Uczennica Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu Marta Szewczyk zdobyła I miejsce w XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Kwiaty dla Babci i Dziadka”. Konkurs organizowany jest cyklicznie przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole z siedzibą w Warszawie. Jest objęty programem pn. „Promowanie i rozwijanie młodych talentów”. Adresatami konkursu są uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, zespołów szkół ponadpodstawowych oraz ośrodków kultury i sztuki z terenu całej Polski. Marta Szewczyk, werdyktem Jury, zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej (oddziały gimnazjalne) i została zaproszona do udziału w uroczystości podsumowującej ogólnopolski konkurs.

Dnia 22 stycznia 2018 roku w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbyła się uroczysta Gala Laureatów, której organizatorami było Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole i Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Godności Honorowej Babci i Honorowego Dziadka pełnili Pani Profesor Jadwiga Moll i Pan Profesor Jacek Moll.

Nie do przecenienia jest dla laureatów konkursu świadomość zwycięstwa. Do tego - nagroda w postaci laptopa na pewno ułatwi pracę w zdobywaniu wiedzy. Marta dowiodła swego plastycznego talentu, a jej sukces jest powodem do dumy opiekuna artystycznego Pana Krzysztofa Adamca i całej społeczności szkolnej.

Gratulujemy sukcesu!

>>Nagroda dla Marty Szewczyk<<