PTTK Legnica zd

Wiosna, z dnia na dzień zrobiło się ciepło. Turystów zainteresowanych zwiedzaniem gminy Nowogrodziec nie brakuje. Przyjeżdżają do nas turyści z Niemiec, Czech, Francji i Białorusi. Dużą radością było gościć w Nowogrodźcu 65-osobową grupę przewodników turystycznych zrzeszonych w PTTK Legnica. Byli to przewodnicy turystyczni z całego powiatu legnickiego. Dla nich Nowogrodziec był docelowym miejscem zwiedzania. O gościnnym Nowogrodźcu słyszeli dużo, gdyż nasze miasto było polecane przez goszczących u nas wcześniej przewodników grup turystycznych.
Nowogrodziec, jak zwykle, ciepło powitał swoich Gości. Przewodnicy turystyczni zwiedzili Rynek, mury obronne miasta, wysłuchali historii garncarstwa w naszej gminie oraz historii Wielkiego Garnca w Nowogrodźcu nad Kwisą. Goście wysłuchali również historii naszej pięknej świątyni – kościoła p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz z wielką przyjemnością wzięli udział w koncercie, prezentującym utwory kompozytora Józefa Ignacego Schnabla w wykonaniu pana Mariusza Urbana.
Spotkanie tradycyjnie nosiło charakter interaktywny, z mnóstwem pytań, opowiastkami o swoich miejscowościach oraz wspólnymi zdjęciami z gościnnymi Mieszkańcami Nowogrodźca.
Przewodnicy turystyczni z Legnicy nie kryli swojej satysfakcji z udanego wyjazdu do Nowogrodźca, po raz kolejny słychać było – piękne miasto, perełka turystyczna warta zwiedzania.
Satysfakcja Gości z powiatu legnickiego zaowocuję dalszą współpracą, gdyż przewodnicy turystyczni zadeklarowali chęć zorganizowania regularnych wycieczek turystycznych do gminy Nowogrodziec.
Wszyscy tradycyjnie otrzymali pamiątki, foldery oraz gadżety z herbem Nowogrodźca.

Organizator tego wyjazdu Pan Mirosław Bielachowicz podziękował gorąco za wspaniałą gościnę, szczególne podziękowania kierując na ręce Gospodarza gminy Nowogrodziec Roberta Relicha za osobiste zaangażowanie i pomoc organizacyjną.

Cieszymy się bardzo i zapraszamy turystów do Gminy Nowogrodziec!

Zobacz galerię >>>