przełajowe zd

Słonecznego 12 kwietnia 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biegach Przełajowych w Oleśnicy.

Uczniowie Gminy Nowogrodziec przyjechali po następne doświadczenia (poznanie trasy, doskonalenie taktyki) oraz z wizją sięgnięcia po medale w przyszłym roku.
Drużyna naszej gminy wystartowała w młodym składzie – młodzież z rocznika 1999 i 2000. Rywalizacja odbywała się bez podziału na roczniki, więc nasi sportowcy rywalizowali ze starszymi od siebie (rocznik 1998). Świetny start na dystansie 2000 m zaliczyła Karolina Moczydlak, zajmując 8 miejsce. Pech na trasie dosięgnął Paulinę Ozgę i Wiktorię Stopkę, które zaliczyły upadki.
W dniu 15 kwietnia nasza młodzież rywalizowała w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim. Pogoda nie rozpieszczała uczestników: temperatura była 6 stopni Celsjusza, silny wiatr, deszcz, mokro, błoto... Na wyróżnienie zasługują wysokie lokaty wspomnianych wyżej Wiktorii Stopki (18 miejsce) i Pauliny Ozgi (20 miejsce). Karolina Moczydlak otarła się o podium zajmując najbardziej niewdzięczne 4 miejsce. Zabrakło 50 cm, aby cieszyć się z medalu.
Wyniki są bardzo dobrym prognostykiem przed startami na otwartym stadionie i startami w przyszłym roku kalendarzowym.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie gratuluje osiągnięć sportowych Uczniom Gminy Nowogrodziec oraz ich Opiekunom i życzy wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości i szczęścia!

przeł. zdjecia

 Źródło: GSZS Nowogrodziec