Drukuj
Odsłony: 4146

Uczniowie z Gminy Nowogrodziec – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach zajęła II miejsce w powiatowym konkursie ,,W krainie łużyckich lasów” zorganizowanym przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu. Podczas eliminacji powiatowych Szkołę Podstawową w Wykrotach w kategorii kl. VI-VII reprezentowała drużyna w składzie: Alex Rusinek (kl.7), Szymon Stojanowski (kl.7) i Mateusz Ojewski (kl.6).

Kolejnym etapem był poziom regionalny konkursu ,,W krainie łużyckich lasów” przeprowadzony w Chacie drwala w Nadleśnictwie Świeradów w Świeradowie. Na etapie regionalnym konkursu powiat bolesławiecki reprezentowały dwie drużyny: ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu. Drużyna w składzie: Alex Rusinek, Szymon Stojanowski i Mateusz Ojewski ze Szkoły Podstawowej w Wykrotach zajęła III miejsce i otrzymała dyplom laureata konkursu regionalnego.

Uczniów przygotowała do konkursu Pani Wiesława Traczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach. Organizatorami wydarzenia regionalnego byli: Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu, Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu oraz Towarzystwo Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Zgorzelcu.

Gratulujemy serdecznie naszym uzdolnionym uczniom i Pani Wiesławie Traczyk, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach!

                                                                    Źródło: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach