Mistrzostwa Polski Rugby TAG zd

Dnia 8 grudnia 2015 roku w Hali Arena Poznań odbył się Turniej Finałowy Gimnazjalnej Ligi Rugby TAG, organizowany przez Polski Związek Rugby.

Drużyna Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu w składzie: Karolina Nowak, Magdalena Ładocha, Kacper Kruszelnicki, Marcin Szmit, Jacek Banach, Jakub Kumoś, Piotr Szuszkiewicz i Jacek Kozioł, dzielnie reprezentowała Dolny Śląsk na arenie ogólnopolskiego finału. Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. GM Lubień
2. GM 41 Łódź
3. GM Strzała
4. GM Nowogrodziec
5. GM 3 Jarocin
6. GM 12 Gdynia
7. GM 10 Lublin
8. GM 3 Częstochowa

Każdy mecz to osobna historia. Nowogrodziec miał zaszczyt rozpocząć turniej od spotkania z Lublinem. Nasi sportowcy zagrali to, co potrafią najlepiej, czyli aktywną obronę, dzięki której mogli wyprowadzać kontry. Wynik meczu to 6 : 3 dla Nowogrodźca. Drugi mecz przegrano z GM 41 z Łodzi. Wynik 3:2 pokazuje, iż mało brakowało do pokonania srebrnych medalistów. Mecz z GM 3 Częstochowa był spotkaniem o wyjście z grupy na drugim miejscu i w efekcie walkę o medale. Wygrana 4:2 dała awans do półfinałów. W półfinale odbyło się spotkanie z GM Lubień (złoty medalista), który wygrał z wynikiem 10:1. W trakcie meczu doznał kontuzji jeden z naszych zawodników. Ciężko było pozbierać się psychicznie po tak wysokiej przegranej i stracie zawodnika. Jednak drużyna z Nowogrodźca walczyła do końca i stawiała czoła gimnazjalistom ze Strzały. Przegrano z nimi mecz o brązowy medal 3:6. Wynik nie odzwierciedla ile było walki na parkiecie…

Reasumując, przed turniejem sportowcy z Nowogrodźca wzięliby 5-7 miejsce w ciemno. Czwarte miejsce jest najnieprzyjemniejszym ze wszystkich miejsc, gdyż jest tak blisko podium. Miejsce, które zajęła nasza drużyna należy uznać za niesamowity sukces, gdyż walczyła ze szkołami, przy których działają kluby Rugby.
Trenerem – opiekunem sportowców z Nowogrodźca jest Pan Dariusz Marek.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie gratuluje wielkiego sukcesu Sportowcom Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu oraz ich Opiekunowi Panu Dariuszowi Marek i życzy wszystkim dużo zdrowia, kolejnych wysokich osiągnięć w sporcie, wytrwałości i szczęścia!

Mistrzostwa Regbi zdjęcia

Źródło:GSZS w Nowogrodźcu