Piast Wykroty zd

>> Relacje TV Łużyce p.t. Piast Wykroty pokonał Karkonosze<<

>>Ogłoszenie Burmistrza Nowogrodźca o wynikach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych na 2017 rok<<

Gmina Nowogrodziec, realizując zadania wpisane w Gminny program współpracy z organizacjami pozarządowymi, w bieżącym roku przekazała 207000 złotych dla piłkarskich klubów sportowych. Środki finansowe przekazywane są w formie dotacji, stanowiącej wsparcie realizacji działań statutowych klubów. Są one ściśle związane z prowadzeniem szkolenia sportowego oraz udziałem drużyn w rozgrywkach organizowanych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jeleniej Górze. Z roku na rok kwota środków przekazywanych na powyższy cel rośnie, co odzwierciedla się w sportowych osiągnieciach drużyn piłkarskich.

Funkcjonowanie klubów możliwe jest przede wszystkim dzięki ogromnej pracy działaczy społecznych, których cechuje zapał i zamiłowanie do sportu. Przyjmując tak wysokie środki dotacji, zobowiązują się do przestrzegania ściśle określonych zasad wydatkowania - ich racjonalnego, celowego i oszczędnego wykorzystania. Nie zatracając przy tym ducha sportowej rywalizacji, mobilizują swych zawodników do zwycięstwa z każdym kolejnym wyjściem na murawę. Jest to dla nich duża odpowiedzialność, nie tylko przed Gminą, ale także przed mieszkańcami, kibicami i zawodnikami, by prowadzić klub skutecznie pod względem finansowym, ale także - i przede wszystkim - sportowym.

Gmina Nowogrodziec wspiera działalność statutową stowarzyszeń piłkarskich w wysokim stopniu. W większości dotacje stanowią ponad 90% wszystkich kosztów prowadzenia drużyn. Partycypacja środków publicznych w realizowanym zadaniu jest zatem bardzo duża. Stanowi to o wysokim stopniu zaufania organu publicznego do podmiotów odpowiedzialnych za realizację zadania.

Zaufanie, jak i poczucie odpowiedzialności, stanowią doskonałą bazę do dobrej współpracy, jaka zaowocowała pomiędzy Gminą a klubami piłkarskimi. Dowodzą o tym sukcesy naszych drużyn potwierdzone awansami do wyższych klas rozgrywkowych.

Takim przykładem jest bój stoczony przez Piast Wykroty z drużyną Karkonosze Jelenia Góra, z którego nasza drużyna wyszła zwycięsko, a także ostatni mecz z Granicą Bogatynia zakończony spektakularnym remisem.

Nasze drużyny klasyfikują się następująco:
KS Piast Wykroty:
Seniorzy – IV Liga – miejsce 11
Juniorzy – klasa terenowa – miejsce 6
MKS Chrobry Nowogrodziec:
Seniorzy – klasa A – miejsce 4
Juniorzy – klasa okręgowa – miejsce 1
Młodziki – klasa okręgowa – miejsce 11
Trampkarze – klasa okręgowa – miejsce 10
LKS Sparta Zebrzydowa:
Seniorzy – Klasa okręgowa – miejsce 8
Juniorzy Młodsi – klasa okręgowa – miejsce 4
TS Parzyce:
Seniorzy – klasa A – miejsce 2
KS Granit Gierałtów:
Seniorzy – Klasa B gr. III – miejsce 1
KS Orzeł Gościszów:
Seniorzy – klasa B gr. IV – miejsce 4

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie gratuluje wszystkim zawodnikom reprezentującym Gminę Nowogrodziec oraz działaczom sportowym, życząc dalszych sukcesów sportowych. Kibicom natomiast życzy doskonałych widowisk piłkarskich na najwyższym poziomie.