Matematycy zd

Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu może po raz kolejny poszczycić się sukcesami w konkursach matematycznych na szczeblu powiatu. Wśród 28 uczestników XIV Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjum klas pierwszych, było aż 7 uczniów z Nowogrodźca. Laureatami zostali: Karol Bober, Jakub Koman i Jakub Nieradka. Opiekunem uczniów jest Pan Andrzej Filistyński.
Wśród 34 uczestników etapu powiatowego dla klas drugich i trzecich, zakwalifikowało się 4 uczniów z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu. Bardzo wysokie II miejsce zajął Mateusz Burdyna z klasy III e, którego opiekunem jest Pani Joanna Czerniawska.

Tak wysokie rezultaty każdego roku, to wynik ciężkiej pracy nauczycieli i uczniów. Uczniowie biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych, w projektach edukacyjnych, w tym: w eksperymencie „Szkoła Matematycznych Innowacji”, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów, organizują warsztaty dla młodszych kolegów w zakresie nowoczesnych technik uczenia się i zapamiętywania, uczestniczą w zajęciach klubu Memory Lab, realizując program napisany przez Pana Marka Szurawskiego, przygotowują się do konkursów.

Gratulujemy udanych startów. Życzymy wytrwałości w przygotowaniu do dalszych konkursów!

Matematycy

Źródło: Gimnazjum w Nowogrodźcu