Z myślą o Mieszkańcach miejscowości Czerna została podpisana przez Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha umowa na wykonanie modernizacji budynku Wiejskiego Domu Kultury oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej. Z Wiejskiego Domu Kultury w miejscowości Czerna korzysta cała społeczność – między innymi zespół Czernianki, Koło Gospodyń i wszyscy Mieszkańcy, podczas wielu wiejskich uroczystości. Już od sierpnia będą korzystać z generalnie zmodernizowanego budynku.

W części budynku, gdzie znajduje się Wiejski Dom Kultury, będzie przeprowadzony gruntowny remont instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej. Zamontowane zostaną nowe oprawy oświetleniowe.  Pomieszczenia Wiejskiego Domu Kultury zostaną pomalowane, zaś ściany i posadzki obłożone płytkami ceramicznymi. Podłogi drewniane z parkietu będą wycyklinowane i polakierowane.

W ramach zadania wykonana zostanie termomodernizacja całego budynku remizy OSP, odwodnienie dachu, wymienione zostaną parapety. Stare, drewniane okna będą wymienione na nowe, z PCV. Zostaną zamontowane nowe bramy garażowe w części, którą użytkuje OSP. Wymienione będą również drewniane drzwi. W całym budynku wymieniona zostanie instalacja centralnego ogrzewania oraz zamontowane nowe grzejniki. W kotłowni zamontowany zostanie nowy kocioł na ekogroszek z podajnikiem.

Zrealizowane działanie będzie podstawą do przeprowadzania licznych przedsięwzięć, które przyczynią się do zwiększonego udziału Mieszkańców w życiu społecznym.

>>Zachęcamy Państwa do obejrzenia relacjii TV Łużyce "Wiejski Dom Kultury w remoncie"<<