Archiwum wiadomości

2018

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 159 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
179

Zaproszenie na konsultacje - możliwości pozyskania środków z UE

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na indywidualne konsultacje nt. MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA ŚRODKÓW Z UNII EUROPEJSKIEJ w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego,  który odbędzie s Czytaj więcej..

Wiadomości
312

Benefis Tomasza Bochenka – Teatr Stary w Bolesławcu

Tomasz Bochenek, świat już o nim usłyszał, a z całą pewnością usłyszy jeszcze więcej. Młody artysta, wychowanek Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, to nieprzeciętnie utalent... Czytaj więcej..

Wiadomości
334

PECENICA – Gościszów 2018

Peczenica w Gościszowie to tradycyjne święto Pieczonego Prosiaka, które odbywa się już od niemal dwóch dekad. Wspaniałe, regionalne jedzenie, występy zespołów lokalnych i wielu zaproszonych, konkursy ... Czytaj więcej..


Wiadomości
335

Spotkanie Zespołu Interdyscyplinarnego 2018

Utworzenie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie jest efektem wejścia w życie nowych przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz towarzyszących jej reg... Czytaj więcej..

Wiadomości
442

Inwestycja za milion

Budowa boiska sportowego pełnowymiarowego, drogi dojazdowej, biegnącej z Milikowa do Nowogrodźca oraz doprowadzenie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a także instalacja oświetlenia uliczneg... Czytaj więcej..

Wiadomości
352

SUKCES MILIKOWIANEK

Podczas 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Milikowianki otrzymały III nagrodę w kategorii zespołów śpiewaczych. W konkursie festiwalowym wykonały trzy pieśni: Stoj... Czytaj więcej..

Wiadomości
440

Fundusz Sprawiedliwości dla Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy i Miasta Nowogrodziec

W dniu 28 czerwca 2018 roku na sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich przekazał urządzenia i wyposażenie dla Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy i Miasta Nowogrodzie... Czytaj więcej..

Wiadomości
596

Powołano komisję ds. szacowania strat spowodowanych suszą

Susza dała się we znaki rolnikom. Burmistrz Nowogrodźca wystąpił do Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o powołanie Gminnej Komisji do spraw szacowania szkód, na obszarach dotkniętych suszą, na tereni... Czytaj więcej..

Wiadomości
430

Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018 - GŁOSUJ NA SWOJEGO FAWORYTA!

Zachęcamy Państwa do udziału w plebiscycie Gazety Wrocławskiej pt. Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018. W plebiscycie biorą udział kandydaci z terenu Gminy Nowogrodziec. Głosowanie w etapie powia... Czytaj więcej..

Wiadomości
444

Zamieszkaj w Nowogrodźcu - nowe mieszkania już wkrótce

Stan zaawansowania prac przy kamienicy z funkcją handlowo-usługową oraz mieszkalną, w centrum Nowogrodźca – to stan surowy. Inwestycję prowadzi spółka "Hydro–Tech". Zakończenie budowy planowane jest ... Czytaj więcej..

Wiadomości
517

Pečenica w Gościszowie - Wspaniała zabawa w rytmach muzyki ludowej

Tegoroczne obchody Święta Pečenicy przypadły na przełom czerwca i lipca. Przez dwa dni Mieszkańcy Gościszowa oraz przybyli Goście bawili się w rytmach muzyki bałkańskiej, kosztowali pysznej pečenicy o... Czytaj więcej..

Wiadomości
368

Nie pozostańmy obojętni - Pomoc dla pogorzelców z Godzieszowa

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się do akcji wsparcia rodziny Państwa Ireny i Aleksandra Samerek, poszkodowanych w pożarze domu w dn... Czytaj więcej..

Wiadomości
1099

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych - 2018/19

  Czerna, Godzieszów,  Gierałtów - od Godzieszowa do sklepu, od sklepu przez nr 251, 252, 3-40 do sklepu, wzdłuż głównej ulicy od nr 25 w kierunku Nowogrodźca; Gierałtów - pozostała Czytaj więcej..

Wiadomości
2911

Pečenica 2018 w Gościszowie

>>TV Łużyce: Zapowiedź Gminnego Święta - Pečenica 2018 w Gościszowie<< Czytaj więcej..

Wiadomości
532

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii do właścicieli psów

Urząd Miejski w Nowogrodźcu przekazuje Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii do właścicieli psów. Prosimy uprzejmie o zapoznanie się z treścią załączonego Komunikatu. Powiatowy Lekarz Weterynarii... Czytaj więcej..

Wiadomości
685

Dla najmłodszych i nie tylko - Otwarcie boiska szkolnego w Czernej

>>Relacja Szkoły Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej z uroczystości otwarcia boiska wielofunkcyjnego<< Z przyjemnością informujemy, że w pierwszej połowie czerw Czytaj więcej..

Wiadomości
382

Odjazdowy Bibliotekarz – Brzegiem Kwisy

13 czerwca br. GCKiS – Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu zorganizowała rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz - Brzegiem Kwisy”. Po raz piaty 50 sympatyków biblioteki, książek i rowerów stawiło się na Czytaj więcej..

Wiadomości
357

Ogłoszenie o złożonej ofercie na zadanie publiczne

Stowarzyszenie Kół Gospodyń Kwisa złożyło uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego z zakresu "Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego". >>Więcej - BIP Urząd Miejski w Nowogrodźcu<&... Czytaj więcej..

Wiadomości
535

Benefis Tomasza Bochenka

Benefis Tomasza Bochenka odbył się 19 czerwca 2018 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu. Widownia była wypełniona. Chętnych posłuchać Tomka było sporo – koledzy, rodzina, znajomi, zaproszeni goście. Obe... Czytaj więcej..

Wiadomości
454

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Gmina Nowogrodziec zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno – gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-203... Czytaj więcej..

Wiadomości
466

Program "Dobry Start"

W dniu 1 czerwca 2018 roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 roku w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu "Dobry Start". Na podstawie rozporządzen... Czytaj więcej..

Wiadomości
368

Burze z gradem!

Urząd Miejski w Nowogrodźcu przekazuje ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu. Od godz. 13:00 dnia 21.0... Czytaj więcej..

Wiadomości
367

Chrobry i Orzeł z awansem

W miniony weekend ostatnie spotkania ligowe sezonu 2017/2018 rozegrały drużyny seniorskie, walczące o awans do wyższych klas rozgrywkowych. Zarówno zespół Orła Gościszów, występujący w Klasie B, jak i... Czytaj więcej..


Wiadomości
432

IX Święto Kresowe w Gierałtowie

Dnia 10 czerwca 2018 roku w Gierałtowie odbyła się IX edycja „Święta Kresowego”, upamiętniająca 72. rocznicę przesiedleń z Kresów Wschodnich. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.00 Mszą Świętą Od... Czytaj więcej..


Wiadomości
342

Chrobry Nowogrodziec wraca do „okręgówki”

Drużyna Miejskiego Klubu Sportowego „Chrobry” Nowogrodziec po zaciętej walce do ostatniej kolejki wywalczyła awans do Klasy Okręgowej. Drużyna z Nowogrodźca od kilku lat starała się uzyskać promocję d... Czytaj więcej..

Wiadomości
602

Młodzi zdobywają Warszawę

Z inicjatywy Roberta Relicha, Burmistrza Nowogrodźca, grupa młodzieży z Gminy i Miasta Nowogrodziec wzięła udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski Czytaj więcej..

Wiadomości
520

VI Jarmark Garncarski - Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą

VI Jarmark Garncarski - Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! >>Więcej informacji - GCKiS w Nowogrodźcu<< Zachęcamy Państwa do śledzenia strony głównego organi... Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 159