Gmina Nowogrodziec została partnerem projektu „675-lecie Großdubrau oraz 20-lecie partnerstwa z Gminą Nowogrodziec”.

Realizując postanowienia umowy o współpracy z gminą Großdubrau (Niemcy) Burmistrzowie miast partnerskich Robert Relich oraz Lutz Mörbe spotkali się w dniu 15 lutego w nowogrodzieckim Ratuszu, aby wspólnie podpisać wniosek o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Polska – Saksonia 2014-2020, za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Projekt pod nazwą „675-lecie Großdubrau oraz 20-lecie partnerstwa z Gminą Nowogrodziec” będzie dotyczył uroczystości związanych z obchodami 675–lecia miasta Großdubrau oraz 20-lecia partnerstwa z Gminą Nowogrodziec. Do udziału w projekcie zaproszeni zostaną uczniowie i nauczyciele, grupy sportowe oraz członkowie straży pożarnych.

Planowana jest wspólna wymiana młodzieży: w maju - w Nowogrodźcu, a w czerwcu - w Großdubrau. Główne uroczystości związane z obchodami 675 – lecia miasta odbędą się w Großdubrau.

W ramach wydarzenia planowane są zawody sportowe oraz prezentacja Kultury polskiej. Realizacja wspólnego projektu pozwoli wzmocnić i pogłębić partnerską współpracę, jak również lepiej poznać kulturę i mentalność obu krajów.