OSPNowogrodziec

W dniu 28 września br. w Warcie Bolesławieckiej na stadionie przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Bolesławieckiego.

 

Organizatorem zawodów był Powiatowy Zarząd OSP RP w Bolesławcu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu. Do rozgrywek zakwalifikowano 11 drużyn, a zgłosiło się 9 drużyn tj. z Gminy Nowogrodziec, Gminy Bolesławiec, Gminy Osiecznicy, Gminy Gromadki oraz Gospodarzy Warty Bolesławieckiej. Naszą Gminę reprezentowały zespoły z Nowogrodźca, Gierałtowa i Zebrzydowej. Po godzinie 10.00 rozpoczęła się pierwsza konkurencja – sztafeta bojowa. Strażacy mieli do pokonania min. płotek lekkoatletyczny, slalom, równoważnie, skok przez ścianę i prowizoryczny rów. Po zakończeniu pierwszej części rozpoczęło się grzanie jednocześnie 9 silników motopomp, trwały przygotowania sprzętu do drugiej części. Drugi etap polegał na zbudowaniu linii głównej i dwóch linii gaśniczych zasilanych wodą tłoczoną przez motopompy. Pierwsza linia miała zadanie strącenie trzech pachołków, natomiast druga - obrócenie tarczy prądem wody. Po zakończeniu dwóch konkurencji i przeliczeniu punktów przez komisję sędziowską, reprezentowaną przez funkcjonariuszy z KP PSP w Bolesławcu, ostateczna klasyfikacja drużyn na podium przedstawiała się następująco:

  1. Miejsce – OSP Nowogrodziec
  2. Miejsce – OSP Przejęsław
  3. Miejsce – OSP Zebrzydowa
  4. Miejsce - OSP Gierałtów

OSP z Nowogrodźca po raz trzeci zdobyła mistrzostwo powiatu, jednocześnie kwalifikując się do zawodów województwa Dolnośląskiego, które odbędą się w 2014 roku, prawdopodobnie we Wrocławiu.

Drużyna zwycięzców reprezentowana była przez następujących strażaków: Ryszarda Kalusa, Jarosława Różnickiego, Kamila Gajewskiego, Jakuba Szeremetę, Patryka Bareckiego, Tomasza Miusa, Michała Nowaka, Oskara Kukawskiego i kierownika zespołu Dariusza Pawlaka.

Serdecznie gratulujemy drużynom OSP Nowogrodziec, OSP Zebrzydowa oraz OSP Gierałtów, a drużynie z Nowogrodźca  życzymy powodzenia w 2014 r. w zawodach wojewódzkich!