Festyn zd

Już po raz kolejny, dnia 14 maja 2016 roku w Wykrotach odbył się Festyn Kwiatowy. Jest to coroczna impreza plenerowa, na której odbywają się pokazy florystyczne, konkursy oraz występy lokalnych zespołów. Festyn jest także okazją do zakupu kwiatów i krzewów ozdobnych.
Program artystyczny rozpoczął się od występów dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach oraz Gimnazjum im. Ireny Sendler w Wykrotach. Następnie, w przepięknych strojach ludowych, zatańczyły dzieci z Zespołu pieśni i tańca ludowego z Nowogrodźca. Gwiazdą wieczoru był zespół "Cyganie" z Lubania. Nie zabrakło także nuty folkloru w wykonaniu Zespołu Zagajnik-Wykroty. Niecodzienną atrakcją okazał się pokaz motocyklowy.
Organizatorem Festynu Kwiatowego była Rada Sołecka Wsi Wykroty, Koło Gospodyń Wiejskich w Wykrotach, Stowarzyszenie „Integracja i Przyszłość” przy współudziale Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. Mimo niesprzyjającej pogody wspólna zabawa przebiegła w miłej, rodzinnej atmosferze do późnych godzin wieczornych.

festyn zdjęcia