alexey3

Zapraszamy gorąco Państwa na wyjątkowy koncert gwiazdy światowej sceny muzycznej Alexeya Arkhipovskiy’ego.

W dniu 21 maja 2016 roku o godzinie 19.30 w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu, tylko z jednym koncertem w Polsce wystąpi geniusz bałałajki Alexey Arkhipovskiy, nazywany często Paganinim bałałajki.

To niezwykłe wydarzenie muzyczne, przygotowane przez władze samorządowe dla Mieszkańców i Gości Gminy Nowogrodziec w II Dniu Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u J.I. Schnabla", będzie pokazem niespotykanego kunsztu muzycznego i udowodni, że 3 - strunowa bałałajka może zabrzmieć lepiej niż 6-strunowa gitara. Wszystkie koncerty Alexeya Arkhipovskiy'ego to popisy wirtuozerii. W jego rękach bałałajka brzmi jak harfa, banjo, gitara, klawesyn i wszystkie instrumenty strunowe świata.

Na swoim 3-strunowym folkowym instrumencie Alexey gra Czajkowskiego, Beethovena, Bacha, jak i Jean Michael Jarre’a. Dziennikarze prześcigają się w komplementowaniu rosyjskiego artysty określając Alekxeya jako mix Jeffa Becka i Steve’a Vaia lub nazywają go Jimi Hendrixem bałałajki. Znane czasopismo The New York Times pisze o Alekxeyu Arkhipovskiy'm, że jego bałałajka tworzy niezwykle wirtuozerskie i pełne ironii show, które na wszystkich scenach świata wzbudzają wiele emocji i owacyjne reakcje publiczności.

Przedstawiamy Państwu - na zachętę – jeden z najbardziej popularnych programów francuskiej telewizji France 2 pt. "La Boite A Musique de Jean-François Zygel", w którym Alexey prezentuje rozmaite techniki gry na instrumencie, zaś uznanie słynnych europejskich krytyków i ekspertów muzycznych nie pozostawia cienia wątpliwości: przed nami Paganini bałałajki.

>> Balalaika - Alex ARCHIPOVSKY - Jean François Zygel - France2<<

Wysoka oglądalność w przestrzeni wirtualnej – klipy Alexeya na youtube notują milionowe liczby odtworzeń!

Alexey Arkhipovskiy w Nowogrodźcu! Druga taka okazja może się nie nadarzyć! Zapraszamy gorąco! Wstęp wolny!

>> balalaika amok Aleksei Arkhipovskiy <<

 aleks bałałajka 700