OSP

W dniu 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń służbę. Praca Strażaków jest niezwykle ważna - daje nam poczucie bezpieczeństwa, możemy przecież na Nich liczyć o każdej porze dnia i nocy.

Z okazji Dnia Strażaka w imieniu własnym, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowogrodźcu Wilhelma Tomczuka oraz wszystkich Radnych Rady Miejskiej w Nowogrodźcu pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Druhnom i Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Nowogrodziec oraz Funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej za wielki dar serca, jakim jest działalność ratownicza i bezinteresowna służba drugiemu człowiekowi, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia Ojczyźnie, za szanowanie i pielęgnowanie tradycji pożarnictwa ochotniczego oraz rozwój lokalnych społeczności. Dziękuję za wykazywanie pełnej gotowości i ofiarnej postawy w prowadzonych działaniach ratowniczych.
Życzę niewyczerpanej siły, mnóstwa wytrwałości, wyrozumiałości bliskich, licznych sukcesów oraz wiele satysfakcji z pracy zawodowej i służby społeczeństwu.

Z wyrazami uznania i szacunku

Burmistrz Nowogrodźca
Robert Relich