26 sierpnia br., w niedzielny poranek, odbyła się po raz pierwszy organizowana w Nowogrodźcu impreza pod nazwą Gminny Festiwal Sportu. Tego dnia na Stadionie Miejskim czekało na uczestników wiele atrakcji i niespodzianek.
Festiwal Sportu rozpoczął się od Turnieju Piłki Nożnej Orlików o Puchar Burmistrza Nowogrodźca, w którym rywalizowało 6 drużyn, w tym cztery - z gminy Nowogrodziec. Zawody uroczyście otworzył Gospodarz imprezy Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich wspólnie z Gościem Specjalnym Radosławem Majdanem.

Radosław Majdan to wychowanek Pogoni Szczecin oraz zawodnik wielu klubów ekstraklasowych. Dwukrotnie z Wisłą Kraków zdobywał mistrzostwo Polski. Występował również w klubach tureckich, greckich oraz izraelskich. Był reprezentantem Polski w Finałach Mistrzostw Świata w roku 2002.

Wizyta Radosława Majdana sprawiła wiele radości młodym zawodnikom, z którymi były reprezentacyjny bramkarz bardzo chętnie rozmawiał rozdawał autografy oraz opowiadał o swojej karierze zawodniczej. Zawody profesjonalnie komentował kolejny Gość Specjalny Festiwalu Sportu Darek Maląg.

>>Więcej informacji - GCKiS w Nowogrodźcu<<