Dzieci z wizytą u Burmistrza

„Jaki jest Pana ulubiony kolor? Czy umie Pan grać w gumę?
Jakie ma Pan hobby? A jak Pan ma na imię?...”

Jesteśmy prawie pewni, że takich pytań Pan Robert Relich – Burmistrz Nowogrodźca się nie spodziewał.

W dniu 17 stycznia br. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi odwiedzili Urząd Miejski w Nowogrodźcu. Ugoszczeni przez gospodarza ciepłą herbatą i słodkościami, nie mieli oporów, aby zadawać nawet absurdalne pytania. Uśmiech z twarzy Pana Burmistrza nie znikał. Nie zabrakło również pytań o planowane inwestycje związane ze szkołą w Nowej Wsi i miejscowościami, w których mieszkają uczniowie tej szkoły.

Pan Burmistrz oprowadził uczniów po urzędzie. Niespodziewanie pracownicy różnych wydziałów znaleźli się pod ostrzałem pytań. Bezpośredniość i szczerość dzieciaków wywoływały uśmiech na twarzach wszystkich.

Uczniowie, którzy samorządności i demokracji uczą się od lat najmłodszych (uczestnicząc w wyborach do samorządu klasowego i szkolnego) mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonuje urząd i co leży w kompetencji samorządu gminnego.

Na koniec spotkania uczniowie wręczyli Burmistrzowi Nowogrodźca podziękowania za umożliwienie wizyty w nowogrodzieckim ratuszu i podarowali na pamiątkę swoje rysunki. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od Pana Roberta Relicha podarunki sygnowane symbolami naszej gminy. Serdeczna i wesoła atmosfera sprawiła, iż uczniowie do szkoły wrócili bardzo zadowoleni.

P.S. Chyba możemy zdradzić, że Pan Burmistrz lubi kolor biały, który kojarzy mu się m.in. z żaglami. Te z kolei nawiązują do pływania, które jest jego hobby.

Źródło: SP w Nowej Wsi

>>>Więcej zdjęć - galeria SP w Nowej Wsi<<<

Podziękowania

Rysunku dla BN

Źródło: SP w Nowej Wsi