II dzień zd1

W drugim dniu obchodów VII Jarmarku Garncarskiego Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą, wszystkich Mieszkańców i Gości naszej gminy powitał Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, zapraszając serdecznie do wspólnej zabawy.

Podczas wydarzenia podziwialiśmy Kataryniarzy z Polski, Holandii, Belgii i Niemiec. Ciekawy koncert zaprezentowała Młodzieżowa Sekcja Dęta. Również Nowogrodziecka Orkiestra Dęta wystąpiła ze wspaniałym programem koncertowym.

Pani Matylda Smusz przygotowała pyszną zupę-kwaśnicę w kotle 1000 litrów. Receptura zupy jest oparta na staropolskich tradycjach kulinarnych. Z pewnością, każdy chętny został poczęstowany smaczną mięsną zupą przez Panią Matyldę i jej wiernych pomocników-harcerzy.

Odbył się również konkurs na bicie rekordu na Najdłuższą Pitę Bałkanską. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zebrzydowej zachwyciły umiejętnościami i sprawnościami licznie zgromadzonych uczestników imprezy. Pita z Zebrzydowej była wykonana mistrzowsko!

Odbył się również konkurs dla sołectw z terenu gminy Nowogrodziec pt. Prezentacja ludowego rękodzielnictwa. Obok Centrum Kultury i Sztuki Muza publiczność obejrzała spektakl Teatru Akt "Płonące laski 4". Przedstawienie było połączone z efektami pirotechnicznymi, stroboskopowymi oraz hukowymi i zostało bardzo dobrze odebrane przez widzów.

Następnie Mieszkańcy i Goście naszej gminy obejrzeli występy Krzysztofa Cugowskiego, Reni Jusis oraz Gromee. Jak coroku odbył się pokaz Fire Show.

Impreza w Nowogrodźcu, jak co roku, przyciagnęła dużo osób i była bardzo udana!

Zapraszamy do obejrzenia relacji na FB Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu.

II dzień zdjęcia

II dzień zdjęcia sołectwa

II dzień zdjęcia sołectwa teatr akt