2 dzień Festiwalu zd

18 maja, w drugim dniu IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego pn. "Muzyka u J.I. Schnabla" nowogrodziecka publiczność podziwiała dzieła w wersji na fortepian i obój w wykonaniu znakomitych artystów Katarzyny Neugebauer (Polska) i Valentina Ghita (Rumunia).

W kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu Mieszkańcy i Gości naszej gminy wysłuchali utwory znanych kompozytorów w wirtuozyjnym wykonaniu Valentina Ghita i Katarzyny Neugebauer: Sonata na obój i fortepian g-moll, Wg 135 – Adagio, Allegro, Vivace Carla Philippa Emanuela Bacha, Morceau de Salon op.228 Johanna Wenzela Kalliwoda, Sonata na obój – Munter, Sehr langsam Lebhaft – Sehr langsam, wie zuerst – Wieder lebhaft Paula Hindemith, Epitafium na obój i fortepian Witolda Lutosławskiego oraz Sonata na obój i fortepian – Molto semplice, Giocoso Sigismunda Toduţă.

Nowogrodziecka publiczność gorąco dziękowała wspaniałym Artystom za piękny koncert - Perły Muzyki Obojowej, obdarzając ich gromkimi brawami na stojąco.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich dziękuję serdecznie wszystkim Mieszkańcom i Gościom naszej gminy za udział w drugim festiwalowym koncercie IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u J.I. Schnabla" oraz zaprasza gorąco na kolejne wydarzenie muzyczne – spotkanie z muzyką tatarską.

Dzisiaj, 19 maja, o godzinie 19.00 w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu – „YAZCITE” – TATARSKA PIEŚŃ O WIOŚNIE!
Wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie!

>>Perły muzyki obojowej – drugi dzień IX Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka u J. I. Schnabla” - Relacja TV Łużyce<<

>>Relacja z koncertu Valentina Ghita i Katarzyny Neugebauer - Perły Muzyki Obojowej<<

 >>Relacja fotograficzna z koncertu Perły Muzyki Obojowej<<