Archiwum wiadomości

2017

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 30 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
108

Odbudowa dawnej architektury miasta

Zgodnie  z koncepcją zagospodarowania Miasta Nowogrodźca i programem rewitalizacji, w uzgodnieniu z Konserwatorem Zabytków, odbudowujemy istniejącą jeszcze w okresie powojennym wielowiekową arc Czytaj więcej..

Wiadomości
159

Kolejne inwestycje drogowe w gminie Nowogrodziec

Robert Relich, burmistrz Nowogrodźca w porozumieniu z samorządami i zarządcami dróg na terenie Gminy informuje o realizowanych zadaniach, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników Czytaj więcej..

Wiadomości
200

Wspólnota ludzi i samorządów

Po kilku latach starań i współpracy Gmina i Miasto Nowogrodziec wraz z samorządami Gminy Srbac w Republice Serbskiej Bośni i Hercegowiny, Gminy Gorzyce w Polsce i Powiatu Przemyślany na Ukrainie sta Czytaj więcej..

Wiadomości
157

Nagrodzeni za promocję Nowogrodźca

Od wielu lat Jarmark Garncarski jest okazją do uhonorowania mieszkańców gminy, którzy swoją działalnością, talentem i zaangażowaniem  przyczyniają się do promocji Miasta i Gminy Nowogrodziec. Czytaj więcej..

Wiadomości
139

Akcja charytatywna

K O M U N I K A T Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu informuje że, podczas zorganizowanej zbiórki publicznej na rzecz Laury Jadach w trakcie obchodów Dni Nowogrodźca –... Czytaj więcej..

Wiadomości
291

Historia z projektora

Pierwszy dzień V Jarmarku Garncarskiego zakończył się niezwykłym widowiskiem dostarczając mieszkańcom niezapomnianych wrażeń.   Pokaz wideo mappingu 3D sprawił, że nowogrodziecki ratusz na Czytaj więcej..

newsflash
22

14 sierpnia - UM nieczynny

Uprzejmie informujemy, iż Urząd Miejski w Nowogrodźcu w dniu 14 sierpnia 2017r. (poniedziałek) będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.... Czytaj więcej..

Wiadomości
226

Pamiątkowy krzyż w nowogrodzieckim kościele

  Podczas uroczystej Mszy Świętej w Kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu, rozpoczynającej drugi dzień V Jarmarku Garncarskiego, odsłonięty został pamiątkowy krzyż przywiezi Czytaj więcej..

Wiadomości
1160

V Jarmark Garncarski już za nami

  W miniony weekend nasi mieszkańcy świętowali Dni Gminy i Miasta Nowogrodziec pod nazwą „V Jarmark Garncarski – Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą”.  Podobnie jak poprzednie edycj Czytaj więcej..

Wiadomości
341

Ważna pamiątka przeszłości

Krzyż ze Starego Martyńca został przywieziony do Nowogrodźca. To krzyż szczególny, bo znajdował się w kościele, wybudowanym w 1902 roku w Nowym Martyńcu przez Polaków, tych, którzy wyemigrowali do ... Czytaj więcej..

Wiadomości
1399

V Jarmark Garncarski - zapowiedź TV Łużyce

V Jarmark Garncarski – Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą – ta tradycyjna już, nowogrodziecka impreza plenerowa, odbędzie się w najbliższy weekend 5 i 6 sierpnia. W programie - turnieje, koncerty ... Czytaj więcej..

Wiadomości
297

Zespoły Folklorystyczne „Rosy“ i "Gałyczanki" z partnerskiego Powiatu Przemyslany

Podczas V Jarmarku Garncarskiego Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą swój talent zaprezentują Mieszkańcy partnerskiego Powiatu Przemyslany z Ukrainy. W niedzielę 6 sierpnia 2017 roku o godzin... Czytaj więcej..

Wiadomości
278

Informacja o nowych zasadach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych

Drodzy mieszkańcy! Od 1 lipca br. zgodnie z uchwałami Rady Miejskiej w Nowogrodźcu na terenie Gminy Nowogrodziec uległy zmianie zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla nieruchomości z ob Czytaj więcej..

Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
146

Trening systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności

Komunikat nr 2 - Trening systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności. Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2017 roku (wtorek) o godzinie 17.00 na terenie Gminy i Miasta Nowogrodziec... Czytaj więcej..

Wiadomości
290

Sukces Zespołu "MILIKOWIANKI Z KAPELĄ"

Na VII Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej "Swojskie Granie i Śpiewanie", który się odbył 24 czerwca 2017 roku w miejsowości Leśna, zespół z Milikowa, Gminy Nowogrodziec, "Milikowianki z Kapelą" ot... Czytaj więcej..

Wiadomości
210

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

Do dnia 3 sierpnia 2017 r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów ... Czytaj więcej..

Wiadomości
185

Apel do hodowców trzody chlewnej

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich przekazuje Mieszkańcom Gminy i Miasta Nowogrodziec apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii skierowany do wszystkich hodowców trzody ... Czytaj więcej..

Wiadomości
398

Zespół Folklorystyczny „MOTAJIČKI VUK“ z partnerskiej gminy Srbac

W dniach 5-6 sierpnia br. odbędzie się V Jarmark Garncarski Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą. Podczas wydarzenia przewidziano mnóstwo atrakcji oraz występy znakomitych zespołów. Wspaniałym p... Czytaj więcej..

Wiadomości
412

Informacja o nowych zasadach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych

Mieszkańcy Gminy Nowogrodziec! Od 1 lipca 2017 r. zgodnie z uchwałami Rady Miejskiej w Nowogrodźcu na terenie Gminy Nowogrodziec ulegają zmianie zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla n... Czytaj więcej..

Wiadomości
223

Kolejne inwestycje drogowe zrealizowane

7 czerwca 2017 roku zakończyły się pomyślnie przebudowy dróg gminnych w miejscowościach Kierżno i Godzieszów. Stan techniczny dróg gruntowych przed realizacją przebudowy uniemożliwiał korzystanie z... Czytaj więcej..

Wiadomości
198

Będzie nowa droga w Zabłociu

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich 14 czerwca br. podpisał umowę na roboty budowlane dotyczące przebudowy drogi gminnej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Zabłocie z firmą Usługi Remontowo ... Czytaj więcej..

Wiadomości
186

Zmiany w rozkładzie pracy Punktu Konsultacyjnego

  Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Centrum Profilaktyki Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Nowogrodźcu - Punkt Konsultacyjny w dniu 20 lipca 2017 roku będzie nieczynny. Czytaj więcej..

Wiadomości
227

Dzieci pomagają Dzieciom

Na zaproszenie Burmistrza z Grossdubrau Lutza Mörbe drużyna młodych zawodników w składzie: Kacper Kida,  Jacek Ostański ,  Szymon Mytnik,  Oliwier Ostański,  Szymon Burdyna,  ... Czytaj więcej..

Edukacja
156

Sukces uczennicy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu Justyny Maksymowicz

Dnia 31 maja 2017 r. odbył się finałowy etap Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztuce im. Jolanty Ajlikow-Czarneckiej. Miejscem spotkania turniejowego były piękne wnętrza zamku Kliczków.Organizatorami Czytaj więcej..

Wiadomości
263

Gala Laureatów Konkursów Powiatowych 2016/2017

W Teatrze Starym w Bolesławcu miała miejsce uroczysta Gala Wręczenia Nagród Laureatom Konkursów Powiatowych za rok szkolny 2016/2017, corocznie organizowana przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształce... Czytaj więcej..

Wiadomości
503

Poranek z Nowogrodźca z Radiem WNET

17.07.2017 / W 80 dni dookoła Polski / Dzień 20 / Poranek WNET z rynku w Nowogrodźcu. Zapraszamy!  http://wnet.fm/broadcast/17-07-80-dni-dookola-polski-dzien-20-poranek-wnet-rynku-nowogrodzcu/ Czytaj więcej..

Wiadomości
363

Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gościszowie

Burmistrz Nowogrodźca ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej   w Goścoszowie   Zarządzenie Nr 95/2017Burmistrza Nowogrodźcaz dnia 12 lipca 2017 roku... Czytaj więcej..

Wiadomości
739

Oświadczenie Burmistrza Roberta Relicha w sprawie publikacji na Bolec.info

Po zapoznaniu się z treścią oświadczenia Zarządu Stowarzyszenia VE-TO co do treści publikacji pt. "Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie"  stwierdzam, iż treści w nim zawarte mają charak... Czytaj więcej..

Tablica Ogłoszeń
211

Informacja w sprawie budowy linii 400 kV Mikułowa-Czarna

Informacja w sprawie budowy linii 400 kV Mikułowa-Czarna   Informacja ... Czytaj więcej..

Wiadomości
250

Bezpłatne doradztwo księgowe

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu prowadzi bezpłatne doradztwo księgowe dla przedstawi Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 225