Archiwum wiadomości

2017

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 30 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
216

Centrum z prawdziwego zdarzenia

Rewitalizacja płyty Rynku i ul. Kościuszki – to rozpoczęta, nowogrodziecka inwestycja, która znacznie zmieni wizerunek centrum miasta. >>Zapraszamy Państwa serdecznie do obejrzenia programu TV ... Czytaj więcej..

Wiadomości
110

Czwarty maraton zumby w Nowogrodźcu

W najbliższą niedzielę, 22 października, odbędzie się czwarta edycja „Maratonu zumby” w Nowogrodźcu. Każdego roku impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem – w końcu jest mądra moda na zdrowy st... Czytaj więcej..

Wiadomości
174

Skrót do specjalnej strefy

  Będzie to nowa droga do pól w Wykrotach oraz „skrót” do specjalnej strefy ekonomicznej – podpisano umowę i już wykonawca ma rozpocząć budowę drogi. Zapraszamy do obejrzenia materiału TV Łużyc Czytaj więcej..

Wiadomości
230

Dzień Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty składam serdeczne życzenia zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów w pracy zawodowej i w życ Czytaj więcej..

Wiadomości
184

Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec - Świętej Jadwigi Śląskiej

W poniedziałek, 16 paździenika 2017 roku  będziemy obchodzić Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec - Świętej Jadwigi Śląskiej. Dnia 22 stycznia 2010 r. Rada Miejska w Nowogrodźcu podjęła... Czytaj więcej..

Wiadomości
225

Bezpiecznie i z kulturą!

Dwa zadania inwestycyjne realizowane są w Nowogrodźcu – jedno obok drugiego – chodzi o przebudowę placu manewrowego przy Straży Pożarnej oraz zagospodarowanie terenu przy Gminnym Centrum Kultury i Spo... Czytaj więcej..

Wiadomości
146

Zapraszamy na ZUMBA MARATON!

Źródło: GCKiS w Nowogrodźcu... Czytaj więcej..

Wiadomości
657

Apel Burmistrza Nowogrodźca do Mieszkańców Gminy i Miasta Nowogrodziec

Szanowni Mieszkańcy! Mając na uwadze rozpoczęty kolejny sezon grzewczy, zwracam się z apelem i prośbą o nie spalanie odpadów  w piecach domowych, kominkach i ogniskach.   Dym ze spalanych ... Czytaj więcej..

Wiadomości
143

Gminny konkurs wiedzy pod hasłem „Życie i działalność Świętej Jadwigi Śląskiej”

Gminne Centrum Kultury i Sportu – Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu organizuje Gminny Konkurs Wiedzy o patronce Gminy i Miasta Nowogrodziec - Świętej Jadwidze Śląskiej. Celem konkursu jest zainteresowa... Czytaj więcej..

Wiadomości
178

Inwestycje drogowe w Zagajniku

                                                        &nbs Czytaj więcej..

Wiadomości
308

Kolejna inwestycja drogowa ukończona

7 września 2017 roku zakończyła się pomyślnie przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Zabłocie. W dniu 14 czerwca 2017 roku Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę do... Czytaj więcej..

Wiadomości
265

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Co roku w Nowogrodźcu obchodzone jest Święto Seniora - Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W związku z tym wydarzeniem Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich składa serdeczne życzenia wszystkim Seniorom... Czytaj więcej..

Wiadomości
328

Muzyka jak lekarstwo

Trochę muzyki i radości – to prezent od zespołu folklorystycznego Czernianki dla starszych ludzi z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Nowogrodźcu. To było bardzo miłe przedpołudnie, które urozmaiciło c... Czytaj więcej..

Wiadomości
325

Spotkanie w sprawie pomocy dla osób bezdomnych

Zjawisko bezdomności jest powszechnie uznawane za najcięższą formę wykluczenia społecznego, wiąże się bowiem nie tylko z brakiem miejsca do zamieszkania, ale także uniemożliwia prawidłowe funkcjonowan... Czytaj więcej..

Wiadomości
300

"Chleba naszego powszedniego" - TV Łużyce

Wiele różnorodnych, tradycyjnie wypieczonych bochnów chleba, wykonanych według starych receptur, można było spróbować w Milikowie w Gminie Nowogrodziec, podczas XXII edycji Święta Chleba. Stoiska kół ... Czytaj więcej..

Wiadomości
415

Przebudowa placu manewrowego przy OSP w Nowogrodźcu oraz zagospodarowanie terenu przy GCKIS w Nowogrodźcu

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich w dniu 8 września 2017 roku podpisał umowę na realizację inwestycji polegającej na przebudowie placu manewrowego przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodźcu oraz... Czytaj więcej..

Wiadomości
439

Gminne Święto Chleba w Milikowie już za nami

24 września 2017 roku w Milikowie odbyła się XXII edycja Święta Chleba. Zgromadzonych w Milikowie Mieszkańców i Gości naszej gminy serdecznie powitał Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich. W trakcie ... Czytaj więcej..

Wiadomości
290

Nowoczesna biblioteka w Nowogrodźcu

W GCKiS Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu zrealizowano zadanie pn. „Zakup serwera oraz zestawów komputerowych do Biblioteki Publicznej w Nowogrodźcu”. W dniu 5 czerwca 2017 roku Burmistrz Nowogr... Czytaj więcej..

Wiadomości
495

XXII Święto Chleba

Milików w gminie Nowogrodziec po raz 22. zaprasza na Święto Chleba, podczas którego będzie można podziwiać i spróbować bogactwa wypieków chlebowych – to dla ciała, a dla ducha –  moc muzyki ludow... Czytaj więcej..

Wiadomości
1120

Święto Chleba już w najbliższą niedzielę! Zapraszamy!

Dnia 24 września 2017 roku w Milikowie  odbędzie się XXII edycja Święta Chleba. Uroczystość będzie okazją do spotkania wielu stowarzyszeń, zespołów oraz kół gospodyń wiejskich. Od 22 lat w Gm... Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
86

Rejestr Działaności Regulowanej

PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE ODBIERANIAODPADÓW KOMUNALNYCH – OBOWIĄZEK WPISU DO REJESTRU DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ Zgodnie z Ustawą z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzym... Czytaj więcej..

Wiadomości
406

Ogłoszenie o naborze na zastępstwo na stanowisko pracy do GCKiS w Nowogrodźcu

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu ogłasza nabór na zastępstwo na stanowisko: INSTRUKTOR DS. ORGANIZACJI IMPREZ I POZYSKIWANIA ŚRODKÓW. ... Czytaj więcej..

Wiadomości
396

Jak uzyskać dowód osobisty - informacja dla Mieszkańców

Kończy się ważność twojego dowodu osobistego? Zbliżają się twoje 18. urodziny i chcesz wyrobić swój pierwszy dowód? Możesz to zrobić w dowolnym urzędzie, niezależnie od adresu zameldowania. Wniosek o ... Czytaj więcej..

Wiadomości
117

Silny wiatr

Urzad Miejski w Nowogrodźcu informuje, że od godz. 11:00 dnia 13.09.2017 r. do godz. 20:00 dnia 13.09.2017 r. prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 ... Czytaj więcej..

Tablica Ogłoszeń
442

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

Komunikat                                 ... Czytaj więcej..

Wiadomości
2431

Centrum miasta będzie piękniejsze

W dniu 11 sierpnia br. podpisana została umowa na rewitalizację zabytkowego centrum Nowogrodźca.   Obszarem inwestycji objęty będzie rejon ulic Rynek i Kościuszki. Przebudowane zostaną nawi Czytaj więcej..

Wiadomości
654

XVIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół do Bazyliki w Krzeszowie

2 września 2017 roku miała miejsce XVIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Pielgrzymka tradycyjnie odbywa się w pierw Czytaj więcej..

Wiadomości
794

Będą mieli skatepark

          W Nowogrodźcu powstanie skatepark. >>Relacja TV Łużyce pt. Będą mieli skatepark<< Wartość inwestycji to 315 tysięcy złotych. To nowe miejsce akt Czytaj więcej..

Wiadomości
584

4 nowe siłownie pod chmurką

>>Zapraszamy Państwa do obejrzenia materiału TV Łużyce pt. 4 nowe siłownie pod chmurką<< W gminie Nowogrodziec zakończono montaż kolejnych urządzeń siłowni zewnętrznej, z których m Czytaj więcej..

Wiadomości
607

Droga powiatowa Parzyce-Kierżno będzie remontowana

W dniu 4 września br. w obecności Pani Genowefy Chmielowiec Sołtysa wsi Kierżno, Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich w imieniu Gminy Nowogrodziec, podpisał porozumienie intencyjne pomiędzy Powiatem Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 272