Spotkanie IBUK

W Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu odbywają się lekcje biblioteczne dla dzieci. Uczniowie z klas VI a oraz VI c Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, które przybyły do biblioteki pod opieką Pani Janiny Kotwica, zapoznali się z platformą IBUK LIBRA. Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu wykupiła dostęp do platformy IBUK LIBRA wraz z innymi bibliotekami publicznymi z Dolnego Śląska.

Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w prezentacji, na zakończenie zaś otrzymali PIN (kod aktywacyjny), dzięki któremu będą mogli przeglądać zupełnie za darmo katalog wszystkich wykupionych publikacji (ok. 3000) i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki, ale również w domu!

Młodzież zapoznała się również ze strukturą biblioteki, jej zbiorami, warsztatem informacyjnym i warunkami korzystania ze zbiorów biblioteki.

Zapraszamy serdecznie mieszkańców Gminy i Miasta Nowogrodziec na kolejne spotkania organizowane przez Bibliotekę Miejską w Nowogrodźcu!

Źródło: GCKiS w Nowogrodźcu