Sołtys roku 2017 zd

W dniu 7 listopada 2017 roku w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala z okazji przyznania nagród w plebiscycie na Sołtysa i Sołectwo Roku 2017 organizowanym przez Gazetę Wrocławską i portal gazetawroclawska.pl.
Wyróżnienia są przyznawane Sołtysom z Dolnego Śląska za ich działalność i osiągnięcia w takich obszarach jak: zaangażowanie w sprawy społeczne, organizację inicjatyw związanych z aktywizacją mieszkańców, działalność na rzecz wsparcia kultury i miejscowego folkloru. Przyznano również wyróżnienie Sołectwo roku 2017.
Wśród wyróżnionych Sołtysów, którzy w tym dniu otrzymali DYPLOM SOŁTYSA ROKU 2017 znalazł się Sołtys Godzieszowa Piotr Tutak. Zostało wyróżnione również sołectwo Gminy Nowogrodziec – Godzieszów.
„Jest to moja Ojcowizna i dołożę wszelkich starań, by nasi mieszkańcy byli dumni ze swojej Małej Ojczyzny. Zawsze podkreślam, że sukces to współpraca wielu osób, zatem dziękuję z całego serca Burmistrzowi Robertowi Relichowi, który wspiera nas i pomaga. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Godzieszowa, którzy aktywnie angażują się w życie sołectwa, wspierając tym samym pracę sołtysa” – mówi Pan Piotr Tutak, Sołtys miejscowości Godzieszów.
Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie gratuluje wysokiego wyróżnienia Panu Piotrowi Tutak – Sołtysowi Godzieszowa oraz Mieszkańcom Godzieszowa i życzy wszystkim dużo zdrowia, pomyślności, szczęścia, energii i kolejnych sukcesów w działalności na rzecz wszechstronnego rozwoju społeczności lokalnej!

Wszyscy skupiają się na dniu jutrzejszym, a zapominają o dniu dzisiejszym, ja nigdy nie zapominam - pisze na swoim blogu Pan Piotr Tutak. Proponujemy Państwu relacje autorstwa Pana Piotra Tutaka o uroczystej gali z okazji przyznania nagród w plebiscycie na Sołtysa i Sołectwo Roku 2017:

"Długo zastanawiałem się jak zacząć ten post, ponieważ my jako społeczeństwo polskie ogólnie rzecz biorąc nie potrafimy się chwalić swoimi sukcesami. Czemu tak napisałem, bo jak ktoś pochwali się swoim sukcesem to odbierany jest na zasadzie egoisty lubiącego narcystyczne zdjęcia w gronie innych chwalących się bałwanów. To jest jak z tą krową sąsiada, że nasza mentalność zmusza nas do takich ukierunkowanych myśli na zasadzie „cholera niech mu ta krowa zdechnie”, a porządny obywatel myśli, kurcze sąsiad ma krowę to ja kupię od niego mleko, moje dzieci zjedzą smaczny ser :) Musicie wybaczyć te gorzkie początki ale to smutna prawda, którą nawet słyszałem w tak odległym od nas Wrocławiu, gdzie człowiek ma okazję posłuchać doli i niedoli Sołtysów z całego dolnego śląska. Wspólny mianownik pracy Sołtysa oczywiście kiedy mówię o negatywach to po prostu złośliwość ludzka ona dotyka każdego z nas. Pozytywne rzeczy to nauka o złośliwości ludzkiej :) ja przez 3 lata nauczyłem się więcej aniżeli przez całe moje życie. To jest szkoła życia albo będziesz i idziesz do przodu albo zginiesz pogrzebany psychicznie. Kiedyś czytałem wywiad z Michaelem Phelpsem (dla tych, którzy nie wiedzą wielokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski w pływaniu) i on powiedział, że gdyby trudne rzeczy były łatwe to każdy by się za nie brał. A trudne rzeczy pozostają wciąż dla tych najwytrwalszych. I ja czuje się najwytrwalszy ale może to żenująco brzmi i ktoś powie jaka „Pipa” twardziel się znalazł. Pytanie czy każdy może znaleźć się w tym miejscu gdzie jestem Ja. Odpowiem, że TAK tylko to wymaga ciężkiej pracy i myślenia. Może przesadzę ale wychodzisz w obcym sobie gronie na środek auli i czytają Godzieszów czytają drugi raz Godzieszów ludzie pytają cholera gdzie na mapie jest Godzieszów. W te pędy wyjaśniam Godzieszów to wioseczka z fantastycznymi rondami :) nie długo z własnym auto portem. I tak Wrocław dowiedział się gdzie jesteśmy i wiedzą jaka to Gmina. Wracając do gminy to nie wiem czy wiecie, że nasza Gmina powoli i systematycznie się bogaci wraz z mieszkańcami. W najnowszym rankingu nasza gmina zajmuje 391 miejsce na 2478 gmin. TO też nie jest przypadek jeśli ktoś wierzy w przypadki to na pewno wierzy w Smerfy :) Rozpisałem się – poniżej umieściłem link do strony gdzie możecie jeśli chcecie poczytać o takim wydarzeniu Jak Sołtys roku 2017, gdzie byłem i jestem aktywnym uczestnikiem 
http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/oto-najlepsi-soltysi-i-solectwa-2017-roku,12652391/ .

Zapyta ktoś po co tam byliśmy otóż. Sołectwo Godzieszów zajęło 3 miejsce w powiecie bolesławieckim oraz 2 miejsce indywidualnie jako Sołtys także w powiecie bolesławieckim. Może to i mało ale znaleźliśmy się pośród 70 najlepszych Sołectw i Sołtysów z całego dolnego śląska a przypomnę Sołectw jest 2358 sztuk:) Nie obawiajcie się nie będę chodził po domach po datki :) Wszystkie sukcesy nie mają jednego imienia i nazwiska Piotr Tutak ale dziękuje każdemu kto dokłada codziennie swoją cegiełkę ale i Dziękuję Burmistrzowi P. Robertowi Relichowi, który widząc nasz pot i łzy wspiera nas i pomaga jak trzeba. Były tylko trzy gminy, które wsparły Sołtysów i na szczęście ja w tym gronie także byłem. Jest to nobilitujące jak Wójtowie, Burmistrzowie wspierają swoich pracowników bo Sołtys jest pracownikiem Gminy wybieranym przez mieszkańców.

Z uwagi, że ostatnio moim konikiem jest psychologia behawioralna to na koniec palnę takie motto „Wszyscy skupiają się na dniu jutrzejszym a zapominają o dniu dzisiejszym, ja nigdy nie zapominam." /Piotr Tutak/.

sołtys roku 2017 zdjęcia