Kolęda zd

W dniu 15 grudnia 2016 roku na Nowogrodzieckim Rynku odbyła się kolejna edycja wspólnego kolędowania. W oficjalnym powitaniu słowa życzeń wypowiedzieli Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Nowogrodźcu Antonina Szelechowicz oraz Dziekan Dekanatu Nowogrodziec Ksiądz Krzysztof Słabicki. Po złożeniu życzeń przedstawiciele władz Gminy Nowogrodziec dzielili się opłatkiem z Mieszkańcami i Gośćmi Gminy i Miasta Nowogrodziec, zapraszając wszystkich do wspólnego kolędowania.

Na scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne, grupy dzieci i młodzieży szkolnej, przedszkola, Chór Środowiskowy "Harmonia", Siostry ze Zgromadzenia św. Marii Magdaleny od Pokuty z Lubania. Wykonywane były kolędy, pastorałki, a także inscenizacje świąteczne.

Mieszkańcy mogli się cieszyć z  licznych atrakcji: Jarmark Bożonarodzeniowy - stoiska z wyrobami rękodzieła artystycznego, Szopka Betlejemska, degustacja potraw świątecznych, wystawa stroików bożonarodzeniowych w Domu Kultury Promyk, możliwość zakupu produktów pszczelarskich oraz ozdób świątecznych.

Nastroju świątecznego dopełniała kolorowa iluminacja świetlna oraz piękna choinka. Pogoda również dopisała i wraz z rozgrzewającą muzyką sprawiła, że wszystkie występy cieszyły się szerokim gronem odbiorców.

>>Kolęda na Nowogrodzieckim Rynku 2016<<