ferie językowo sportowe w Karpaczu

W dniach 17 – 25 styczna 2015 roku młodzież z naszej nowogrodzieckiej gminy aktywnie odpoczywała w gościnnym Karpaczu. Hasło przewodnie wypoczynku: „Be fit” świetnie wkomponowało się w charakter obozu. Aktywnie spędzony czas pozwolił uczestnikom obozu na rozwinięcie własnej sprawności fizycznej.
Codziennie rano młodzież ćwiczyła na świeżym, mroźnym powietrzu. Szwedzki stół -na śniadanko. Po śniadaniu - zwiedzanie Budników, Kaplicy Św. Anny, albo zajęcia z języka angielskiego przeplatane obwodem ćwiczebnym na siłowni. Zajęcia językowe podzielone były według poziomów zaawansowania i kategorii wiekowej. Dla młodszej grupy został wybrany temat wiodący „Winter” z oprawą bogatego słownictwa w wersji multimedialnej.

Przewodnie hasło drugiej grupy - starszej i bardziej zaawansowanej, to ‘Job’ – praca. Uczniowie mogli między innymi wypełnić oryginalny formularz wpisując swoje dane osobowe, poznać tajniki przeprowadzenia skutecznej rozmowy kwalifikacyjnej, poznać możliwości wyboru zawodów istniejących obecnie na rynku pracy (od tych popularnych do najbardziej dziwnych) oraz poszerzyć swoje słownictwo z tego zakresu.
Popołudnia to głównie odnowa biologiczna, między innymi na Basenie Sandra SPA, w Hotelu Gołębiewski, na lodowisku, lub w saunie. Po kolacji - marsz na halę sportową, gdzie uczniowie rozwijali swoje umiejętności w grach zespołowych. Ponadto rozmawiano o zasadach zdrowego odżywiania, wpływu używek na nasz organizm, o tym, jak odpoczywać i jak radzić sobie z agresją.
Współorganizatorami wypoczynku było Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu oraz Gminny Szkolny Związek Sportowy w Nowogrodźcu.

Wypoczynek był możliwy do realizacji dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miejski w Nowogrodźcu.

ferie zdjęcia

Źródło: Gminny Szkolny Związek Sportowy w Nowogrodźcu