Święto Pečenicy 2015

W sobotnie popołudnie 4 lipca po raz kolejny odbyło się Święto Pečenicy 2015 w Parku Dworskim w Gościszowie. Organizatorem imprezy było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, Rada Sołecka Wsi Gościszów, Zespół Folklorystyczny Gościszowianki, Klub Sportowy „Orzeł” z Gościszowa i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie.
Program artystyczny rozpoczął się od Mini Turnieju Żaków oraz prezentacji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie. Następnie odbył się obrzęd przygotowania Pečenicy przez zaproszonych gości z Republiki Serbskiej Bośni i Hercegowiny: Sołtysa wsi Stary Martiniec Miroslava Ćetojewić i mieszkańca Grodiška Bogoljuba Ristić.
W czasie występów scenicznych zaśpiewały zespoły: Sołtysowe Gryfinki z Proszówki, Milikowianie z Milikowa, Gościszowianki z Gościszowa, Kapela z Zagajnika, Nasza Biesiada z Osiecznicy oraz Chór Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni oraz Przyjaciół z Bolesławca.
Przeprowadzone zostały również konkursy: dla dzieci - w jedzeniu arbuza, a dla dorosłych - Pasibrzucha, który polegał na zjedzeniu 50 cm kiełbasy w jak najszybszym czasie.
Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami oraz pamiątkowymi dyplomami.
Podczas imprezy obecnych było 8 stoisk prezentujących receptury mistrzowskiego przygotowania pečenicy. Dodatkowo zaprezentowane zostały wyroby piekarnicze, jubilerskie oraz rękodzieło artystyczne.

Więcej informacjii - GCKiS w Nowogrodźcu

>>Relacje GCKiS w Nowogrodźcu - 1 dzien Święta Pečenicy<<

>>Relacje GCKiS w Nowogrodźcu - 2 dzien Święta Pečenicy<<

GCKiS w Nowogrodźcu