Archiwum wiadomości

2017

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 316 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
18

Kolęda w Nowogrodźcu

W najbliższy czwartek, 14 grudnia, w Nowogrodźcu będzie można przygotować się do Świąt i poczuć już tą wyjątkową atmosferę. Kolęda Nowogrodziecka tym razem odbędzie się przy Gminnym Centrum Kultury i ... Czytaj więcej..

Wiadomości
236

Św. Mikołaj nie ominął Nowogrodźca

Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z terenu Gminy Nowogrodziec. Były paczki, zabawy integracyjne i wiele radości. >>Relacja TV Łużyce pt. Św. Mikołaj nie ominął Nowogrodźca<<... Czytaj więcej..

Wiadomości
262

Przedsiębiorcze kobiety

Informacja o rozpoczęciu realizacji projektu Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje o rozpoczęciu realizacji przez Centrum Doradztwa i Szkoleń „Europrojekt” projektu pt. „Przedsiębiorcz... Czytaj więcej..

Wiadomości
401

Kolęda w Nowogrodźcu

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców i Gości Gminy i Miasta Nowogrodziec do wspólnego kolędowania, które odbędzie się 14 grudnia br. przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu !... Czytaj więcej..

Wiadomości
407

Nowe oświetlenie ulic w Nowogrodźcu

Kilkunastoletnie stare oprawy lamp oświetlających nowogrodzieckie ulice, zostaną wymienione na nowe, energooszczędne. To pierwszy etap inwestycji w oświetlenie gminy. Nowym, ledowym światłem zabłyśnie... Czytaj więcej..

Wiadomości
305

Wspólna podróż w czasie - uroczystość rozpoczęcia inwestycji

Dnia 21 listopada 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli miast Nowogrodziec i Lomnice nad Popelkou dotyczące wspólnie realizowanego projektu transgranicznego „Lomnice nad Popelkou i No... Czytaj więcej..

Wiadomości
1033

Odkrycia archeologiczne w Nowogrodźcu

Do niezwykłych odkryć doszło podczas prac związanych z rewitalizacją płyty rynku w Nowogrodźcu. Oczom pracowników ukazała się kamienna droga sprzed wieków oraz studnia, która w ubiegłych wiekach na p... Czytaj więcej..


Wiadomości
354

Będą nowe mieszkania socjalne dla Mieszkańców Gminy Nowogrodziec

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał z wykonawcą – firmą Tomasz Chwirot z siedzibą w Bogatyni, umowę na budowę budynku socjalnego. Wykonawca wyłoniony został w trybie przetargu nieograniczon Czytaj więcej..

Wiadomości
260

Gminny Konkurs ,,Mój zielnik 2017”

Rozstrzygnięto Gminny Konkurs ,,Mój zielnik 2017”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach. W wyznaczonym czasie wpłynęły prace uczniów ze szkół podstawowych z terenu... Czytaj więcej..

Wiadomości
303

Przyjaciele u przyjaciół

Zespoły folklorystyczne z partnerskich Gmin z Ukrainy i Republiki Serbskiej Bośni i Hercegowiny na zaproszenie Zespołu Motajicki Vuk oraz Naczelnika Srbac Mladjana Dragosavljević spotkali się na wspól... Czytaj więcej..

Wiadomości
243

Usunięto 60 ton azbestu!

W ramach zadania pn.: „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy i Miasta Nowogrodziec” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w... Czytaj więcej..

Wiadomości
208

Godnie zaprezentowali Gminę

Drużyna Orlików Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, działająca w ramach Gminnej Akademii Piłkarskiej, wzięła udział w bardzo prestiżowym turnieju Zdolny Śląsk we Wrocławiu, w którym uczes... Czytaj więcej..

Wiadomości
215

Sukces drużyny ze Szkoły Podstawowej w Wykrotach

Uczniowie z Gminy Nowogrodziec – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach zajęła II miejsce w powiatowym konkursie ,,W krainie łużyckich lasów” zorganizowanym przez Miejskie C... Czytaj więcej..

Wiadomości
279

Trwają nabory na pracowników w GCKiS

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu ogłasza nabór nastanowiska :  główny księgowy;  instruktor ds. animacji kultury;  instruktor ds. organizacji imprez i pozyskiwania środk... Czytaj więcej..

Wiadomości
235

Aktywizacja i integracja społeczności lokalnej - nabór wniosków na projekt grantowy

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie n... Czytaj więcej..

Wiadomości
447

Nowe mieszkania socjalne

W Nowogrodźcu powstanie 6 nowych lokali mieszkalnych: dwa mieszkania 3-pokojowe i cztery 2-pokojowe o łącznej powierzchni użytkowej 240 m2. W dniu 17 listopada br. Burmistrz Nowogrodźca podpisał Czytaj więcej..

Wiadomości
305

"E-usługi" w urzędzie - nowe możliwości dla mieszkańców

Już niedługo mieszkańcy będą mogli załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Rozpoczęła się budowa platformy „E-urząd”, do której przystąpiło dziesięć gmin, w tym jako pierwsza gmina Nowo Czytaj więcej..

Wiadomości
1105

Dotacja na zmianę ogrzewania

  W dniu 30 października Rada Miejska w Nowogrodźcu podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowych osobom fizycznym oraz wspólnotom mieszkaniowym ze środków budżetu Czytaj więcej..

Wiadomości
266

Chór Kameralny z Görlitz - koncert

Zapraszamy serdecznie Mieszkańców i Gości Gminy i Miasta Nowogrodziec na koncertw w wykonaniu Chóru Kameralnego z Görlitz, który odbędzie się w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Nowogr Czytaj więcej..

Wiadomości
565

Przedszkolaki w Ratuszu!

16 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu Burmistrz Robert Relich gościł 50-osobową grupę przedszkolaków wraz z Nauczycielkami: Panią Danutą Burdyną, Panią Izabelą Żukowską-Maziarz, Pani Czytaj więcej..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
161

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Nowogrodźcu

  REGULAMIN FUNKCJONOWANIA PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH w NOWOGRODŹCU I. Zasady ogólne: 1. Regulamin określa zasady funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komu Czytaj więcej..

Wiadomości
294

Szkolenie w zakresie dotacji na prace remontowe i konserwatorskie przy zabytkach

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że w dniu 5 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 we Wrocławiu odbędzie się szkolenie dla właścicieli obiektów zabytkowych z Dolnego Śląska.  Szko... Czytaj więcej..

Wiadomości
538

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowogrodźcu

11 listopada 2017 roku w Nowogrodźcu uroczyście obchodzono 99. rocznicę Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się przed pomnikiem „Obrońcom Ojczyzny” w Nowogrodźcu z udziałem wła Czytaj więcej..

Wiadomości
285

Wyniki konsultacji społecznych - NGO

Ogłoszenie o wynikach konsultacji społecznych w sprawie rocznego Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego. ... Czytaj więcej..

Wiadomości
406

Współpraca partnerska - wizyta gości z Srbac

W dniach 9-10 listopada br. Gminę Nowogrodziec odwiedzili przedstawiciele partnerskiej Gminy Srbac: Dziekan Dekanatu Srbackiego ksiądz Željko Sarić i kierownik Kulturalno Artystycznego Centrum (KUD) Czytaj więcej..

Wiadomości
506

Konferencja „RODZINA BEZ PRZEMOCY”

W dniu 06 listopada 2017 roku w sali „PROMYK" w Nowogrodźcu odbyła się konferencja „RODZINA BEZ PRZEMOCY", zorganizowana przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu przy udziale Burmi... Czytaj więcej..

Wiadomości
462

Sołtys Godzieszowa Piotr Tutak Sołtysem Roku 2017 !

W dniu 7 listopada 2017 roku w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala z okazji przyznania nagród w plebiscycie na Sołtysa i Sołectwo Roku 2017 organizowanym przez Gazet Czytaj więcej..

Wiadomości
555

Wiadomości
443

Wizyta Seniorów z Niemiec w Nowogrodźcu

Nowogrodziec w dniu10 października 2017 gościł uczestników polsko-niemieckich warsztatów fotograficznych dla seniorów, zorganizowanych przez lubańskie Stowarzyszenie „Pogranicze” i Christlich-Sozial Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 316