60 lat OSP Gościszów zd

W dniu 05 czerwca br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej świętowali jubileusz 60-lecia. Uroczystość rozpoczęli mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Częstochowskiej, która była koncelebrowana pod przewodnictwem Dziekana Dekanatu Nowogrodziec Księdza Krzysztofa Słabickiego.

Po mszy świętej kolumna piesza Strażaków wraz z pojazdami pożarniczymi udała się do parku dworskiego, gdzie odbył się uroczysty apel Strażaków. W podniosłej atmosferze grupa Strażaków z Gościszowa złożyła ślubowanie. Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich złożył Strażakom serdeczne podziękowania za dotychczasową służbę i życzył wszystkiego najlepszego na następne lata.

Następnie Prezes OSP w Gościszowie Ludwik Torba przedstawił historię swojej jednostki. Podczas uroczystości zostali wyróżnieni i nagrodzeni Strażacy.

Na uroczystości obecni byli Strażacy z Nowogrodźca, Gierałtowa, Wykrot, Czernej, Zebrzydowej oraz Nowogrodźca – Osiedle. Przy pięknej pogodzie Strażacy, licznie zgromadzeni Mieszkańcy Gościszowa wraz z zaproszonymi Gośćmi bawili się do późnych godzin wieczornych.

60 lat OSP zdjęcia

Stanisław Żółtański