Archiwum wiadomości

2019

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 190 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
169

SPEKTAKL "MĄŻ MOJEJ ŻONY"

Zapraszamy serdecznie na spektakl w Centrum Kultury i Sztuki "MUZA" w Nowogrodźcu pt. "MĄŻ MOJEJ ŻONY". Sztuki Gavrana od ponad dwudziestu lat odbywają triumfalny pochód przez sceny całego świata. Ta... Czytaj więcej..

Wiadomości
45

Konferencja "Rodzina bez Przemocy"

Dom rodzinny kojarzy się z bezpiecznym i ciepłym ogniskiem domowym, chroniącym przed zagrożeniami zewnętrznego świata. Jednak dla wielu to miejsce cierpienia, zagrożenia, poniżenia, lęku, bezradnośc Czytaj więcej..

Wiadomości
32

Międzynarodowy Festiwal WRATISLAVIA CANTANS

Dnia 12 września br. odbyło się kolejne ważne wydarzenie w Centrum Kultury i Sztuki MUZA - prapremiera jednego z koncertów 54. edycji Międzynarodowego Festiwalu WRATISLAVIA CANTANS im. Andrzeja Markow... Czytaj więcej..

Wiadomości
58

XX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września pielgrzymowały do Krzeszowa osoby niepełnosprawne i ich przyjaciele. Była to już XX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół do Sanktuarium Matki Boż... Czytaj więcej..

Wiadomości
1411

XV Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

Informujemy, że w dniu 25 września 2019 r. o godz. 9:30 w sali konferencyjnej Domu Kultury „PROMYK” w Nowogrodźcu ul. Rynek 20 odbędzie się XV Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu   *******... Czytaj więcej..

Wiadomości
389

Park w Wykrotach odzyska swoją dawną świetność!

W dniu 11 września br. Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę dotyczącą wsparcia realizacji zadania publicznego pt. „Rewitalizacja zabytkowego Parku w Wykrotach” ze Stowarzyszeniem Integ Czytaj więcej..

Wiadomości
279

JESIENNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że w okresie jesiennym na terenie każdej miejscowości Gminy Nowogrodziec Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu przeprowadzi zbiórki odpadó Czytaj więcej..

Wiadomości
244

Zawiadomienie o głosowaniu - budżet obywatelski

Na podstawie § 18 załącznika nr 1 do uchwały nr VII/41/19 Rady Miejskiej w Nowogrodźcu z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy i Miasta Nowogrodziec konsultacji społecznych... Czytaj więcej..

Wiadomości
198

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września o godz. 9.00 znów zabrzmiał pierwszy dzwonek obwieszczający nowy rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym. Z okazji inauguracji roku szkol Czytaj więcej..

Wiadomości
416

Budżet obywatelski - lista projektów

>>Lista zweryfikowanych i zaopiniowanych projektów budżetu Obywatelskiego na 2020 rok<<   Czytaj więcej..

Wiadomości
707

Wojewoda wygasił mandat radnego Krzysztofa Durdy

        Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że Zarządzeniem Zastępczym Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wygasił mandat radnego Rady Miejskiej w Nowogrodźcu – p. Czytaj więcej..

Wiadomości
264

Spektakl teatralny "Mąż mojej żony"

Serdecznie zapraszamy Państwa do Centrum Kultury i Sztuki "Muza" w Nowogrodźcu na spektakl teatralny "Mąż mojej żony", który jest jednym z największych osiągnięć chorwackiego dramaturga Miro Gavr... Czytaj więcej..

Wiadomości
448

Będzie szybciej i bezpieczniej

W dniu 4 września 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Legnicy Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich odebrał od Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka promesę na realizację inwestycji drogowej pn. „Prz Czytaj więcej..

Wiadomości
953

Zapraszamy na XXIV Święto Chleba w Milikowie!

Zapraszamy serdecznie na XXIV Święto Chleba, które odbędzie się 8 września w Milikowie!... Czytaj więcej..

Wiadomości
333

Jesienne nowości kulturalne

  Serdecznie zapraszamy Państwa na wrześniowe wydarzenia kulturalne do Centrum Kultury "Muza" w Nowogrodźcu!   Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Gminnego Centrum Kul Czytaj więcej..

Wiadomości
443

Dożynki gminne w Parzycach

W minioną niedzielę, 1 września mieszkańcy gminy Nowogrodziec podziękowali za zebrane plony podczas dożynek gminnych w Parzycach. Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęła się od dziękczynnej Msz Czytaj więcej..

Wiadomości
238

Fundusze Europejskie - spotkanie informacyjne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE)  w Jeleniej Górze  zaprasza 5 września 2019 r. na bezpłatne spotkanie informacyjne nt „Projekty w ramach programów współpracy transgranicznej ... Czytaj więcej..


Wiadomości
455

Przeżyjmy to jeszcze raz - Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu!

Przeżyjmy to jeszcze raz! >>>VII Jarmark Garncarski Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą!<<< Stoiska pełne pysznych smakołyków i słodkości z różnych stron świata, Międzyna Czytaj więcej..

Wiadomości
431

II Gminny Festiwal Sportu w Nowogrodźcu

W niedzielę, 18 sierpnia 2019 roku, w ramach obchodów VII Jarmarku Garncarskiego Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą, na Stadionie Miejskim w Nowogrodźcu odbył się Gminny Festiwal Sportu. Gości Czytaj więcej..

Wiadomości
637

Drugi Dzień VII Jarmarku Garncarskiego w Nowogrodźcu

W drugim dniu obchodów VII Jarmarku Garncarskiego Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą, wszystkich Mieszkańców i Gości naszej gminy powitał Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, za Czytaj więcej..

Wiadomości
620

Spotkajmy się na Festiwalu Sportu!

Jutro, 18 sierpnia, odbędzie się Gminny Festiwal Sportu zorganizowany w ramach obchodów imprezy VII Jarmarku Garncarskiego Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą. Festiwal Sportu odbędzie s... Czytaj więcej..

Wiadomości
723

Burmistrz Nowogrodzca zaprasza do wspólnego świętowania!

Do wspólnego świętowania VII Jarmarku Garncarskiego Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą serdecznie zaprasza Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca!  Dzisiaj, 17 sie Czytaj więcej..

Wiadomości
3567

VII Jarmark Garncarski Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą - zapraszamy!

Zapraszamy serdecznie  Mieszkańców i Gości naszej gminy  w dniach 16-18 sierpnia 2019 roku (scena letnia, ul. Łużycka w Nowogrodźcu) na święto  VII Jarmark Garncarski Wielk Czytaj więcej..

Wiadomości
469

Gminny Festiwal Sportu w Nowogrodźcu

18 sierpnia 2019 roku w ramach Jarmarku Garncarskiego odbędzie się po raz drugi Gminny Festiwal Sportu. Impreza będzie miała swoje miejsce na Stadionie Miejskim w Nowogrodźcu, a jej początek zaplanowa Czytaj więcej..

Wiadomości
628

NOWOGRODZIEC - NASZE PIĘKNE MIASTO!

Szanowni Państwo, prezentujemy dzisiaj kilka ujęć naszego Miasta widzianego z lotu ptaka.  Kochamy je, bo Nasze Miasto jest piękne! Więcej zdjęć - na naszym Fanpage'u Czytaj więcej..

Wiadomości
542

Realizacja na terenie Gminy Nowogrodziec projektu „Szkolny Klub Sportowy”

W 2019 roku została zawarta umowa pomiędzy Dolnośląską Federacją Sportu jako operatorem Wojewódzkim programu Ministerstwa Sportu i Turystyki, reprezentowaną przez Pana Arkadiusza Zagrodnik – Prezesa Czytaj więcej..

Wiadomości
434

Wnioski na nowy okres świadczeniowy 2019/2020

Informujemy uprzejmie, iż Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu przystąpił do wydawania aktualnych druków oraz przyjmowania wniosków na n/w świadczenia na okres Czytaj więcej..

Wiadomości
422

Rządowy program „Aktywna tablica” w Gminie Nowogrodziec

  Już po raz drugi Gmina Nowogrodziec zawarła umowę z Wojewodą Dolnośląskim na udzielenie wsparcia finansowego w formie dotacji na realizację programu „Aktywna tablica”.       Czytaj więcej..

Wiadomości
799

Kandydatka na ławnika sądu

Na Sesji Rady Miejskiej w Nowogrodźcu uchwałą nr XIII/91/19 z dnia 22 lipca 2019 roku Radni powołali zespół w następującym składzie: Mirosław Mielnik, Brygida Folęga i Kamil Różnicki, w celu przedst Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 190