GZS - dla młodzieży

Gminny Szkolny Związek Sportowy w Nowogrodźcu działa na terenie naszej Gminy od ponad 20 lat. Główne cele działalności stowarzyszenia posiadającego status Organizacji Pożytku Publicznego to:

* przeprowadzanie rozgrywek sportowych dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Nowogrodziec oraz koordynacja ich udziału w zawodach wyższego szczebla,
* prowadzenie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w sekcjach lekkiej atletyki, piłki ręcznej, piłki siatkowej oraz nowo otwartej sekcji pływackiej (zapraszamy do udziału w zajęciach!),
* organizacja i przeprowadzenie wypoczynków letnich i zimowych propagujących zdrowy styl życia.

Działalność Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Nowogrodźcu jest możliwa dzięki przydzielanym środkom z budżetu Gminy Nowogrodziec. W 2014 roku została przydzielona kwota 13 000 złotych. Dzięki dofinansowaniu, 60 dzieci z gminy Nowogrodziec mogło aktywnie odpocząć na wybrzeżu bałtyckim w Pobierowie.
Program obozu zawierał między innymi rozruchy poranne, treningi na plaży, stadionie, hali sportowej. Realizowano również zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień, programowania własnego dnia oraz zdobywano umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
Na plaży młodzież uczyła się rywalizacji z szacunkiem dla przeciwnika walcząc na „makarony". Zorganizowano wycieczkę rowerową do Niechorza (grupa starsza) wzdłuż malowniczego wybrzeża rewalskiego. Młodsi przejechali się zabytkową koleją wąskotorową. Zwiedzano latarnię morską i motylarnię w Niechorzu. Uczniowie poznali tajniki shotokanu i Crossfitu.

Na ferie 2015 roku Gminny Szkolny Związek Sportowy w Nowogrodźcu organizuje wypoczynek zimowy w Karpaczu. Obóz będzie zawierał:
- transport,
- pobyt w pokojach 2,3,4 osobowych z łazienkami, lodówkami i TV, z dostępem do WiFi ,
- wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację) ,
- ubezpieczenie NW,
- treningi w terenie i na hali sportowej, siłowni,
- ogniska z kiełbaskami,
- Basen Aquapark Gołębiewski,
- język angielski na wesoło, zajęcia integracyjne z elementami profilaktyki uzależnień,
- wędrówki po Karkonoszach,
- wejście na saunę i lodowisko,
- pamiątkową koszulkę i inne atrakcje.

Wyjazd zimowy nowogrodzieckiej młodzieży do Karpacza odbędzie się w dniach 17-25 stycznia 2015 roku. Organizatorem imprezy jest Pan Dariusz Marek, telefon 605312801, e-mail: gszs.nowogrodziec@op.pl

Gminny Szkolny Związek Sportowy w Nowogrodźcu dziękuje władzom gminy Nowogrodziec za wsparcie rozmaitych ważnych inicjatyw stowarzyszenia.

 GZS - dla młodzieży zdjęcia-vert

Źródło:GSZS w Nowogrodźcu