>>>Zapraszamy na fragmenty koncertów z 23.05.2019 r. w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyka u J. I. Schnabla<<<

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej GCKiS w Nowogrodźcu, fot. Bernard Łętowski:

>>>FAMILY SINGERS<<<

>>>Festiwal Dzieciom<<<

 

 

Family Singers

Węgierski zespół a cappella założony w 2013 roku. Śledząc międzynarodowe estrady, na których gości muzyka klasyczna, z całą pewnością można stwierdzić, że skład Family Singers jest bezsprzecznie unikatowy. Wszyscy członkowie pochodzą z jednej dużej rodziny, są to rodzice i ich dzieci w wieku od 8 do 20 lat.
Liderami artystycznymi są Zita Tóth (matka) i Vilmos Tóth (ojciec). Rodzice, jak i ich dzieci są członkami różnych zespołów chóralnych, uczestniczą w licznych konkursach, festiwalach i kursach w całej Europie. Oprócz śpiewu rozwijają także pasje związane z grą na wielu instrumentach i zgłębiają problematykę teorii muzyki.

Celem Family Singers jest ukazywanie cudu śpiewu i muzyki, której tak wiele zawdzięczają. Z każdym rokiem poszerzają swój repertuar o coraz piękniejsze i bardziej wymagające kompozycje: dzieła klasyczne, aranżacje ludowe, gospel, transkrypcje oraz muzykę popularną i filmową. Często tworzą własne aranżacje.
Misją Zespołu jest przyczynianie się do rozpowszechniania duchowego dziedzictwa Zoltána Kodály’a, jego metody edukacji muzycznej i promowanie jej na całym świecie.
Artyści występowali na licznych festiwalach muzycznych, zarówno na Węgrzech, jak i w wielu krajach europejskich. Zdobyli laury na międzynarodowych konkursach, m.in. wyróżnienia, nagrody specjalne, pięć Złotych Nagród i Grand Prix. Ostatnio otrzymali prestiżową, najwyższą notę węgierskiego systemu ewaluacji chórów.

Występ rodzinnego zespołu z dość małymi dziećmi, pomimo dużych różnic w liczbie i wieku w stosunku do pozostałych chórów, nie pozostawał w niczym w tyle za innymi zespołami dorosłych.
Usłyszeliśmy zaskakująco trudne i wymagające utwory chóralne, wykonane z imponującą łatwością, empatią i miłością. 

Emilia Raiter
Harfistka, opowiadaczka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendystka Prezydenta Wrocławia i Prezydenta Miasta Lublin, laureatka konkursów międzynarodowych.

Łukasz Szypkowski
Filolog klasyczny, hellewnista, śpiewak, opowiadacz. Specjalizuje się w melorecytacyjnym wykonywaniu starogreckiej epiki.