Bieg 10 ka 2016 zd

W niedzielę 19 czerwca 2016 roku odbędzie się XVIII edycja Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „Nowogrodziecka 10-tka”.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie zaprasza wszystkich na wyjątkowe wydarzenie sportowe organizowane już po raz osiemnasty w naszej gminie. 19 czerwca 2016 roku podczas kolejnej edycji Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „Nowogrodziecka 10-tka” Mieszkańcy Gminy Nowogrodziec udowodnią, że biegać każdy może i że warto w sposób aktywny i przyjemny spędzić dzień.
Już o godzinie 10.30 na starcie staną najmłodsi zawodnicy wraz z rodzicami w Biegu Rodzinnym, czyli przedszkolaczki. O godzinie 10.40 wystartują dzieci ze szkół podstawowych klas I-IV. Obydwa biegi odbędą się na dystansie 300 metrów.
Godzina 11.00 została zarezerwowana dla klas V i VI szkół podstawowych oraz dla młodzieży gimnazjalnej. Tu dystans będzie wynosił 2 kilometry czyli jedna pętla biegu.
Bieg VIP-ów odbędzie się o godzinie 11.30. Tu wystartują sołtysi naszej gminy, radni, kierownicy jednostek organizacyjnych Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu oraz zaproszeni goście. W tym biegu udowodnimy, że każdy biegać może i że nie miejsca są istotne, ale dobra zabawa wśród przyjaciół.
Kulminacją biegowego święta naszej gminy będzie Bieg Główny na dystansie 10 kilometrów, w którym obok zawodowych biegaczy, którzy jak co roku z pewnością zaszczycą swoją obecnością naszą imprezę, wystartują również amatorzy i pasjonaci biegania zarówno z naszej gminy, jak i przybyli goście z odległych miejsc.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej XVIII edycji Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „Nowogrodziecka 10-tka”, która jest organizowana pod honorowym patronatem Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha.
Organizatorem wydarzenia sportowego jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.
Liczymy, iż w tym roku będzie jeszcze więcej uczestników, szczególnie mieszkańców naszej gminy!

>>Plakat XVIII edycji Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „Nowogrodziecka 10-tka”<<