt remontów w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej i Zakładzie Opieki Leczniczej w Nowogrodźcu to milion sto tysięcy złotych. Jest w tym dotacja z Unii, lwią część dokłada Gmina Nowogrodziec... Czytaj więcej..

Wiadomości
1684

Dach do remontu

11 września 2018 roku Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę na realizację zadania pt. Remont budynku po byłej Szkole Podstawowej w Godzieszowie, które zostało ujęte do realizacji w budżec Czytaj więcej..

Wiadomości
1700

Przebudową kaplicy na cmentarzu komunalnym w Gierałtowie

    Rozpoczęto prace projektowe związane z przebudową kaplicy na cmentarzu komunalnym w miejscowości Gierałtów. W ramach zadania obecny budynek kaplicy w Gierałtowie zostanie rozbudowany Czytaj więcej..

Wiadomości
1344

Budowa zaplecza sportowego na Stadionie Miejskim w Nowogrodźcu

Uprzejmie informujemy Państwa, że rozpoczęto prace nad budową zaplecza sportowego na Stadionie Miejskim w Nowogrodźcu. Nowy, projektowany budynek zaplecza boiska sportowego usytuowany będzie w miejscu... Czytaj więcej..

Wiadomości
1928

Na tapecie – Robert Relich

O starcie w wyborach, o tym, co będzie w „Czerwonym kościele” i dlaczego remont Rynku zaczynano praktycznie od nowa. Również o pomysłach na gospodarcze i turystyczne ożywienie Nowogrodźca. Wszystko to... Czytaj więcej..

Wiadomości
1813

Przeżyjmy to jeszcze raz - VI Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu

Przeżyjmy to jeszcze raz - Święto Gminy i Miasta Nowogrodziec: Jarmark Garncarski – Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą 2018.   "Jestem ogromnie wdzięczny, że możemy razem się tutaj spotkać ... Czytaj więcej..

Wiadomości
1609

PRACOWITY TYDZIEŃ DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

W minioną sobotę, 15 września 2018 roku, drużyny Młodzików i Trampkarzy rozegrały mecze ligowe w Jeżowie Sudeckim z miejscowym Lotnikiem. Zespół Młodzików zremisował 1:1, natomiast Trampkarze pokona... Czytaj więcej..

Wiadomości
1371

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych 2018

Miło nam poinformować, że GCKiS Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu kolejny już rok bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 - „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicz... Czytaj więcej..

Wiadomości
1425

XIX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół

W dniu 1 września 2018 roku odbyła się XIX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół do Krzeszowa. Hasło towarzyszące tegoorocznej pielgrzymce brzmiało: „Z Maryją dziękujemy za Niepodległą" ... Czytaj więcej..

Wiadomości
1858

Sport w Gminie

W dniu 17 września 2018 roku Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, podpisał umowę dotyczącą wsparcia realizacji zadania publicznego pt. „Prowadzenie szkolenia sportowego i udział w rozgrywkach prowadz... Czytaj więcej..

Wiadomości
1674

Nabór dodatkowy - dotacja na wymianę pieców

Ogłoszenie Burmistrza Nowogrodźca o dodatkowym naborze wniosków o dofinansowanie zadania służącego ograniczeniu niskiej emisji polegającego na zmianie systemu ogrzewania. Szczegółowa treść dostępna w... Czytaj więcej..

Wiadomości
1500

Wiejski Dom Kultury jak nowy!

W miejscowości Czerna przeprowadzono modernizację Wiejskiego Domu Kultury i Ochotniczej Straży Pożarnej. Budynek wygląda jak nowy – z zewnątrz i wewnątrz. Kompleksowo wyremontowana sala to prawdzi... Czytaj więcej..

Wiadomości
1609

Realizacja projektu „Szkolny Klub Sportowy”

W 2018 roku została zawarta umowa pomiędzy Dolnośląską Federacją Sportu, jako operatorem Wojewódzkim programu Ministerstwa Sportu i Turystyki, reprezentowaną przez Pana Arkadiusza Zagrodnik – Prezesa ... Czytaj więcej..

Wiadomości
1462

Narodowe Czytanie w Nowogrodźcu

Narodowe Czytanie miało miejsce w Nowogrodźcu, podczas obchodów VI Jarmarku Garncarskiego - Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia o... Czytaj więcej..

Wiadomości
1691

Zawody sportowo – pożarnicze Gminy Nowogrodziec i partnerskiej Gminy Gorzyce

8 września 2018 roku w Milikowie na nowo otwartym boisku sportowym odbyły się zawody sportowo - pożarnicze Gminy Nowogrodziec i partnerskiej Gminy Gorzyce. W zawodach do rywalizacji przystąpiły Ochotn... Czytaj więcej..

Wiadomości
1569

VI Jarmark Garncarski, Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą

W Nowogrodźcu odbył się już po raz szósty Jarmark Garncarski, Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą. Jak co roku było wiele atrakcji i pyszne, regionalne jedzenie. >>Zapraszamy Państwa do ob... Czytaj więcej..

Wiadomości
1742

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Muzyka u Józefa Ignacego Schnabla" - wizytówką Gminy Nowogrodziec!

Co roku Miasto Nowogrodziec staje się stolicą muzyki wokalno-instrumentalnej. Patronem tego bezprecedensowego wydarzenia muzycznego jest osoba rodzimego kompozytora Józefa Ignacego Schnabla, twórcy mu... Czytaj więcej..

Wiadomości
1809

Relacja TV Łużyce z finałowego koncertu: Carmina Burana – światło i dźwięk

Finałem X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u Józefa Ignacego Schnabla” było wielkie, plenerowe muzyczne widowisko, z udziałem niemal 200 artystów, którzy wystąpili na scenie. Całości dzie... Czytaj więcej..

Wiadomości
1924

X Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Muzyka u J. I. Schnabla – wielka uczta dla melomanów!

>>Relacja TV Łużyce pt. Carmina Burana – światło i dźwięk<< 9 września br.o godz. 10:30, w ostatnim dniu Jubileuszowego X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Muzyka u J. I. Sc Czytaj więcej..

Wiadomości
1263

STUDIO FESTIWALOWE – 5. DZIEŃ X MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO „MUZYKA U J. I. SCHNABLA”

Zapraszamy Państwa na Studio Festiwalowe Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J. I. Schnabla” w Nowogrodźcu. O piątym, finałowym festiwalowym dniu (niedziele 9.09.2018 roku) opowiedzą: Al... Czytaj więcej..

Wiadomości
1593

X MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY MUZYKA U J. I. SCHNABLA – 4. DZIEŃ FESTIWALU

8 września br. w Nowogrodźcu w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się kolejny czwarty koncert festiwalowy pn. IDEALNIE WSPÓŁBRZMIĄCY w wykonaniu AFFABRE (CONCINUI) – The Chamber Singers.... Czytaj więcej..

Wiadomości
1768

Studio Festiwalowe – 4. dzień X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J. I. Schnabla”

4. Dzień Festiwalu Zapraszamy Państwa na Studio Festiwalowe Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J. I. Schnabla” w Nowogrodźcu. O czwartym festiwalowym dniu (sobocie 8.09.2018 roku) opowie... Czytaj więcej..

Wiadomości
1554

X MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY MUZYKA U J. I. SCHNABLA – 3. DZIEŃ FESTIWALU

>>Relacja fotograficzna - 3 Dzień Festiwalu<< >>Relacja filmowa<< 7 września br. w Nowogrodźcu w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się kolejny koncert w ramach Czytaj więcej..

Wiadomości
1364

Studio Festiwalowe – 3. dzień X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J. I. Schnabla”

3. Dzień Festiwalu Zapraszamy Państwa na Studio Festiwalowe Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J. I. Schnabla” w Nowogrodźcu. O trzecim festiwalowym dniu (piątku 7.09.2018 roku) opowiedz... Czytaj więcej..

Wiadomości
1617

X Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Muzyka u J. I. Schnabla – 2. Dzień Festiwalu

>>Relacja fotograficzna – 2. Dzień Festiwalu<< >>Relacja fotograficzna – Studenci dzieciom, 2. Dzień Festiwalu<< >>Relacja filmowa - Moyzes Quartet & Błażej Su Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 46