Milena 1 zd

Dnia 19 maja 2017 roku w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbyły się przesłuchania konkursowe XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ekologicznej „EKOPIOSENKA 2017”, natomiast 20 maja - Koncert Galowy.
Do festiwalu zakwalifikowało się 65 uczestników - 53 solistów i 12 zespołów z różnych stron Polski: Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Świdnicy, Wrocławia, Nowogrodźca, Jaworzyny Śląskiej, Żurawiny, Bielawy, Bełchatowa, Głogowa, Ruszowa, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Lubina, Legnicy.

Celem festiwalu jest integracja dzieci i młodzieży wokół działań służących ochronie środowiska naturalnego, a także upowszechnianie idei ekologicznych poprzez piosenkę. Festiwal jest też okazją do spotkań zarówno młodych wokalistów, jak i instruktorów, miejscem wymiany doświadczeń i rozwoju artystycznego. Forma przekazu, jaką jest piosenka, trafia do odbiorców w sposób szczególny i bardziej, niż same słowa, przekonuje do ochrony przyrody, dbania o środowisko naturalne, którego jesteśmy integralną częścią.

Jury oceniało wykonawców w czterech kategoriach: zespoły, soliści klas I-III, IV-VI, szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Po wysłuchaniu 17 solistów w kategorii IV-VI, jury postanowiło nagrodzić III miejscem uczennicę z Nowogrodźca Milenę Konieczną za piosenkę „Kolorowy wiatr”. Za zajęte miejsce Milena otrzymała puchar, dyplom i nagrodę. Opiekunem utalentowanej uczennicy ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu jest Pani Renata Dziuba.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych twórczych sukcesów!

Milena 2 zd

Źródło: SP w Nowogrodźcu