Proponujemy Państwa uwadze podsumowanie działalności GSZS w Nowogrodźcu - relacja Pana Dariusza Marek.

Październik to czas podsumowań. Gminny Szkolny Związek Sportowy w Nowogrodźcu działa na rzecz dzieci i młodzieży z terenu Gminy Nowogrodziec. Organizujemy wycieczki, wypoczynki zimowe i letnie oraz zajęcia sportowe z zakresu lekkiej atletyki, Rugby Tag i Rugby 7.

W ramach sekcji sportowych prowadzimy zajęcia z dziećmi, młodzikami i juniorami młodszymi. Startujemy w zawodach rangi Mistrzostw Dolnego Śląska, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Mistrzostw Polski oraz w różnych otwartych mitingach. Możemy pochwalić się medalistami w/w imprez.

Na szczególne zwrócenie uwagi zasługuje powołanie do Kadry Polski Rugby 7 - U 18 Wiktorii Bancer, która zagrała w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w Vichy (Francja). Karolina Nowak powołana do Kadry Polski U 16 reprezentuje nasz kraj w turnieju Nadziei Olimpijskich w Esztergom (Węgry). Nasze dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu zdobywają 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Rugby Tag klas IV (Łódź). Zdobywamy 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Rugby 7 U 16 Kobiet (Sopot, Łódź), 11 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w chodzie sportowym Miłosza Jadacha (Bełchatów). Srebrny medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz dwa medale Mistrzostw Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce (Wrocław) to również nasze osiągnięcia. Miłosz Jadach i Tomasz Kwiatkowski są w składzie reprezentacji Dolnego Śląska w „Wielomeczu Międzynarodowym w Jabloncu Nad Nisou”. (Czechy).

Organizujemy wypoczynek zimowy w Karpaczu, gdzie młodzież poznaje walory Karkonoszy. Ciężko trenujemy na dworze i hali sportowej. Pływamy na basenie AquaPark Gołębiewski. Rywalizujemy na kręgielni w Sandra SPA. Chodzimy w trudnych warunkach po górach hartując młode organizmy.

W bardzo licznym gronie wypoczywamy aktywnie nad morzem bałtyckim w Mrzeżynie. Treningi i naukę języka angielskiego przeplatamy licznymi atrakcjami. Wypływamy w morze statkiem „Czerwony Szkwał” co przy silnej fali było dużym wyzwaniem.

W grze terenowej Paint Ball realizujemy różne scenariusze przygotowane przez animatora. Ponad trzy godzinny spływ kajakowy rzeką Regą wraz z „Wikingami Regi” był niezłym sprawdzianem z wytrzymałości. Park linowy w Mrzeżynie dostarczył dużą dozę adrenaliny, gdyż był i strach, i duży wysiłek fizyczny. W Ogrodach Hortulus w Dobrzycy, czekał na nas labirynt utworzony z żywopłotu. Łączna długość wszystkich ścieżek w labiryncie wynosi 3218m, łączna długość wszystkich ścian labiryntu to 6539m, natomiast wysokość ścian to około 2,5m. Naszym zadaniem było znaleźć ukrytych bogów słowiańskich i germańskich. Nielicznym to zadanie udało się zrealizować w ciągu jednej godziny, a innym nawet w dwie godziny nie udało się znaleźć wyjścia i ukończyć zadania.
Organizujemy wycieczki dla młodzieży do Gdańska, Karpacza i Łodzi, dzięki czemu stwarzamy możliwość poszerzenia wiedzy na temat naszego kraju. Widzieliśmy Neptuna, Żurawia, Długi Targ i wielkie koło Holenderskie (widok na Gdańsk w nocy z panoramy koła niesamowity), Molo w Sopocie. Łódź to głównie manufaktura, ale i oczywiście przepiękna ulica Piotrkowska. Należy wspomnieć chociaż Pasaż Róży (Piotrkowska 3), gdzie brama tej kamienicy kryje niezwykłe miejsce. Ściany pokryte kawałkami potłuczonego szkła - to Pasaż Róży czyli projekt artystyczny Joanny Rajkowskiej (znanej chociażby ze słynnej “Palmy” na Alejach Jerozolimskich). Wizja miała oddać problemy z widzeniem, jakich doświadcza chora na nowotwór oczu córka artystki. W Karpaczu wyszliśmy z „Kruczych Skał” i poszliśmy żółtym szlakiem do Schroniska nad Łomniczką, a potem malowniczym Szlakiem Łomniczki dotarliśmy do Domu Śląskiego. Stąd już były dwa kroczki na Śnieżkę.
Dziękujemy w imieniu młodzieży z terenu całej Gminy Nowogrodziec za wsparcie, jakie udziela Gmina i Miasto Nowogrodziec poprzez dotacje celowe na lekką atletykę, wycieczki i wypoczynki zimowe i letnie . Dziękujemy także osobom, które wspierają naszą działalność w zakresie Rugby, a szczególnie firmie „HUGO” Żanety i Grzegorza Szeremety.