Archiwum wiadomości

Maj 2013

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 28 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Edukacja
1115

Świetne wyniki lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu

Dnia 15 maja 2013 r. na stadionie miejskim w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu wywal Czytaj więcej..

Edukacja
1485

Pokazy w pracowni przyrodniczej w Szkole Podstawowej w Wykrotach

W pracowni przyrodniczej, którą otrzymała Szkoła Podstawowa w Wykrotach w ramach projektu ,,Pracownia przyrodnicza w każdej gminie"- Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europej Czytaj więcej..

Edukacja
953

UCZNIOWIE Z GIERAŁTOWA WYWALCZYLI III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

W dniu 18 maja br. uczniowie klasy VI Maciej Migacz, Kornel Kowalik, Michał Rutko ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie wzięli udział w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wi Czytaj więcej..

Wiadomości
2061

V Międzynarodowy Festiwal Muzyczny pn. "Muzyka u J.I. Schnabla"

W dniach 22 - 26 maja 2013 r. w Nowogrodźcu odbył się jubileuszowy V Międzynarodowy Festiwal Muzyczny pn. "Muzyka u J.I. Schnabla". Organizatorem Festiwalu było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Czytaj więcej..

Wiadomości
4894

Za nami II Przegląd Piosenki Religijnej w Gościszowie

W dniu 25 maja br. w miejscowości Gościszów Gminy Nowogrodziec w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się II Przegląd Piosenki Religijnej. Organizatorami imprezy byli Szkoła Podstawowa im. Czytaj więcej..

Wiadomości
2270

XXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski BAŁTYK – KARKONOSZE TOUR w Gminie Nowogrodziec

Dnia 24 maja br. przez Gminę Nowogrodziec przejechał XXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk-Karkonosze Tour. Mieszkańcy naszej gminy gorąco powitali czołówkę kolarstwa z Polski, Niemiec, Czech Czytaj więcej..

Wiadomości
1800

Uroczystość poświęcona pamięci Sługi Bożej Siostry M. Rosarii Schilling - Elżbietanki

W dniu 25 maja br. w Nowogrodźcu odbyła się uroczystość poświęcona pamięci Sługi Bożej Siostry M. Rosarii Schilling - Elżbietanki. W wydarzeniu wzięli udział Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, Czytaj więcej..

Wiadomości
4164

Informacja dotycząca Deklaracji

Burmistrz Nowogrodźca informuje, że do 15 czerwca br. został przedłużony termin składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W przypadku, gdy deklaracja nie zos Czytaj więcej..

Wiadomości
1013

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Kultywowanie tradycji kresowej Mieszkańców Sołectwa Gierałtów – Święto Kresowe" złożonej w trybie art. 19a Czytaj więcej..

Wiadomości
1168

BADANIA Z ZAKRESU ROLNICTWA

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2012 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2013 (Dz. Czytaj więcej..

Wiadomości
4132

Polski Cmentarz w Nowym Martyńcu - pomnik narodowy Bośni i Hercegowiny!

Polski cmentarz w Nowym Martyńcu został wpisany na listę zabytków narodowych Bośni i Hercegowiny. Decyzja ta została przyjęta przez Komisję zachowania pomników narodowych Bośni i Hercegowiny. Jed Czytaj więcej..

Wiadomości
754

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego z dnia 13 maja 2013r.

{edocs}pdf/obwieszczenie_z_dnia_13052013.pdf,700,500,link{/edocs} Czytaj więcej..

Wiadomości
997

Konkurs na realizację zadań publicznych

  Przypominamy, że w dniu 23 maja 2013 r. mija termin składania ofert w V naborze konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu wsparcia wkładów własnych organizacji pozarządowych oraz po Czytaj więcej..

Informacje
11812

Św. Jadwiga Śląska - Patronka

Dnia 22 stycznia 2010 r. Rada Miejska w Nowogrodźcu podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Świętej Jadwigi Śląskiej Patronką Gminy i Miasta Nowogrodziec.    Pełne poparcie dla Burmistrza No... Czytaj więcej..

Wiadomości
772

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA NOWOGRODŹCA z dnia 15 maja 2013 r.

OBWIESZCZENIEBURMISTRZA NOWOGRODŹCAz dnia 15 maja 2013 r. o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowańi kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Nowogrodz Czytaj więcej..

Wiadomości
1070

Polsko-Niemiecki Koncert Europejskiej Muzyki Wokalno-Instrumentalnej

W sobotę, 11 maja br. w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu odbył się Polsko-Niemiecki Koncert Europejskiej Muzyki Wokalno-Instrumentalnej XVIII-XX wieku. Zgromadzonych Mieszkańców Czytaj więcej..

Edukacja
1130

Uzdolnione dziewczęta z Gimnazjum im. I Sendler w Wykrotach

Dziewczęta z zespołu wokalnego w Gimnazjum im. I Sendler w Wykrotach w składzie : Katarzyna Blatkiewicz, Milena Gajewska, Inez Wolska i Klaudia Zawrotniak oraz akompaniująca im Celestyna Koszak, obe Czytaj więcej..

Wiadomości
1266

Biblioteka w Nowogrodźcu bierze udział w programie Orange dla bibliotek

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu - Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu zaprasza do korzystania z darmowego dostępu do Internetu we wszystkich swoich placówkach. Dzięki udziałowi w progr Czytaj więcej..

Wiadomości
2127

V Międzynarodowy Festiwal Muzyczny pn. "Muzyka u J.I. Schnabla" w Nowogrodźcu

W dniach 22 - 26 maja 2013 r. w Nowogrodźcu odbędzie już po raz piąty Międzynarodowy Festiwal Muzyczny pn. "Muzyka u J.I. Schnabla". Organizator Festiwalu – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowo Czytaj więcej..

Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
1065

OSTRZEŻENIE Nr 38

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1Obszar: Województwo DolnośląskieWażność: od godz. 14:00 dnia 09.05.2013 do godz. 24:00 dnia 09.05.2013Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z... Czytaj więcej..

Wiadomości
1481

Dzień Zwycięstwa - koniec II wojny światowej

68. rocznicę zakończenia II wojny światowej - największego konfliktu zbrojeniowego w historii świata uczczono dzisiaj w Nowogrodźcu. Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich wraz z Kombatantami Związk Czytaj więcej..

Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
971

OSTRZEŻENIE Nr 37

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1Obszar: województwo dolnośląskieWażność: od godz. 14:00 dnia 08.05.2013 do godz. 22:00 dnia 08.05.2013Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z... Czytaj więcej..

Edukacja
1651

Z dalekiego kraju bociany wracają

,,Z dalekiego kraju bociany wracają,a zielone żabki w strachu uciekają.A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,że wróciła wiosna, że śniegi topnieją.'' Pomimo zimowej aury za oknem, uczniowie Szko Czytaj więcej..

Wiadomości
2304

Budowa nowego zakładu pracy w Nowogrodźcu

7 maja 2013 roku to dzień sukcesu w naszym mieście, z ogromną radością Robert Relich - Burmistrz Nowogrodźca sfinalizował roczne negocjacje z firmą FLAWA & NÖLKEN (F&N sp. z o.o. w Nowogrod Czytaj więcej..

Edukacja
1006

I pomoc w SP Zebrzydowa

  W marcu 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zebrzydowej dowiedzieli się, jak należy udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym.Do szkoły przybyły panie, które przeprowadziły szkolenie. Rozpo Czytaj więcej..

Wiadomości
2191

II Przegląd Piosenki Religijnej w Gościszowie

W dniu 25 maja br. o godz. 10,00 w miejscowości Gościszów Gminy Nowogrodziec na placu przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbędzie się II Przegląd Piosenki Religijnej. Organizatorem imprezy Czytaj więcej..

Wiadomości
1225

Seminarium dla producentów i dystrybutorów żywności, sadowników i ogrodników

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprejmie informuje, iż w dniu 14 maja b.r. w godzinach 10:00 – 15:30 w Groß Radisch odbędzie się seminarium na temat: Apetyt na owoce. Narzędzia działań informacyjno-prom Czytaj więcej..

Wiadomości
1656

Polsko-Niemiecki Koncert Europejskiej muzyki wokalno-instrumentalnej XVIII-XX wieku

Dnia 11 maja 2013 r. w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu o godz. 15.30 odbędzie się Polsko-Niemiecki Koncert Europejskiej muzyki wokalno-instrumentalnej XVIII-XX wieku. Burmistrz N Czytaj więcej..

Wyników 1 - 28 z 28