Sparta zd 1

18 listopada tego roku odbyło się wyjątkowe dla młodzieży klubu Sparta Zebrzydowa wydarzenie sportowe. 19 chłopców z drużyny Orlików i Trampkarzy Sparty wyprowadzali Reprezentację Polski podczas meczu piłkarskiego Polska-Szwajcaria we Wrocławiu.

Młodzież naszej gminy z miejscowości Zebrzydowa, Nowa Wieś, Czerna i Kierżno w ten wtorkowy wieczór maiła szczególne wyróżnienie – wyprowadzić na murawę najlepszych polskich piłkarzy, uczestniczyć w otwarciu prestiżowego meczu piłkarskiego: 6 chłopców z gminy Nowogrodziec wyprowadzało reprezentację, 5 chłopców było wystawionych przez PZPN, 4 chłopców z naszej gminy trzymało na murawie flagę, zaś 9 dzieci - zasiadło na trybunach wraz z opiekunami.

Członek Zarządu LKS Sparta Zebrzydowa Dariusz Zdunek tak relacjonuje to wyjątkowe sportowe widowisko: "Chłopcy mają wspomnienia do końca życia. Ja sam przeżywałem wspaniałe chwile, kiedy dzwoniły do mnie zapłakane z emocji mamy chłopaków, gdy widziały w telewizji swoje dzieci śpiewające hymn wraz z reprezentacją Polski. Tego się nie zapomni."

Cała społeczność gminy Nowogrodziec bardzo przezywała to, co się wydarzyło w tym dniu na wrocławskim stadionie. Wielkim było szczęście młodych piłkarzy Sparty Zebrzydowa podczas meczu Polska - Szwajcaria!

Wyjazd drużyny Orlików i Trampkarzy Sparty Zebrzydowa na mecz piłkarskiej reprezentacji Polski do Wrocławia został sfinansowany przez Urząd Miejski w Nowogrodźcu.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich gratuluje osiągnięcia sukcesu, który jest wyróżnieniem i uznaniem pracy dla Zarządu, Zawodników, Sympatyków i Kibiców klubu Sparta Zebrzydowa oraz lokalnej społeczności.

>>Fotorelacje z wyjazdu do Wrocławia klubu Sparta Zebrzydowa<<