Wieża widokowa w Nowogrodźcu to jeden z głównych zabytków Gminy i Miasta Nowogrodziec. Po wielu latach wieżę czeka gruntowny remont.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę na realizację inwestycji "Renowacja wieży widokowej w Nowogrodźcu" w obecności Pawła Czyszczonia, Dyrektora Wydziału PROW. 

Wartość dofinansowania wyniesie 190 800 złotych. Są to już kolejne środki, które zwiększają pulę pozyskanych unijnych pieniędzy w kwocie 250 mln złotych.

 

Zabytkowa wieża widokowa w Nowogrodźcu

Na wzniesieniu, po południowej stronie miasta, w kierunku Gościszowa kilkaset metrów od murów miejskich znajduje się wieża widokowa. Wzniesiona została ona przez mieszczanina nowogrodzieckiego Alfreda Simona w 1892r. dla upamiętnienia setnej rocznicy przybycia jego rodziny z Francji do miasta Nowogrodźca. Wieżę wzniesiono na wzór średniowiecznego kasztelu z miejscowego ciosanego piaskowca i cegły ołdrzychowskiej. Dawniej do wysokości pierwszej kondygnacji opasała ją drewniana konstrukcja działającej tutaj restauracji.