Jubileusz zespołu Zagajnik Wykroty zd

19 września br. odbyła się uroczystość 15 - lecia Zespołu Folklorystycznego Zagajnik-Wykroty. Jubileusz rozpoczął się od Mszy św. w Kościele pw. św. Michała i św. Anny w Wykrotach w intencji solenizantów. Następnie w świetlicy wiejskiej odbyło się uroczyste spotkanie, na które zostali zaproszeni goście i przyjaciele zespołu. Podczas części oficjalnej został przedstawiony krótki zarys historyczny obrazujący 15 lat działalności grupy. Nie zabrakło również życzeń od Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha oraz Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu Elizy Szwed, którzy oprócz listu gratulacyjnego i kwiatów wręczyli wyjątkowy prezent w postaci instumentu - bębna. Zostały również przekazane honorowe odznaczenia ”ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzatę Omilanowską. Wyróżnienia otrzymały: Pani Lucyna Pyszka, Pani Czesława Janiec oraz Pani Antonina Klisiewicz.

Podczas części artystycznej oprócz Zespołu Zagajnik - Wykroty, wystąpiły folklorystyczne grupy: „Milikowianki” z Kapelą, „Gościszowianki, „Czernianki”, „Jeleniogórzanie”, „Marzenie”, „Błękitne Kamizelki”, „Swojacy” oraz „Podolanie”, a do zabawy tanecznej przygrywała Kapela Zagajnik - Wykroty BEND.

Serdecznie życzymy całemu Zespołowi kolejnych Jubileuszy przeżywanych z radością w gronie całego zespołu i ludzi, którzy potrafią docenić wartość kultury tworzoną przez pasjonatów pieśni i tańca.

>>Relacje fotograficzne - GCKiS w Nowogrodźcu<<

Źródło: GCKiS w Nowogrodźcu