Archiwum wiadomości

2019

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 91 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
20

Studio festiwalowe – pierwszy dzień XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyka u J.I.Schnabla w Nowogrodźcu

Zapraszamy serdecznie na „Studio festiwalowe” XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyka u J. I. Schnabla. W pierwszy dzień, tj. w środę 22 maja 2019 roku, będzie między innymi mowa o koncercie Carolin Czytaj więcej..

Wiadomości
101

XI Międzynarodowy Festiwal Muzyka u J. I. Schnabla – od środy do niedzieli

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałem pt. XI Międzynarodowy Festiwal Muzyka u J. I. Schnabla – od środy do niedzieli   Czytaj więcej..

Wiadomości
95

XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u Józefa Ignacego Schnabla”

Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, serdecznie zaprasza Mieszkańców i Gości Gminy Nowogrodziec na XI edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u Józefa Ignacego Schnabla”, któ Czytaj więcej..

Wiadomości
240

Uroczystość oddania inwestycji pn. Rewitalizacja płyty ul. Rynek i ul. Kościuszki w Nowogrodźcu

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie zaprasza na uroczystość oddania inwestycji dotyczącej rewitalizacji płyty ul. Rynek i ul. Kościuszki w Nowogrodźcu. Zapraszamy serdecznie! Czytaj więcej..

Wiadomości
502

Rezygnacja z Festiwalu ?

Pan Artur Kozioł – Przewodniczący Komisji Oświaty i Spraw Społecznych złożył 26 kwietnia 2019 roku wniosek do Burmistrza Nowogrodźca o rezygnację m.in. z Festiwalu Muzycznego i Jarmarku Garncarskiego ... Czytaj więcej..

Wiadomości
97

Prace Społecznie Użyteczne w Gminie Nowogrodziec

W Nowogrodźcu wzorem lat ubiegłych realizowany jest projekt - prace społecznie użyteczne. Prace społecznie użyteczne to instrument rynku pracy skierowany do osób bezrobotnych. Te prace organizowane Czytaj więcej..

Wiadomości
145

Szkolenie Strażaków OSP

Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Nowogrodziec uczestniczyli w szkoleniu podstawowym dla strażaków ratowników OSP, którego organizatorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży ... Czytaj więcej..

Wiadomości
346

Dzień Zwycięstwa - 74. rocznica zakończenia II wojny światowej

Dzisiaj w Nowogrodźcu przedstawiciele władz samorządowych, Kombatanci Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, przedstawiciele jednostek organizacyjnych oraz uczniowie i dyrekcja Szkoł Czytaj więcej..

Wiadomości
236

Wygrana drużyny Trampkarzy

W sobotę, 4 maja, mecz ligowy rozegrała drużyna Trampkarzy Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. Nasi zawodnicy pokonali rówieśników z Pisarzowic 4:1. 11 maja, w najbliższą  sobotę,... Czytaj więcej..

Wiadomości
409

Połączenie w parafii!

Mieszkańcy Gierałtowa, jak i Czernej, od wielu lat czynnie zabiegali o naprawę drogi powiatowej relacji Gierałtów - Czerna. Przebudowa drogi została podzielona na trzy etapy. Pierwszy etap rozpoczą Czytaj więcej..

Wiadomości
349

Wycieczka do Warszawy

Dnia 26 kwietnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Sejmu RP, w której udział brali uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach oraz klasy III gimnazjum pod opieką na... Czytaj więcej..

Wiadomości
321

Bezpieczeństwo Mieszkańców Gminy Nowogrodziec

W dniu 06 maja 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu mł. bryg. mgr inż. Andrzej Śliwowski podpis... Czytaj więcej..

Wiadomości
179

Nie wypalaj traw!

W związku z zakazem wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów, jakie nakłada na nas Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochroni Czytaj więcej..

Wiadomości
235

Odjazdowy Bibliotekarz w Nowogrodźcu

Uprzejmie informujemy, że dnia 8 maja 2019 roku o godzinie 10.00 Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu – Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu organizuje rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz - Brz... Czytaj więcej..

Wiadomości
194

Międzynarodowy Dzień Strażaka

  W imieniu Mieszkańców Gminy i Miasta Nowogrodziec pragnę złożyć wszystkim Strażakom serdeczne życzenia oraz podziękowania za służbę na rzecz społeczności lokalnej. Dziękuję za profesjonalne Czytaj więcej..

Wiadomości
214

Dzień Flagi i Święto Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Wybór 2 maja na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie jest przypadkow Czytaj więcej..

Wiadomości
284

Wyborco! Sprawdź czy jesteś w spisie wyborców

O G Ł O S Z E N I E Burmistrz Nowogrodźca informuje mieszkańców, że zgodnie z art. 36 § 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (t.j.Dz.U.2019.684), w związku z wyborami posłów do Par Czytaj więcej..

Wiadomości
369

Burmistrz Nowogrodźca ogłasza konkurs

Burmistrz Nowogrodźca ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu ul. Kolejowa 46 59-730 Nowogrodziec        &n... Czytaj więcej..

Wiadomości
352

Nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej

W dniu 25 kwietnia br. Ochotnicza Straż Pożarna w Nowogrodźcu wzbogaciła się o nową spalinową pilarkę ratowniczą, którą Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich przekazał na ręce Prezesa OSP Nowogrodziec Czytaj więcej..

Wiadomości
259

Burmistrz Nowogrodźca ogłasza konkurs

Burmistrz Nowogrodźca ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach Wykroty, ul. Główna 108, 59-730 Nowogrodziec    ... Czytaj więcej..

Wiadomości
758

Harmonogram oraz miejsca zbiórek odpadów na terenie gminy Nowogrodziec

Podajemy harmonogram oraz miejsca zbiórek odpadów na terenie gminy Nowogrodziec. PODCZAS ZBIÓRKI DO KONTENERÓW MOŻNA WRZUCAĆ: meble i odpady wielkogabarytowe, opony od pojazdów osobowych, zu Czytaj więcej..

Wiadomości
331

Koncert - Daria Zawiałow

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka Daria Zawiałow wystąpi w CKiS "MUZA"! ... Czytaj więcej..

Wiadomości
510

KABARET POD WYRWIGROSZEM WYSTĄPI W CKIS "MUZA"!

ZAPRASZAMY - KABARET POD WYRWIGROSZEM WYSTĄPI W CKIS "MUZA"!     Czytaj więcej..

Wiadomości
481

Powołanie Zastępcy Burmistrza Nowogrodźca

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy!        Dnia 1 maja 2019 roku powołuję na stanowisko Zastępcy Burmistrza Nowogrodźca Pana Andrzeja Drąga, Mieszkańca Nowogrodźca. Dotychczas Czytaj więcej..

Wiadomości
285

Jarmark Wielkanocny w Nowogrodźcu

W dniu 13 kwietnia br. w samym centrum Nowogrodźca odbył się Jarmark Wielkanocny. Ponad 11 wystawców z terenu naszej gminy pojawiło się na nowogrodzieckim rynku. Tegorocznymi wystawcami byli m.in. K Czytaj więcej..


Wiadomości
824

Klucze do mieszkania

Dzień 11 kwietnia 2019 roku był wyjątkowym dla dwóch pierwszych rodzin z naszej gminy Nowogrodziec. W tym dniu Pani Barbara Dubiel i Pani Joanna Orzechowska otrzymały z rąk gospodarza gminy Robert Czytaj więcej..

Wiadomości
461

Anielska „Walka o wolność”

Elżbieta Magarewicz, artystka pochodząca z gminy Nowogrodziec, zaprezentowała swoje wyjątkowe anioły, wykonywane techniką utwardzania tekstylnego, na wystawie w Centrum Kultury i Sztuki Muza w Nowogro... Czytaj więcej..

Wiadomości
448

Będzie Wielkanocny Jarmark

W świeżo wyremontowanym nowogrodzieckim rynku, już w najbliższą sobotę odbędzie się Wielkanocny Jarmark. Na kilkunastu stołach wystawców na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. >>>TV Łużyc... Czytaj więcej..

Wiadomości
562

Zapraszamy na Jarmark wielkanocny!

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców i Gości Gminy i Miasta Nowogrodziec na Jarmark wielkanocny!... Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 91