Strażacy z Czernej awansowali zd

>>Zachęcamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. Strażacy z Czernej awansowali<<

Ochotnicza Straż Pożarna w Czernej złożyła wniosek w sprawie włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Decyzję w sprawie włączenia jednostki do KSRG podjął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Do wejścia do KSRG jednostka przygotowywała się wiele lat. W jednostce operacyjno-technicznej jest 18 ratowników – przeszkolonych i gotowych do ratowania życia i mienia ludzkiego, w tym - 10 ratowników, którzy ukończyli kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Gmina Nowogrodziec w ubiegłym roku zakupiła samochód pożarniczy marki Renault Midliner GBA oraz wspierała strażaków w pozyskaniu samochodu Ford Transit SlRT wraz z pełnym wyposażeniem technicznym z Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu.

W OSP w Czernej działa także prężnie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Strażacy mogą pochwalić się również 16-letnią współpracą z jednostką pożarniczą Crosta w Niemczech.

Strażacy z Czernej nie będą działać już tylko lokalnie – zostali wpisani do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego i od tej pory mogą uczestniczyć w akcjach zakrojonych na szerszą skalę.

Gratulujemy serdecznie!