zdjęcie do www Przemyślany 410 

Dnia 4 października 2013 roku została uroczyście podpisana umowa o partnerskiej współpracy pomiędzy samorządami: Powiatu Przemyślany na Ukrainie, reprezentowanego przez Pana Starostę Oresta Krajewskiego oraz Gminy Nowogrodziec, reprezentowanej przez Pana Roberta Relicha, Burmistrza Nowogrodźca. Niespełna kilka lat współpracy pozwoliło na nawiązanie kontaktów, poznanie ludzi i ich życia. Mieszkańcy naszej Gminy i Miasta Nowogrodziec przebyli daleką drogę. Reportaż przygotowany przez TVP Wrocław  przedstawia Powiat Przemyślany, Chlebowice Świrskie i Polski Cmentarz w Świrzu.

Nasi Mieszkańcy dzięki zaangażowaniu i współpracy zebrali pieniądze, które zostały przeznaczone na prace przy porządkowaniu Cmentarza w Świrzu. Wiele godzin i dni poświęcili na prace przy karczowaniu drzew i krzewów, aby spośród nich wyłoniły się nagrobki naszych Przodków. To bezcenny dar i wysiłek naszych Mieszkańców. Pamięć o polskich nekropoliach jest obowiązkiem nas żyjących wobec zmarłych, jak również  wobec przyszłych pokoleń. 

Ponieważ znamy Osoby występujące w reportażu, to serdecznie pozdrawiamy z Polski. Nie sposób wymienić wszystkich, ale szczególne pozdrowienia kierujemy dla Księdza Piotra Smolka, Proboszcza Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Przemyślanach oraz wszystkich Parafian, Mera Miasta Przemyślany Oleksandra Zozula oraz wszystkich Mieszkańców Powiatu Przemślany na Ukrainie.

>>Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu przygotowanego przez TVP Wrocław i Studio Wschód<<

1

2

5

7

8