Seniorzy w Libercu zd

Dnia 28 czerwca 2016 roku grupa seniorów z Domu Dziennego Pobytu oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowogrodźcu uczestniczyła w wyjeździe do Liberca na polsko-czesko-niemieckie spotkanie środowisk seniorskich. Międzynarodowe spotkania seniorów z przygranicznej części Dolnego Śląska, Kraju Libreckiego oraz Saksonii są organizowane już od lat. Seniorzy z trzech sąsiadujących ze sobą regionów spotykają się corocznie, aby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o aktualnych wyzwaniach i problemach oraz zaprezentować swoją działalność.

Tematem przewodnim spotkania w Libercu były nowinki technologiczne w komunikacji. Jak się okazało, komputery, tablety czy smartfony naszym seniorom obce nie są. Program spotkania obejmował wystąpienia zaproszonych gości oraz prezentacje uczestników nt. ich własnych doświadczeń w posługiwaniu się komputerami czy też Internetem. Poszczególne grupy mogły także zaprezentować swoją działalność, np. rękodzieło lub zdjęcia. Po obiedzie uczestnicy udali się na objazdową wycieczkę po Libercu, która zakończyła się wizytą w galerii sztuki Oblastni Galerie w budynku dawnych łaźni miejskich z czasów cesarza Franciszka Józefa I.

W wyjeździe do Liberca wzięła udział 15-osobowa grupa przedstawicieli środowisk seniorskich z Nowogrodźca. Stronę polską reprezentowały także: Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu i Klub Pionierów Ziemi Lubańskiej oraz Dom Dziennego Pobytu i Klub Nauczycielski Carpe Diem w Bolesławcu. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło ok. 150 osób z 3 przygranicznych regionów. Kolejne spotkanie już za rok, tym razem w Niemczech.

>>Fotorelacje z wyjazdu Seniorów do Liberca<<
Źródło: Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”